Jump to content



Wolfdale E8x00 database


f117

Recommended Posts

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply

Από όσα διαβάζω και ακούω θέλουν -90 και κάτω για να μπορείς να βγάλεις όλα τα benchια @5.9-6.0Ghz και πάνω. Χρειάζεται ένα καλό cascade ή άζωτο.

Δηλαδή, με μονοβάθμιο και ξηρό πάγο είναι στα επίπεδα που παίζει ο Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

εναν 8600 που δοκιμασα εχθες 822Α438 στο cascade εμπενε windows 6ghz και πηγε για cpuz 6260 χωρις πολλα ψαξιματα και στην αθλια asus p5q3deluxe με 1,8+ ρευμα. για 6+ghz θελεις κατω απο -90 δεν ειναι στραγαλια τα mgz μην ξεχναμε οτι μεχρι πριν ενα μηνα για να πεξεις 6ghz+ πηγεναν πολλη λιγα κοματια και μονο σε αζωτο -130~-150:beer:

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διαβάζω και ακούω θέλουν -90 και κάτω για να μπορείς να βγάλεις όλα τα benchια @5.9-6.0Ghz και πάνω. Χρειάζεται ένα καλό cascade ή άζωτο.

Δηλαδή, με μονοβάθμιο και ξηρό πάγο είναι στα επίπεδα που παίζει ο Γιώργος.

και τον ξηρο παγο βγαλτον κι αυτον...παει στα ψηλα....

σημερα μου εβγαλε ενα 1m στα 5624mhz με -37C load....ε ποσο να παει πια...

Kιμωνα,ετοιμασε κανα 10κιλο παγο κι ερχομαι....

post-4606-1416073613,0033_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
asdyg5.th.jpgthpix.gif

:turn:

c2d 8500

FPO : Q813A831

το κομμάτι καλο, εμένα με εντυπωσιάζει που το κατάφερες με αυτή την μητρική :hehe:

και πολύ καλές οι temps του για αεράκι. Μου θυμίζει τον (πρώην) 8600 μου:4ghz @1,19V

δεν βγάζει παραπάνω orthos?

Link to comment
Share on other sites

βγαζει μια χαρα, απλα το ετρεξα 10 λεπτα να δω θερμοκρασια, και ανεβασα το ss.15ωρο το αφησα οταν εψαχνα ρυθμισεις και ηταν οκ.Ισως να πηγαινει και παρακατω σε ρευμα αλλα δε το ψαξα ακομα.Με απασχολει λιγο το droop της αβιτ, 1.3 δινω βιος, 1.28 idle 1.25 load :p

oσο σκεφτομαι τον 6750@3.6 με 1.51 καταλαβαινεις οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που με 1.25 ειμαι στα 4g ;)

Link to comment
Share on other sites

βγαζει μια χαρα, απλα το ετρεξα 10 λεπτα να δω θερμοκρασια, και ανεβασα το ss.15ωρο το αφησα οταν εψαχνα ρυθμισεις και ηταν οκ.Ισως να πηγαινει και παρακατω σε ρευμα αλλα δε το ψαξα ακομα.Με απασχολει λιγο το droop της αβιτ, 1.3 δινω βιος, 1.28 idle 1.25 load :p

oσο σκεφτομαι τον 6750@3.6 με 1.51 καταλαβαινεις οτι ειμαι πολυ χαρουμενος που με 1.25 ειμαι στα 4g ;)

όσο σκέφτομαι ότι σε φίλο δεν μπορούσα να έχω σταθερό έναν 8400 στα 4Ghz με 9 multi, δεν θέλω να θυμάμαι αυτή την μητρική. Αν δεν σου κάνει κόπο, πες μια τις ρυμίσεις από bios :flower:

Link to comment
Share on other sites

TRUE ftw :D.Πρεπει να συμμαζεψω και γω την κουτα καποτε...αλλα ειμαι τελειως ασχετος απο μοντες ειδικα για τα καλωδια QQ

ποσο εισαι σε ιδλε; Εγω παιζω 37-39

ρευματα

fdbgzg3.th.jpgthpix.gif

δε νομιζω να χω πειραξει τπτ αλλο περα απο eist c1e virtulization κτλ.Μονο το execute disable bit εχω enabled απο εκεινη την καρτελα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καθόρισε τι εννοείς καλό! Ένα νορμάλ κομμάτι μου φαίνεται! Οrthos βγάζει εκεί?

εννοω απο θεμα ρευματος αν ειναι λιγο η πολυ για τον συγκεκριμενο cpu, orthos δεν βγαζει με αυτο το ρευμα με ενα κλικ παραπανω το βγαζει κανονικα στην rampage formula που τον εχω επανω εχω τις εξης ρυθμισεις vcore:1.376v sb:1.05v sb2:1.50v fsb:1.10v dram:2.10v corsair dominator 2x2 gb 500 1:1 5-5-5-12 nb:1.39v cpu pll 1.50v

ειναι καλες αυτες οι ρυθμισεις? ρωταω επειδη καποιος αλλος απο εμενα σιγουρα εχει περισσοτερο εμπειρια και μπορει να μου απαντηση:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.