Jump to content



Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


vasi

Recommended Posts

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 17:37]

Ότι παίρνουν καθαρές 4αρες ή 8αρες δεν σημαινει ότι θα παιρνουν και καθαρες 24αρες.

Είναι αυτονοητο νομίζω..θα δειξει, απ όσα μου χουν πει πάντως (ναι και εγώ την μισω αυτη την εκφραση) γενικά το δικτυο της Ελλάδας δεν είναι για τετοια πραγματα.

Πάντως οι υπηρεσιες της forthnet δεν παλευονται :TD:

Edit : ψέματα, δεν υπάρχουν " υπηρεσιες " forthnet .

Καλα τα λες Dem... απλα το πάνε αναγωγικά... αφου εχει καλες 8αρες ο ΟΤΕ...εεε θα έχει και 24αρες...ΟΤΕ ειναι σου λεει.... ειναι "το οτι να ναι" αυτο το επιχείρημα μεν αλλα έλα που παίζει παντου... για μένα οταν μια εταιρεία εφησυχάζεται παυει και να λειτουργει σωστα... οποια και να ειναι αυτη....

Εν τω μεταξυ επιτέλους λειτουργει και το link...Ωραία η ειδηση αλλα κοιτα πως εμμεσα σου πετάνε και ενα φαινομενικά αθώο info αλλα με έμμεσο τρόπο να σου πουν "οτι η απαξίωση του ΟΤΕ στο παρελθόν φαινεται να τελειώνει, αλλαξε παιδιά ο ΟΤΕ, εμπιστευτείτε τον, το λέει και η CITIGROUP".... give me a break...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Me too, ελπιζω να μην fullαρουν τα παντα και τα pings πανε στον θεο....

τωρα με την καθαροτατη 4αρα ειμαι αρκετα καλα σε pings...αμα χαλασουν ομως με την 24αρα μενω και στην 4αρα ανετα δεν τιθεται λογος

Link to comment
Share on other sites

24Mbps ειναι το θεωρητικο maximum της ADSL2+, οποτε προφανως δεν προκειτε να τα δει σχεδον κανενας, απο την αλλη αν δωσει πραγματικα 12-13MBps στην πλειοψηφεια δεν πιστευω να παραπονεθει κανενας.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως μεχρι 12 και πανω να δω θα μαι ικανοποιημενος...το θεμα ειναι αν ειναι να χασω τα "καλα" pings μου παραμενω και στα 4 μπορω να πω με καλυπτουν αρκετα ανετα...γενικα ψαχνω εναν καλο συνδυασμο και οχι μαξιμουμ ταχυτ με χαλια pings

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα είναι από τις καλύτερες προσφορές όταν κυκλοφορήσει.

Κατ΄αρχάς ξεχνάτε όλοι ότι έκτος από την αθήνα και τη θεσσαλονίκη καμία άλλη πόλη δεν έξυπηρετείται αυτή τη στιγμή από τα ιδιόκτητα δύκτια των εναλλακτικών παρόχων.

Έτσι για κάποιον που μένει στη πάτρα π.χ. τα 24 του οτέ θα είναι μονόδρομος...

(Βέβαια αναμένουμε να δούμε και κάποια αύξηση στο upload... αν είναι 24/256 θα είναι απλά ξεφτίλα)

Επιπλέον νομίζω ότι οι υπηρεσίες του οτέ δν συγκρίνονται με κανένα άλλον. Το ίντερνετ μου ήρθε 5 μέρες μετά το τηλέφωνο (10 μέρες σύνολο)...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αναμένονται εξελίξεις ξέρω και λέω... απο την στιγμή που έκανε την κίνηση ο ΟΤΕ θα παρει μπάλα και τους υπόλοιπους... οποτε ολο και κατι θα κερδίσουμε όλοι...είτε ταχύτητες είτε τιμές είτε υπηρεσίες.... θεωρώ οτι η κίνηση του ΟΤΕ ξαναζεσταίνει την αγορα και προβλέπονται εξέλιξεις...σιγα μην μείνουν με σταυρωμένα χέρια οι υπόλοιποι....

Πάντως απο τα βασικότερα πλεον για μένα ειναι και το ping που ανέφερε και ο gbak...γιατι δυστυχώς κακά τα ψέμματα...το μόνο που μου λειπει απο την εποχη που ειχα γραμμή ΟΤΕ ειναι το χαμηλο ping στο online gaming.... κάτι το οποιο ειλικρινά θα προτιμουσα πάρα την αναγνώριση κλήσεων ή τις δωρεαν κλησεις στο εξωτερικο.... και αυτος ειναι ενας λογος να ξαναγυρίσω στον ΟΤΕ αν βέβαια και το κόστος για τις υπηρεσίες που ηδη εχω ειναι ανταγωνίσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Λιγότερα προβλήματα σε επίπεδο τηλεφωνικής ομιλίας Γιάννη, συνολικά στο νετ για τον Μπεό ήταν οι τιμές του. Τώρα όμως που πληρώνω 22 στη hol για 24άρα γραμμή και βλέπω 12 , γιατί να μη σκεφτώ τον σκεφτώ κάποια στιγμή?

Μία ερώτηση από εμένα.

Αν έβαλα connex talk πριν 2-3 μήνες στο μικρότερο πακέτο, δικαιούμαι να αναβαθμιστώ?Θα με αναβαθμίσει μόνος του?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.