Jump to content



The Lab Gr [GrL] Guild .:GuildWars:.


jimakos21

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 21:34] Nice, και είναι αρκετά δύσκολο boss εκείνο. :)
Πρέπει να παίζω ΠΟΛΥ λάθος. Στο πάρτυ με Heroes + Hench παίζω εγώ το tank. Έχω βάλει το spell που μου φτάνει την ζωη 700+ έχω σηκώσει από πρίν 4-5 minnions κάνω και το spell ασπίδα (δείτα τα στο screen shot) του element/fire και τις τρώω εγώ από όλους και οι υπόλοιποι ελεύθεροι του πάρτυ κάνουν την βρωμοδουλειά. Όλα μου τα armor στο 51.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από tifozif1

Πρέπει να παίζω ΠΟΛΥ λάθος. Στο πάρτυ με Heroes + Hench παίζω εγώ το tank. Έχω βάλει το spell που μου φτάνει την ζωη 700+ έχω σηκώσει από πρίν 4-5 minnions κάνω και το spell ασπίδα (δείτα τα στο screen shot) του element/fire και τις τρώω εγώ από όλους και οι υπόλοιποι ελεύθεροι του πάρτυ κάνουν την βρωμοδουλειά. Όλα μου τα armor στο 51.

’, μην ανησυχείς, δε πρέπει να έχει να κάνει τόσο με το δικό σου τρόπο παιχνιδιού, αλλά με τα game mechanics. Σ' εκείνο το boss, κι εγώ όταν είχα πάει με τον ele, 3 melee μπροστά ήταν, και κάτι άλλα τριγύρω, και μόνο εμένα βαρούσε. :)

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωση : Τα registration στο guild ειναι open για ολα τα new or old members του the lab αλλα και του Guild Wars. Απλα οποιος θελει να μπει κανει 1 pm σε μενα ή τους 2 officers ή ποσταρη στο θεμα αυτο.

ΥΓ: Μην κανετε ερωτησεις στο θεμα αυτο .. Μονο στο ανιστοιχο θεμα του guild wars . Και οσοι κανουν το λαθος, να ΜΗΝ τους απαντατε εδω! Οπως ειπε και ο φιλτατος jpavly

Lord Lurtz

Link to comment
Share on other sites

Εχτές βράδυ στο GuildHall είχα υπηρεσία εγώ (σκούπισμα/σφουγγάρισμα) και ο Zarras (δίσκοι/μαγειρεία).

Εδώ στο thread ποιος θα καθαρίσει ? (ότι post είναι γενικό GW και όχι σε σχέση με το guild να πάει στο αντίτοιχο thread ?)

ποιον έχωσα άραγε ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Χθες, στις 18:49]

Under beta testing home made TeamTalk server (www.bearware.dk)

Είναι free και πανάλαφρο και κάνει την δουλειά που πρέπει.

Αυτο θα γινει οταν θα γινουμε πιο ενεργοι σαν guiild .

Και τι εννοω

1ον) αυξηση των μελων μας .

2ον) Να τελειωσουν οι εξεταστικες και να αρχισει το λιωσιμο.

3ον) Να θελουμε ολοι να οργανωθουμε περισσοτερο. Λιγο σοβαροτερα απο το χαλαρο .

Στην αρχη ειχαμε πει να το παμε τελειως χαλαρα..Μα τελειως..

Και αυτο κανουμε;) με λιγο παραπανω ομως οργανωση..

Πχ να μαζευτουμε για pvp ή για farm κανα σαββατο δεν θα ηταν κακο..

Και εκει θα φανη και η χρησιμοτητα της ιδεα σου.

Ομως πρεπει να το θελουν ολοι.

Γενικοτερα προτινω να γινουμε πιο ACTIVE Guild.

Δηλαδη, να κανουμε 1-2 add members.

Να οργανωθουμε λιγο παραπανω. Οργανονοντας κατι ολοι μαζι.Οτιδιποτε! Χωρις πιεση και δεσμευσεις!

Περιμενω με λιγα λογακια και καλα ενα ενα τα μελη να εκφρασουν την αποψη τους περι του θεματος .

Δηλαδη, Ναι πιστευω χρειαζεται η λιγο παραπανω οργανωση και ενεργο συμμετοχη.

ή Οχι δεν θελω να εχω ουτε την ελαχιστη δεσμευση με το guild.

Oλες οι αποψεις σεβαστες.. Και δεκτες!!

Ευχαριστω και περιμενω απαντησεις ,

και προσθεου παραξαλω ερωτησεις περι guild wars να ΜΗΝ γινονται στο θεμα αυτο..

Με τη σειρα ενα ενα member του guild ας δωσει απαντηση.

Και tifoz1 θα ρθει και η απαντηση στη προταση σου εν συνεχεια ;)

Lord Lurtz.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimakos21

προσθεου ΜΗΝ ΞΑΝΑΔΩ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΕΡΙ GUILD WARS ΣΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.

Lord Lurtz.

?????

Κάτι τέτοιες εκφράσεις και η όλη ιδεολογία του Guildmaster (και των officers ενδεχομένως) είναι που με έκανε να τραβηχτώ από τα Guilds και τα Ελληνικά ιδιαίτερα.

Επίσης είναι άλλος ένας λόγος που ευχαριστιέμαι αυτό το παιχνίδι...μπορώ να παίζω αυτόνομος με τους Heroes και Hencies μου.

"Κατάλαβες κουμπάρε (J) γιατί το guild μου έχει 2 μέλη?????"

Link to comment
Share on other sites

yeap τα ελληνικα guild σε ολα τα παιχνιδια ειναι ελεινα απο ολες τις αποψεις.

οργανωση-διοικηση-δραστηριοτητες-επιπεδο παιχτων.

οαοι καλοι παιχτες υπαρχουν, την κανουν με ελαφρα πηδηματακια για αλλου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

yeap τα ελληνικα guild σε ολα τα παιχνιδια ειναι ελεινα απο ολες τις αποψεις.

οργανωση-διοικηση-δραστηριοτητες-επιπεδο παιχτων.

οσοι καλοι παιχτες υπαρχουν, την κανουν με ελαφρα πηδηματακια για αλλου

Αυτό είναι μια πικρή αλήθεια φίλε μου Zarra...

Όσο για το εδώ θέμα... παρακαλώ jimako, ενα edit asap στην απάντηση σου. Όπως σου είπα ήδη, το είπαμε για το άλλο thread, δεν υπάρχει λόγος για τέτοιο ύφος και τέτοιες αγριότητες. Εντάξει, το καταλάβαμε/νε όλοι. :) Και σε τελική, αν ξαναρωτήσει κανείς δόλιος τίποτα εδώ πέρα, δεν έγινε και τίποτα, δε θα τον φάμε κιόλας! Τον παραπέμπουμε στο άλλο thread, κάνει και κάποιος admin/mod ενα move την ερώτηση/απάντηση και τελειώνει εκεί η όλη ιστορία. Συζήτηση κάνουμε, και διασκεδάζουμε με ένα παιχνίδι που μας αρέσει απο κοινού. That's all! :) Δε φταίει κανείς σε τίποτα! :)

Πάντα φιλικά, :) :flower:

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

?????

Κάτι τέτοιες εκφράσεις και η όλη ιδεολογία του Guildmaster (και των officers ενδεχομένως) είναι που με έκανε να τραβηχτώ από τα Guilds και τα Ελληνικά ιδιαίτερα.

Επίσης είναι άλλος ένας λόγος που ευχαριστιέμαι αυτό το παιχνίδι...μπορώ να παίζω αυτόνομος με τους Heroes και Hencies μου.

"Κατάλαβες κουμπάρε (J) γιατί το guild μου έχει 2 μέλη?????"

I zee a lion ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

yeap τα ελληνικα guild σε ολα τα παιχνιδια ειναι ελεινα απο ολες τις αποψεις.

οργανωση-διοικηση-δραστηριοτητες-επιπεδο παιχτων.

οαοι καλοι παιχτες υπαρχουν, την κανουν με ελαφρα πηδηματακια για αλλου

Είναι πραγματικά άσχημο, αλλά τα καλύτερα multi games μου μακράν τα έχω κάνει με ξένους/ξένες clan. Με ντόπιους, μόνο με παρέα που βγαίνει χαβαλές.

Link to comment
Share on other sites

Nαι βασικα επειδη μιλαμε με γραπτο λογο

1ον) δεν καταλαβατε το υφος μου. Δεν το ειπα σαν να φωναζα ή σαν να προσταζα. Το ειπα γιατι εχουμε πει επανηλημενα στο συγκεκριμενο θεμα να γραφουμε μονο για ανακοινωσεις και θεματα περι guild The Lab Gr [GrL] .

Προφανως παρεξιγησατε τα λογια μου. Γιατι υπαρχει αντιστοιχο θεμα guild wars και καποιοι ερχονται και κανουν ερωτησεις περι του game εδω.

Αρχική απάντηση από darkCount

?????

Κάτι τέτοιες εκφράσεις και η όλη ιδεολογία του Guildmaster (και των officers ενδεχομένως) είναι που με έκανε να τραβηχτώ από τα Guilds και τα Ελληνικά ιδιαίτερα.

Επίσης είναι άλλος ένας λόγος που ευχαριστιέμαι αυτό το παιχνίδι...μπορώ να παίζω αυτόνομος με τους Heroes και Hencies μου.

"Κατάλαβες κουμπάρε (J) γιατί το guild μου έχει 2 μέλη?????"

Μαν παρεξηγησες τα λογια μου..

Δεν ειπα τπτ τετοιο...

Εχω πει ποτε ρε παιδια κατι που να σας φερει σε δυσκολη θεση??

Σας εχουμε καλεση ποτε σαν guild ??

Σας εχουμε ποτε πιεση???

Εχουμε ποτε παραβη αυτα που υποσχεθηκαμε?

Αρχική απάντηση από Zarras

yeap τα ελληνικα guild σε ολα τα παιχνιδια ειναι ελεινα απο ολες τις αποψεις.

οργανωση-διοικηση-δραστηριοτητες-επιπεδο παιχτων.

οαοι καλοι παιχτες υπαρχουν, την κανουν με ελαφρα πηδηματακια για αλλου

Φιλοι μου , που ειναι απ'τους καλυτερους guild war παικτες ημασταν σε μια guild που λεγοταν Grc. Και οντως ηταν πολυ καλη και σε τα πραγματα ηταν μια χαρα!

Ομως οι ιδιοι οι φιλοι φυγαν γτ θελανε πιο Actinve guild -alliance.!!

Πηγανε σε μια ξενη guild και αυτη εξαιρετικη!!!

Απ'τις καλυτερες του guild wars, και παιζαν και συνεχεια hall.. Αλλα οι ξενοι τους ΣΝΟΜΠΑΡΑΑΑΝ.

Οι ξενοι οταν κατεβεναν deep ενω ειχαν βαλει ανακοινωσεις δεν τους επερναν ποτε μαζι.

Ενω λεγαν να πανε μαζι underworld και μαζευοντουσαν guild hall οι ξενοι (ολλανδοι συγκεκριμενα δεν τους περναν ποτε μαζι) και τωρα βρισκονται σε ενα φοβερο ελληνικο guild ολοι φιλοι , ολοι πολυ καλη παικτες και ειλικρινα πανε μπροστα!

Τελος παιδες, ξανα λεω τα caps δεν ''φωναξαν'' ουτε προσταξαν... Δεν απαιτω κατι :p

Προσθεου ποιος ειμαι? να φαω κανα ban?? Απλο senior member ειμαι στο lab.

Απλα ΤΟΝΙΣΑ να μην μετα την ερωτηση που υπεβαλα να γραφτουν παλι ερωτηματα του στυλ ''που αγοραζεις bug.?'' για το λογο οτι τα συμαντικα ποστ ''χανονται σε προηγουμενες σελιδες και ο λογος του sticky εξαφανιζετε....

Τελος παντων , εγω οφιλω μια συγνωμη αν κ πιστευω οτι εγινε μια παρεξηγηση.

Παντα σαν Φιλος Δημητρης :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να χαλαρώσουμε όοοολοι μαζί γιατί το πιάσαμε το παιδί από τα μούτρα :)

Keep it cool! Δεν γνωριζόμαστε όλοι προσωπικά, δεν έχουμε όλοι τις ίδιες διαθέσεις και εμπειρίες. Μη ξεχνάτε ότι ο jimakos21 έχει βοηθήσει αρκετά, όπως και άλλα παιδιά.

Stick to the game και μην ασχολείστε με τίποτα άλλο προσωπικά κλπ. Είμαστε μία παρέα που παίζει εδώ, τίποτις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Εγώ λέω να χαλαρώσουμε όοοολοι μαζί γιατί το πιάσαμε το παιδί από τα μούτρα :)

Keep it cool! Δεν γνωριζόμαστε όλοι προσωπικά, δεν έχουμε όλοι τις ίδιες διαθέσεις και εμπειρίες. Μη ξεχνάτε ότι ο jimakos21 έχει βοηθήσει αρκετά, όπως και άλλα παιδιά.

Stick to the game και μην ασχολείστε με τίποτα άλλο προσωπικά κλπ. Είμαστε μία παρέα που παίζει εδώ, τίποτις άλλο.

:T:

+1. :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν λίγα ακόμα πράγματα για το guild για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα μερικοί

πατώντας το G βλέπουμε το "παράθυρο" του guild εκεί λοιπόν έχουμε:

1.Home: Europe (η "τοποθεσία" του guild δημιουργήθηκε σε ευρωπαϊκό server και έμεινε εκεί(όπως και τα μέλοι του))

2.Rank:N/A (είναι το rank που έχει το guild όταν παίζει σε GvG(guild vs guild) στον παγκόσμιο ιστό του παιχνιδιού (το καλύτερο guild έχει rank 1, και πάει λέγοντας))

3.Rating:1000 (κάτι παρόμοιο με το Rank, ανεβαίνει όταν το Guild νικάει σε GvG και κατεβαίνει όταν χάνι(όλα τα guild ξεκινάνε με Rating 1.000))

4.Qualifier Points:0 (είναι πόντοι που περνούν Guild η και Players όταν περνούν μέρος σε Tournaments)

5.alliance faction: 5.000 (Kurzick/Luxon) (είναι Factions που δίνουν τα άτομα του Guild/Alliance στον [Faction Rewards](NPC στο guild hall) σαν προσφορα στο alliance τους)

"TIPS"

τα alliance factions ΔΕΝ ανεβάζουν το rank του guild.

Alliance Battle .

Guild Menu .

Guild Hall .

GvG(Guild versus Guild) .

Alliance .

τα παραπάνω site είναι από το http://wiki.guildwars.com/wiki/Main_Page (Official [[wiki]]) πληκτρολογώντας μέσα στο game (στο chat) /wiki

οι τιμές δόθηκαν ως παράδειγμα

φιλικά κώστας

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να πω πως με τα Factions που μαζεύουν τα Alliace μπορούν να "κατακτήσουν" περιοχές στο Factions campaign του guild wars σαν house

Kurzick (and Houses)

Guild Wars Factions

ελπίζω να βοήθησα:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Απλα δωσε μας το name σου και σε κανω εγω add.

Απλα το ingame name σου.

Εν συνεχεια αν μπορεις δωσε και καποιες πληροφοριες για τον pve hero σου κλπ.

και απλουστατα μπηκες, με μοναδικη υποχρεωση να κοιτας που και που το συγκεκριμενο θεμα που ειναι για ανκοινωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.