Jump to content



Αγορά Απάτη απο μέλος


messinios

Recommended Posts

Αληθως Ανεστη...

ΟΚ...Περιμενω μηνυμα σου ακομα και τηλεφωνο σου...

Ειχα μιλησει με τον ce6at και αυτος ετσι μου ειπε στα τελη Μαιου...

μαθε και πες μου θελω να ξερω και θελω να βοηθησω και να βοηθηθω...

Ευχαριστω και παλι

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ και ΧΑΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η δίκη είναι στις 30-5-11 στην Καλαμάτα.

Ελπίζω αυτην την φορά να γίνει και να μην ζητήσει αναβολή.

Η κατηγορία εναντίων του είναι : Απάτη κατά εξακολούθηση.

Για όσους γνωρίζουν νομικά μπορεί να καταλάβουν και να μας εξηγήσουν κιόλας τι ακριβώς συμβαίνει.

Θα παρακαλούσα όλους όσους μας έχει εξαπατήσει να μπορέσουμε να βρεθούμε και να είμαστε παρόν στο δικαστήριο για να τελειώνουμε με αυτόν τον "κύριο".

Είμαι διαθέσιμος προς όλους με ένα pm και τηλέφωνο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η δίκη είναι στις 30-5-11 στην Καλαμάτα.

Ελπίζω αυτην την φορά να γίνει και να μην ζητήσει αναβολή.

Η κατηγορία εναντίων του είναι : Απάτη κατά εξακολούθηση.

Για όσους γνωρίζουν νομικά μπορεί να καταλάβουν και να μας εξηγήσουν κιόλας τι ακριβώς συμβαίνει.

Θα παρακαλούσα όλους όσους μας έχει εξαπατήσει να μπορέσουμε να βρεθούμε και να είμαστε παρόν στο δικαστήριο για να τελειώνουμε με αυτόν τον "κύριο".

Είμαι διαθέσιμος προς όλους με ένα pm και τηλέφωνο.

Ευχαριστώ.

Εγκλημα κατ` εξακολούθηση

Αρθρο 98

Αν περισσότερες από μία πράξεις του ίδιου προσώπου συνιστούν

εξακολούθηση του ίδιου εγκλήματος, το δικαστήριο μπορεί, αντί να

εφαρμόσει τη διάταξη του άρθρου 94 παρ. 1, να επιβάλει μία και μόνο

ποινή. Για την επιμέτρησή της το δικαστήριο λαμβάνει υπόψη το όλο

περιεχόμενο των μερικότερων πράξεων.

"2. Η αξία του αντικειμένου της πράξεως και η περιουσιακή βλάβη ή το

περιουσιακό όφελος που προκύπτουν από την κατ`εξακολούθηση τέλεση του

εγκλήματος λαμβάνονται συνολικά υπόψη αν ο δράστης απέβλεπε με τις

μερικότερες πράξεις του στο αποτέλεσμα αυτό. Στις περιπτώσεις αυτές ο

ποινικός χαρακτήρας της πράξεως προσδιορίζεται με βάση τη συνολική αξία

του αντικειμένου και τη συνολική περιουσιακή βλάβη ή το συνολικό

περιουσιακό όφελος που ανάλογα με το έγκλημα επήλθε ή σκοπήθηκε."

χονδρικα ο χαρακτηρισμος κατ εξακολουθηση ειναι ισως μια εξυπνη κινηση του εισαγγελεα για να αποφυγει τυχον παραγραφη.

ρεησερ αν δεν θες να πλερωσεις οτι εχεις και δεν εχεις σε αποζημιωσεις μην τραβηξεις φωτο στο δικαστηριο χωρις την συγκαταθεση προεδρου και κατηγορουμενου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα...

Εγω θελω να ερθω και να δωσω καποια στοιχεια( εγγραφα-μησυση μου) που μπορει να βοηθησουν δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι καλο να καταθεσω κοιολας(ως ενα απο τα ''θυματα'' απατης) δεν εχω μλησει ακομα με τον δικηγορο μου.

Αν τα καταφερω λογο δουλειας κυριος και ερθω πιστευω θα ειναι πολυτιμη η βοηθεια μου,οπως και μετα η εκβαση της υποθεσης σου θα βοηθησει και εμενα.

Το μονο που ευχομαι ειναι να μην παρει αναβολη.

Αν μπορεις και το βεβαιωσεις αυτο θα ηταν ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν κανενα διμηνο εμπλεξα και εγω με τον συγκεκριμενο τυπο.

Μολις τωρα διαβασα το thread.

Επειδη δεν εχω τον χρονο -ουτε την ορεξη να χαλιεμαι- δεν μπορω να παραστω σε δικαστηρια και να κανω μηνυσεις.

Εχασα 280ευρω και προσωπικα σε εμενα στοιχισαν πολυ (φοιτητης ειμαι και δεν τρεχουν τα χρηματα απο την τσεπη μου).

Εχω κρατησει την αποδειξη απο την τραπεζα οπου εκανα την καταθεση.

Δεν ξερω βεβαια αν μπορει να βοηθησει καπου.

Ας με ενημερωσει καποιο παιδι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν κανενα διμηνο εμπλεξα και εγω με τον συγκεκριμενο τυπο.

Μολις τωρα διαβασα το thread.

Επειδη δεν εχω τον χρονο -ουτε την ορεξη να χαλιεμαι- δεν μπορω να παραστω σε δικαστηρια και να κανω μηνυσεις.

Εχασα 280ευρω και προσωπικα σε εμενα στοιχισαν πολυ (φοιτητης ειμαι και δεν τρεχουν τα χρηματα απο την τσεπη μου).

Εχω κρατησει την αποδειξη απο την τραπεζα οπου εκανα την καταθεση.

Δεν ξερω βεβαια αν μπορει να βοηθησει καπου.

Ας με ενημερωσει καποιο παιδι.

Ευχαριστω.

Πηγαινε σαν μαρτυρας κατηγοριας τοτε μαζι με το χαρτι της αποδειξης.Τσαμπα ειναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω κρατησει την αποδειξη απο την τραπεζα οπου εκανα την καταθεση.

Δεν ξερω βεβαια αν μπορει να βοηθησει καπου.

Αν θες να βοηθήσεις για να κλείσει αυτή ή υπόθεση κάποια στιγμή καλό είναι να παραστής στη δίκη με την απόδειξη κατάθεσης όπου γράφει το ονομά του.Φυσικά μιλάμε για το ίδιο άτομο... ΣΩΣΤΑ;;;

Δεν μπορεί κάποιος σε μία κοινότητα να εξαπατά συνέχεια με τέτοιο τρόπο συνανθρώπους μας και να μην κάνουμε κάτι.

Εχω πεί και πάλι όταν ξεκίνησα το θέμα ότι δεν είναι μόνο θέμα χρημάτων αλλά θέμα ανθρωπιάς και συνείδησης.

Εμείς οι υπόλοιποι γιατί να εργαζόμαστε για να ζήσουμε και άλλος να κλέβει και να ζει εις βάρος μας;

Βρεθείτε 2-3-4 μαζί με ένα αυτοκίνητο και ελάτε στην δίκη,με το να λέμε που να τρέχω εγώ ,που να πάω τώρα....δεν καταφέρνουμε κάτι σε αυτήν την κοινωνία.

Ευχαριστώ και θα χαρώ πάρα πολύ να σας δω στην δίκη.

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ρε παιδια αλλο..

Θα γινει ποτε αυτη η δικη;

Γιατι ετσι που το κοβω, νεα αναβολη θα παρει..

Εγω θελω να ρωτησω θα τον βρουνε ποτε αυτον...για να γινει η δικη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω θα τον βρουνε ποτε αυτον...για να γινει η δικη?

Μα.... τον έχουν είδη βρεί και είναι γνωστός πλέον για την δικαιοσύνη.

Το θέμα είναι να παρευρεθεί στην δίκη για να δικαστεί.

Περιμένω νεα απο όλους σας για το ποιοι πρόκειται να έρθετε στην Καλαμάτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειναι γνωστος ειναι σχετικο γιατι εχουν γινει τοσες μηνυσεις εναντιον του και δεν βλεπω να επισπευεται η διαδικασια,αντιθετως θα περνει αναβολη καθε φορα?

Και οταν γινει κατα ποσο θα το παρουν ''ζεστα'' το θεμα στο εκατοστε δικαστηριο.

'Η θα υπαρχει η κλασικη ελληνικη νοοτροπια ε!ενταξη 50-100-200-300-400€ ηταν απατη ευταιλους αξιας θα πουν και τελειωσε εκει το θεμα.

Βλεπεις φροντισαν μερικοι για αυτο βλεπετε ο κ.ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ με το νεο νομο για τα αδικηματα (απάτη, πλαστογραφία,τοκογλυφία, φόρολογικό) που ψηφιστικε στις 23/12/2010.

Οποτε το προβλημα απλα ειναι δικο μας και δεν ενδιαφερει την κοινωνια και την δικαιωσυνη.

Εγω παντως θα προσπαθησω να ερθω στην δικη.

Link to comment
Share on other sites

Το ειναι γνωστος ειναι σχετικο γιατι εχουν γινει τοσες μηνυσεις εναντιον του και δεν βλεπω να επισπευεται η διαδικασια,αντιθετως θα περνει αναβολη καθε φορα?

Και οταν γινει κατα ποσο θα το παρουν ''ζεστα'' το θεμα στο εκατοστε δικαστηριο.

'Η θα υπαρχει η κλασικη ελληνικη νοοτροπια ε!ενταξη 50-100-200-300-400€ ηταν απατη ευταιλους αξιας θα πουν και τελειωσε εκει το θεμα.

Βλεπεις φροντισαν μερικοι για αυτο βλεπετε ο κ.ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ με το νεο νομο για τα αδικηματα (απάτη, πλαστογραφία,τοκογλυφία, φόρολογικό) που ψηφιστικε στις 23/12/2010.

Οποτε το προβλημα απλα ειναι δικο μας και δεν ενδιαφερει την κοινωνια και την δικαιωσυνη.

Εγω παντως θα προσπαθησω να ερθω στην δικη.

εχεις πατησει ποτε σε δικαστηριο να δεις τι παιζει η απλα λες κατι για να δικαιολογησεις τα λεφτα που δινεις στο ισπ για τα ιντερνετζ?αυτον τον νομο που λες (3904/2010) τον εχεις διαβασει η απλα πιστευεις/σου ειπε ο μπαμπης ο σουγιας/υποθετεις/ειπε ο Τσουκαλας ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειχα πιει καφε στο προηγουμενο ποστ εγινα παλι εριστικος.

ας εξηγησω.

Δεν ειναι θεμα να το παρει ζεστα η οχι καποιο δικαστηριο ,ουτε εμποδιζει την προοδο της διαδικασιας καποια σκοτεινη δυναμη.Τα δικαστηρια εχουν τρελλο φορτο εργασιας.Στην θεση του αβαταρ4343 μπορει ναναι παθοντες που τραβιουνται 5 και 6 χρονια.Οπως και διαφορα αλλα βαρυτερα εγκληματα.

Ο 3904 δεν αλλαξε κατι που να επηρεαζει πολυ την εν λογω διαδικασια,ουτε μετετρεψε κατι σε "απατη ευτελους αξιας" κλπ.Ειναι παραλογο κατα την άποψη μου ,να γκρινιαζει καποιος,που δεν εχει ιδεα, για αυστηροτερη νομοθεσια την στιγμη που με την τωρινη ειναι πανευκολο να "μπλεξεις" ,ειδικα σε φορολογικα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.