Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Κωστα μην τρελαίνεσαι με τις temps (φανταζομαι εχεις και HT on ετσι?)

το RIIIE waterblock σου επιβαρυνει πολυ το κυκλωμα...

μη ξεχνας τραβαει καμια 40αρια βαθμους απο τη μητρικη

ε καπου πρεπει να παει αυτη η θερμοκρασια

φαντασου οτι σε κυκλωμα με 930@4.0 me Β.Ι.360XTREME και 110cfm fans

αυτο το block ανεβασε load temps ~7c στο cpu

πιστευω οτι με μερικα φανακια 1500-2000rpm (4push pull @dual rad & 1 pull at rear single rad)

θα εχεις στανταρ 5+ βαθμους διαφορα...

το ιδανικο βεβαια θα ηταν να εμπαινε ενα τριπλο πανω αλλα μετα παμε σε αλλες ιστοριες.

Congrats και παλι για το setup

ειναι πραγματικα πολυ ομορφο και καθαρο

Εμενα μου φανηκαν πολυ σε σχεση με το δικο μου setup με feser 360 με 3 τετοια

(τερμα χαμηλα απο το fan controller )με full cover στη μητρικη 2 mofset και το cpu ειμαι στα 34-36 idle για αυτο οι 55 βαθμοι μου φανηκαν πολλοι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οντως Κωστή, αφού έχεις cosmos, πως και δεν έβαλες ένα τριπλό στην οροφή εξαρχής?

To διπλό προϋπήρχε του cosmos.. :rubik:

Update

Temps Fixed.

δέν είχε κάνει σωστή επαφη η Coollaboratory τελικα.

Idle 39-40°C @4200

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να και το δικο μου μετα απο μερικες αλλαγες και προσθηκη 2ου ψυγειο , δυστηχως καλυτερες φωτο δεν παιζουν μιας και τη προηγουμενη βδομαδα στην ιταλια μου κλεψαν τι ψηφιακη

11112010178.th.jpg

11112010182.th.jpg

11112010203.th.jpg

11112010192.th.jpg

11112010190.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από evolution
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγορινα συμμεριζομαι τον πονο σου για την φωτογραφικη :( αλλα καποιος φιλος σου θα εχει να σου δανεισει μια για ενα σωστο photo-shoot.

Ειναι κριμα γιατι οι συγκεκριμενες το αδικουν μεγιστα το ολο σεταπ σου.

Κατα τα αλλα φαινεται πολυ ωραιο και καλοστημενο!

Νομιζω ειναι καιρος να βαλεις και την καρτουλα στο λουπ.

Ψυγεια δοξα το θεο εχεις και καλα και παραφτανουν! :)

Μ'αρεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι ανεμιστηρες οι μαυροι με τα κοκκινα λεντ. Δενουν αψογα!

Η μονη μου προταση θα ηταν ισως λιγο φωτισμος παραπανω με τπτ κοκκινα ή λευκα λεντζ/καθοντζ. A, και ενα προσωπικο σκαλωμα, θα ηθελα να δω και πως ειναι φατσα το ταουερ χωρις το μαυρο καλυμμα της XSPC στο tank.

:T::T::T:

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα συμμεριζομαι τον πονο σου για την φωτογραφικη :( αλλα καποιος φιλος σου θα εχει να σου δανεισει μια για ενα σωστο photo-shoot.

Ειναι κριμα γιατι οι συγκεκριμενες το αδικουν μεγιστα το ολο σεταπ σου.

Κατα τα αλλα φαινεται πολυ ωραιο και καλοστημενο!

Νομιζω ειναι καιρος να βαλεις και την καρτουλα στο λουπ.

Ψυγεια δοξα το θεο εχεις και καλα και παραφτανουν! :)

Μ'αρεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι ανεμιστηρες οι μαυροι με τα κοκκινα λεντ. Δενουν αψογα!

Η μονη μου προταση θα ηταν ισως λιγο φωτισμος παραπανω με τπτ κοκκινα ή λευκα λεντζ/καθοντζ. A, και ενα προσωπικο σκαλωμα, θα ηθελα να δω και πως ειναι φατσα το ταουερ χωρις το μαυρο καλυμμα της XSPC στο tank.

:T::T::T:

Φωτισμο εχω στο προγραμμα αλλα θα καθηστερησει οπως και κατι πραγματακια που θελω να κανω ακομα (sleeve ολα τα καλωδια ανεμηστηρων κουτιου κτλ) για τη καρτα το αφηνω μιας και σκεφτομε να περασω σε 6970 οταν με το καλο ερθουν και ειναι κριμα να δωσω τωρα ~80 ευρω για block

+ οτι με καλει και η μαμα πατριδα και εχω και εκει τρεξιμο(φευγω στις 18) και ετσι τα υπολοιπα θα αργησουν

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά και πάλι Jason!

Αλλά το μαύρο rom τώρα τι το θέλατε ρε!!!Επίσης για βγάλε και καμιά φωτό με το εσωτερικό με τα άσπρα sleeved καλώδια.Επειδή νομίζω ότι με μαύρα ή κόκκινα ή με συνδυασμό και των δύο ή τουλάχιστον με κανα κόκκινο μέσα στα άσπρα, θα έδενε καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά και πάλι Jason!

Αλλά το μαύρο rom τώρα τι το θέλατε ρε!!!Επίσης για βγάλε και καμιά φωτό με το εσωτερικό με τα άσπρα sleeved καλώδια.Επειδή νομίζω ότι με μαύρα ή κόκκινα ή με συνδυασμό και των δύο ή τουλάχιστον με κανα κόκκινο μέσα στα άσπρα, θα έδενε καλύτερα!

Venom7 @ δεν το ήθελα εγώ το drive μαύρο αλλα αυτός.

Photo δεν μπορώ να βγάλω γιατί το pc έχει πάει στον ιδιοκτητη του.:)

Αντώνη καλή δουλειά αλλά με χαλάνε τα πολύ φωτεινά φανς!Ίσως κάνα πιο διακριτικό να έλεγε πιο πολύ!

Πιο διακριτικό φως στα fan?

Δεν γίνετε αυτό!

Παίζει να φαίνεται έτσι επειδή δεν υπάρχει φωτισμός τριγύρω

Έγινε επεξεργασία από Jason
Link to comment
Share on other sites

Πιο διακριτικό φως στα fan?

Δεν γίνετε αυτό!

Παίζει να φαίνεται έτσι επειδή δεν υπάρχει φωτισμός τριγύρω

σωστά δεν είχε αρκετό φωτισμό το δωμάτιο και οι φοτο είναι από iphone ,τα φανακια του ψυγείου είναι βαμμένα (εκτός από τις φτερωτές ) μόνο το πίσω είναι αβαφο εξάλλου με κλειστό το πλαϊνό δεν φωτίζουν τόσο πολύ.

post-9448-1416074712,9505_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Venom έχεις ένα κακό συνήθειο να κανεις double post ε? :p

:pΑπό βιασύνη επειδή δεν είχα διαβάσει τα προιγούμενα!:)

τις coolermaster τα blue led 1200rpm

πάντως από κοντά δεν είναι τόσο φωτεινά .

Τα είχα και είναι πολύ φωτεινά.Αν τα συγκρίνεις για παράδειγμα με αυτά ή με αυτά θα καταλάβαινες τι εννοώ και την διαφορά!Φιλικά πάντα,έτσι!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερωτηση.Αν και δεν εχω φτιαξει υδροψυξη αλλα ψηνομαι ασχημα,βλεπω πως στα περισσοτερα συστηματα το νερο φευγει απο την cpu και παει στην καρτα γραφικων και μετα συνεχιζει στο υπολοιπο κυκλωμα.Λογικα το νερο που φευγει απο το waterblock της cpu εχει αρκετα μεγαλη θερμοκρασια οποτε το να το στελνεις αμεσως στην καρτα γραφικων δεν νομιζω οτι την βοηθαει στο να ψυχθει αρκετα.Ετσι το βλεπω και θα ηθελα την γνωμη σας.Πιστευω με 2 Τ ενα στην εξοδο της αντλιας ετσι ωστε να μοιραζεται το κρυο νερο σε cpu και gpu αντιστοιχα και ενα Τ στο μαζεμα των νερων με κατευθηνση προς ψυγειο θα ηταν καλυτερη λυση

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα, αναλογα το ψυγειο και τους ανεμιστηρες του, πολλες φορες αρκει ενα τετοιο κυκλωμα για την ψυξη και των 2.

Οσοι θελουν ακομα καλυτερα αποτελεσματα, αναμεσα σε cpu & gpu παρεμβαλουν ακομα ενα ψυγειο.

Επειδη δεν ειμαι ειδημων, δεν ξερω αν αυτο που περιγραφεις με τα Τ ειναι εφικτο αλλα υποθετω πως γενικα σε ενα κυκλωμα η πολυπλοκοτητα επιβαρυνει την αντλια και κατ'επεκταση την ροη του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.