Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

χαχχαχα το ξερω,βασικα μου τα δωσαν οποτε γιατι να μην τα παρω τζαμπα? :)

Τα χω 5.1 τωρα,βασικα χωρανε και 7.1 απλα δεν θελω να το φορτωνω πολυ το γραφειο,παντως θα εχω προβλημα με αυτη τη θεση?αμα ειναι να τα παρω απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Τα χω 5.1 τωρα,βασικα χωρανε και 7.1 απλα δεν θελω να το φορτωνω πολυ το γραφειο,παντως θα εχω προβλημα με αυτη τη θεση?αμα ειναι να τα παρω απο εκει...

Αν δε θες να τραβάς καλώδια προς τα πίσω και για να μη πηγαίνουν χαμένα τα ηχεία, εγώ θα πρότεινα να μπουν στον τοίχο που είναι ο υπολογιστής λίγο ψηλότερα (περίπου στο ύψος των αυτιών ενός όρθιου).

Δεν είναι το ιδανικό, αλλά θα γεμίζει πιο ωραία ο χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Subwoofer πάνω η κάτω,όπως σου αρέσει.

Κεντρικό πάνω ή μπροστά στην οθόνη,δεξί-αριστερό πάνω στο γραφείο,και τα πίσω βάλτα πίσω ή αν δεν βολεύει βάλτα κάτω απ'το γραφείο.7.1 ήχο δεν θα χεις,αλλά δεν φαίνεται να σε πειράζει. :p

Όσο για τις καρέκλες Praktiker... Έπεσα σε μπανάνα καρέκλα μάλλον...:rant:

Link to comment
Share on other sites

Hydra ολα ωραια αλλα μου φαινεται λιγο παραφωνια το λευκο/εκρου keyboard. Νομιζω ενα μαυρο επιβαλεται για να κολλαει με το ομορφο μονιτορ.

dunkel μια χαρα "μπαχαλο", πολυ ατμοσφαιρικο!:yu:

Link to comment
Share on other sites

Hydra ολα ωραια αλλα μου φαινεται λιγο παραφωνια το λευκο/εκρου keyboard. Νομιζω ενα μαυρο επιβαλεται για να κολλαει με το ομορφο μονιτορ.

dunkel μια χαρα "μπαχαλο", πολυ ατμοσφαιρικο!:yu:

Το ξερω,τωρα μαζευω λευτα για κανα καλο keyboard και Mouse για games :)

Link to comment
Share on other sites

είναι τέρμα μπάχαλο αλλα αραιά k που το συμμαζεύω[/quote

βγηκε και μαυρο πλαινο χτυπα το βεβαια ειναι λιγο ακριβο εγω το πηρα 23ε γιατι το ειχα παραγγ πριν 3μηνες που το χε τοσο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977847&product=1182668&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEEF60278A122B5EF11232BFC84A1959BF20BE03644B6C45145D62F8099AA87E8419C477C16F6F60848FBE23DC556A17A2014D4CE36BBA799F1B32ADC6112C2ADE0AE9990D2D9E80FC553760610F590C3D8D02BDF2DBF5FE669C03DC0237CCAE0225D23FC08244A08B45306F0BB3AB6FC3EED7407F63306424

Link to comment
Share on other sites

Το sub πρέπει να μπαίνει κάτω γιατί το αυτί μας κάποιες από τις συχνότητές του δεν τις αντιλαμβάνεται σωστά όταν είναι στο λάθος ύψος κι έτσι χάνεις σε ακρόαση. Το ίδιο θέμα τοποθέτησης ισχύει π.χ. με τα ηχεία monitor για τα studio, που πρέπει να είναι σε αντικραδασμικό υλικό πάνω, στο ύψος του κεφαλιού και να στοχεύουν με μια συγκεκριμένη γωνία τα αυτιά του ακροατή ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμ εγώ όταν ήμουν στο άλλο δωμάτιο,το είχα κάτω σε γωνία και είχα καλά αποτελέσματα,ενώ τώρα στο άλλο δεν λέει γιατί είναι και ψώφιο αυτό που έχω προς το παρόν και το χω πάνω στο γραφείο γιατί θέλω να νιώθω μπάσο και κάτω δεν ακούγεται τίποτα σε σύγκριση με πάνω που το έχω λιγότερο από μισό μέτρο στο αυτί μου.:p

Βέβαια το ψώφιο πάνω γιατί αυτό που θα να πάρω,είναι 30 κιλά για μεγάλο home cinema/σαλόνι το θέλω το γραφείο.

Πάντως όπως τον βολεύει γιατί δεν φαίνεται να τον ενδιαφέρει αφού δεν έχει βαλει τα ηχεία σύμφωνα με τα standar του 7.1.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.