Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Σημερινή εργασία κρυφός φωτισμός .

[ATTACH]53276[/ATTACH][ATTACH]53277[/ATTACH][ATTACH]53278[/ATTACH]

Checkαρε την οθονη εχει μια κληση προς τα δεξια.

Πολυ ωραιο το αποτελεσμα.(το καραβακι τελειο)

Link to comment
Share on other sites

ταινία led κολλημένη στο πίσω μέρος της οθόνης; καμιά φωτογραφία από πίσω, καθώς και κόστος;

Δεν ήθελα να κλείσω τις τρύπες για τον εξαερισμό γι αυτό η πάνω ταινία είναι τέρμα πάνω. Αγόρασα 14.4w 60led/m 5050smd αλλά μου φαίνεται ότι παρά είναι πολλά lumen γιαυτο την λειτουργώ στα 9v (δεν έβαλα dimmer), μετασχηματιστή είχα οπότε δεν αγόρασα αλλά το κόστος αυξάνετε με τα watt (ένα 24w 2Α έχει κανα 12€), Led strip βρίσκεις με ~9€/m.

Η λεντοτενια κόβετε ανά 3 led και τα σύνδεσα με καλώδια για τις γωνίες και το καλώδιο της τροφοδοσίας το έχω μαζί με τα άλλα δυο της οθόνης, δεν είναι μόνο του πλέον.

post-14015-1416076792,3085_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και με έψησες να πάρω 2 μέτρα από αυτό Waterproof SMD LED RGB Strip + IR Controller + Power Supply

Χαίρομαι που σε βάζω σε έξοδα :p αν δεν σου κάνει κόπο σε περίπτωση που όντως τα αγοράσεις πες πόσο σου στοίχισε συνολικά σε €,

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το αποτελεσμα. Για ποσο καιρο το κρατας σε τετοια κατασταση; Εγω οταν τακτοποιουσα ηταν θεμα δυο ημερων να δημιουργηθει η πυραμιδα με ασχετα μεταξυ τους αντικειμενα, χαρτια κλπ πανω στο γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ο hondo...και μένα έτσι καθαρό το θέλω, χωρίς τίποτα άσχετο επάνω, δεν μπορώ την ακαταστασία...το έχω κάθε μέρα όπως είναι εδώ....http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/deikste-to-grafeio-sas-44609-118.html#post1063189452

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11722]hondo1[/MENTION]

Νομίζω έχεις πρόβλημα εργονομίας.... αν είσαι heavy user (πολλές ώρες) σύντομα θα έχεις πόνους στον καρπό ή στον ώμο.

Επίσης να βάλεις background λευκό φωτισμό στο χώρο της οθόνης. Το κόλπο με το led είναι καλή λύση. Αλλιώς ένα πτυσσόμενο φωτιστικό γραφείου με λάμπα φθορισμού (χωρίς τον βραχίονα) στιν πλάτη της οθόνης.

Κατα τ'αλλα είσαι jet!

Link to comment
Share on other sites

χμμμ..ακουμπώντας στα μπράτσα της καρέκλας δεν πονάνε τα χέρια μου..ίσα ίσα είναι πολύ ξεκούραστα :dance3: Τώρα βέβαια όπως τον βολεύει ο καθένας :p

Για το led που αναφέρεις το δοκίμασα και είναι πολύ έντονο..μην το βλέπεις έτσι..το αδικεί η φώτο αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Τα μπράτσα της καρέκλας ειναι η λύση, απλά μου φάνηκε ότι το επίπεδο του mouse/keyboarad είναι λίγο άβολο, αλλά βέβαια εσύ ξέρεις και την καρέκλα οπότε πάω πάσο.

Φωτισμό σίγουρα θες - το να παίζεις με κλειστά φώτα και μοναδικό φωτισμό την εικόνα της οθόνης είναι εγγύηση για ξεστράβωμα! Μπορείς να βάλεις κάτι σε χαμηλή ένταση ωστε να μην ενοχλεί, δεδομένου και του λευκού τοίχου που θα αντανακλά έντονα. Εγω έχω ένα πτυσσόμενο φθορισμού που κοιτάει στον τοίχο, πίσω από την οθόνη. Όταν θες λίγο φως, το πλησιάζεις στον τοίχο. απλά και λειτοργικά χωρίς ντίμερ και τέτοια.

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι καλο να βάλουμε λεντοταινια πισω απο την οθόνη οπως ενα παιδι πιο πάνω?

Ειναι σίγουρο καλύτερο για τα μάτια?

δεν χρειάζεται σόι και καλά ledoταινία πίσω στην οθόνη :p και ένα πορτατίφ να καίει σε μια γωνία του δωματίου μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τωρα που δεν εχουμε λεφτα για πετρελαιο πηρα σομπα ρευματος για το δωματιο με λαμπες χαλαζια θα την πεταξω σε μια γωνια να δουλευει και ολα καλα :p

xaxaxaxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.