Jump to content



Ram φθηνές επιλογές


crio

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Ειναι ... διαλεξε αυτες που εχουν το Ν διπλα στο Barcode. Ειναι διαλεγμενα D9GMH. Αν με 1.8 εχουν 4-4-4-12 στα 800 φαντασου οτι με 2.0-2.1 χιλιαριζουν για πλακα με 5-5-5-15

Καλη χρονια και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Duder [Σήμερα, στις 06:53]

Όντως, παρήγγειλες τις μοναδικές Cellshock που δεν έχουν Micron. Overclockable είναι αλλά μη περιμένεις και κάτι εξωπραγματικό...

Χρόνια πολλά!

είναι και οι φθηνότερες Cellshock όμως, anyway σκοπός μου είναι να με αφήσουν

να ποιάσω ένα μέσο oc στη cpu και όχι να πάω full άκρα, άλλωστε με 500άρι

chieftec απ'οτι λένε και οι φίλοι δε θα μπορώ εξαρχής να πιέσω το h/w στα άκρα.

Ελπίζω στo elpida chip :upside:

Link to comment
Share on other sites

Καλές είναι οι Transced ανεβαίνουν σχετικά καλά... όποιος άλλος τις έχει ας πει τις εμπειρίες του...

Σε εμένα πάνω στην Abit ip35 pro έχουν φτάσει στα 960 με τεσσάρια και 1160 με 5άρια σταθερά με διαιρέτη 1:2 πάντα, και 2,2 και 2,3 volt...

Στα 1,8 μου βγάζουν λάθη ακόμα και στα 800...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

Στα 1,8 μου βγάζουν λάθη ακόμα και στα 800...

Το ίδιο είχα διαβάσει σε ένα review όπου δεν μπόρεσαν να πιάσουν τα stock (800 @ 4-4-4 @ 1.8V) με τίποτα, αλλά δε το βρίσκω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22 [Χθες, στις 20:49]

Στην abit ναι βγάζει...

Από ότι έχω ακούσει σε άλλες μητρικές τις έχουν φτάσει και στα 1300Mhz...

και τα ΗΖ μου στην Abit @ 800 με 1.8vdimm ωγαζουν χιλιαδες errors στα default

ενω στο 975 (p5w- dh dlx) επαιζαν με 1.8 κανονικοτατα.

με 1.95 ειναι στα 1000 με 5-5-5-15-35

εχω διαφορετικες μνημες,απλα παρενεβηκα για να επιβεβαιωσω αυτο που ειιπε ο dark για την Abit.

Στα default τρωει καποιο ξενερωμα προφανως η μητρικη :p

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζουν πολλά. Από μητρική σε μητρική αλλάζουν τα πράγματα αρκετά. Στην Abit έχω δει να μη δουλεύει και το CPU όταν είναι σε Default κατάσταση, αν δεν ανεβάσουμε χειροκίνητα το ρεύμα. Το έχω δει σε μητρική φίλου, μιας και η δική μου η Abit δεν έχει δουλέψει ποτέ κάτω από τα 3,6GHZ. (Ούτε καν τη πρώτη φορά.... :p)

Link to comment
Share on other sites

@crio

Αυτό μπορεί να στο πει μόνο κάποιος που τις έχει πάνω σε μια μητρική σαν τη δικιά σου...

Λογικά όμως τα 1100 με 5άρια θα τα παίζουν νεράκι...

Δεν είναι και άσχημα για 80 ευρώ...

@anthis

Σε 1:1 τις έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο ebay αυτες http://www.adata.com.tw/adata_en/product_show.php?ProductNo=AD2800U

2x2GB κοντα στα 70ευρω μαζι με τα μεταφορικα. Δεν τις εχω δοκιμασει ακομα αλλα για τα λεφτα τους πρεπει να ειναι καλες!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.