Jump to content



Ποιος είναι ο ISP σας?


Cube8

Σε ποιον ISP είστε συνδρομητής ADSL?  

236 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

βασικα εγω ημουν 4νετ και εμεινα σχετικα ικανοποιημενος επιανα 14 κλειδωνα 16.τωρα στον οτε στο 1μβπσ ακομα:rant: και δεν ξερω γτ αργει να με παει στο 2 και με εχει γα*****σει στα δισκονεκτ και δεν ξερω γτ:rant: ...4νετ και παλι 4νετ ενολιγις.σημειοτεον σε 4νετ 1 δισκονεκτ το 4μηνο:woot: και αν.

Link to comment
Share on other sites

Conn-X στα 24mbps. Στον ΟΤΕ είμαι από το 1mbps πριν κάτι χρόνια μέχρι τώρα. Κανένα παράπονο.

Η μάλλον ένα :p αλλά δεν είχε σχέση με την ποιότητα ή την ταχύτητα της γραμμής !

Μια ωραία πρωία ήρθε ο λογαριασμός με μια αύξηση της τάξης των 300€ !! "Σκανάρω" στα γρήγορα το λογαριασμό να δω τι παίχτηκε και βλέπω ξαφνικά μια υπηρεσία Conn-X TV την οποία δεν είχα ζητήσει ποτέ. Για την ακρίβεια με είχαν πάρει τηλέφωνο πριν 8 μήνες και μου είχαν προτείνει να συμμετάσχω λόγω απόστασης από το dslam στο crash test group με δώρο τον αποκωδικοποιητή, την εγκατάσταση, μικρές χρεώσεις για ένα χρόνο κλπ, κλπ. Επειδή όμως δεν με ενδιέφερε και πάνω από όλα εκείνη την περίοδο δεν περίσσευαν ούτε 10€ το μήνα αρνήθηκα.

Ε, αυτοί το ενεργοποίησαν με το ζόρι και όχι μόνο με χρέωσαν με 300€ δεν μου έστειλαν καν αποκωδικοποιητή να δω τι είναι αυτό το πράγμα :hehe:

Εν ολίγοις τρεχάματα στον ΟΤΕ με συζητήσεις του τύπου "δεν το ζήτησα δεν το πληρώνω" και απαντήσεις του τύπου "ναι έχετε απόλυτο δίκιο, συγνώμη μην το πληρώσετε."

Μετά από ένα μήνα μου κόβουν το τηλέφωνο ! Πάω να δω και μου λένε δεν πληρώσατε τα 300€ του Conn-X TV. Πάλι η ίδια ιστορία, "μα δεν το ζήτησα, δεν το πλήρωσα και μάλιστα εσείς μου είπατε να μην το πληρώσω." Πέφτει τσεκάρισμα και έπειτα η απάντηση "ωχ έχετε δίκιο, συγνώμη θα το συνδέσουμε."

Ελα που αυτό έγινε επί τρεις λογαριασμούς !! Δηλαδή επί έξη μήνες !! Ενα μήνα μετά από κάθε λογαριασμό μου έκοβαν το τηλέφωνο και μου έλεγαν ότι δεν είχα πληρώσει το Conn-X TV και μετά την επίσκεψή μου το ξανά συνέδεαν σε 5 λεπτά.

Μετά τον τρίτο λογαριασμό έλαβα γραπτώς από τον ΟΤΕ μια επιστολή που μου ζήταγε συγνώμη για την ταλαιπωρία κλπ, κλπ (εδώ τους βγάζω το καπέλο) και δεν συνέβη ξανά.

Με όση συντομία μπορούσα αυτό ήταν το μικρό παράπονό μου !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.