Jump to content



NVIDIA ή ATI


MOS

NVIDIA ή ATI  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Τελικα εστω και οριακα η nvidia ειναι μπροστα απο την ati παρολο που υπαρχουν οι 3850 -3870 που χτυπανε την nvidia....

Αν και ειναι ακομη η δευτερη μερα που poll...μπορει να εχουμε καποια ανατροπη....

Και ελπιζω να μην δημιουργησα εντονες διαφωνιες σε αλλους....:) :) :o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Μεχρι την στιγμη που μιλαμε η ΑΤΙ τρωει σκονη απο την NVIDIA!!!:worship: :worship: :worship: Μερικοι πανε να συγκρινουν την 3870 που εχει 2 GPU με καρτες της NVIDIA με μια GPU!!!:mad: Aκομα και αυτη ομως απεναντι σε μια 8800 GTX ULTRA δεν κανει καμμια αξιοσημειωτη διαφορα!!:getlost: :getlost: Μολις βγει η 9800GX2 τοτε οποιος θελει να κανει ισοτιμες συγκρισεις ευχαριστως!!!Ολες οι πληροφοριες παντως λενε πως με την ελευση της 9800GX2 παλι θα φαει πρασινη σκονη η ATI!!!:boxed: :boxed: :boxed: Oσο για την 9800GTX καλυτερα να μην πουμε τιποτα γιατι γιατι θα ειναι ακαταλληλο για ανηλικους!!!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: NVIDIA POWER:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fireman74 [Χθες, στις 23:41]

Μεχρι την στιγμη που μιλαμε η ΑΤΙ τρωει σκονη απο την NVIDIA!!!:worship: :worship: :worship: Μερικοι πανε να συγκρινουν την 3870 που εχει 2 GPU με καρτες της NVIDIA με μια GPU!!!:mad: Aκομα και αυτη ομως απεναντι σε μια 8800 GTX ULTRA δεν κανει καμμια αξιοσημειωτη διαφορα!!:getlost: :getlost: Μολις βγει η 9800GX2 τοτε οποιος θελει να κανει ισοτιμες συγκρισεις ευχαριστως!!!Ολες οι πληροφοριες παντως λενε πως με την ελευση της 9800GX2 παλι θα φαει πρασινη σκονη η ATI!!!:boxed: :boxed: :boxed: Oσο για την 9800GTX καλυτερα να μην πουμε τιποτα γιατι γιατι θα ειναι ακαταλληλο για ανηλικους!!!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: NVIDIA POWER:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Δικος μου και αυτος !!!

:T: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από d|smal [Χθες, στις 21:44]

σε πληρωνει εσενα;;;; πολυ φανατιλα!! λες και μιλας για το βαζελο!!! :rolleyes::p

Αν υποστηριζα βαζελο θα πρεπε να επιλεγω Μatrox για γραφικα!!:p :P :p Επειδη ομως ειμαι Αεκαρα:worship: :worship: :worship: :worship: αρα πρωτος επιλεγω Nvidia που ειναι επισης πρωτη!!:jump: :jump: :jump: :jump: Χε χε
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fireman74

Αν υποστηριζα βαζελο θα πρεπε να επιλεγω Μatrox για γραφικα!!:p :P :p Επειδη ομως ειμαι Αεκαρα:worship: :worship: :worship: :worship: αρα πρωτος επιλεγω Nvidia που ειναι επισης πρωτη!!:jump: :jump: :jump: :jump: Χε χε

αρα λιαν συντομως η εταιρεια που επελεξες θα πεσει στη δευτερη θεση (μη σου πω τριτη)...:worship:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι οταν ειχα Ati μου κάηκε και εκτος αυτου οι drivers ήταν όλο προβλήματα. Αντίθετα με της Nvidia δεν ειχα ποτε πρόβλημα στα διαστήματα που ειχα pc. Αυτο δεν σημαίνει βέβαια οτι η μια ειναι καλύτερη απο την αλλη, απλα τουλάχιστο σε μενα έτσι έκατσε μεχρι στιγμής και προτιμώ Nvidia. Φυσικα οταν και εφόσον βγάλει κατι καλο η ATi το διαστημα που θα ειμαι για αναβάθμιση και με συμφέρει φυσικα και θα την προτιμήσω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fireman74

Αν υποστηριζα βαζελο θα πρεπε να επιλεγω Μatrox για γραφικα!!:p :P :p Επειδη ομως ειμαι Αεκαρα:worship: :worship: :worship: :worship: αρα πρωτος επιλεγω Nvidia που ειναι επισης πρωτη!!:jump: :jump: :jump: :jump: Χε χε

λογω χρωματος επελεξα το βαζελο που ταιριαζει πιο πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [Χθες, στις 12:39]

αρα λιαν συντομως η εταιρεια που επελεξες θα πεσει στη δευτερη θεση (μη σου πω τριτη)...:worship:

Ισως αλλα προς το παρον περιμενε φιλε μου ακομα λιγο!!!:whistling :whistling :whistling
Link to comment
Share on other sites

Εριξα ψηφο στην ATi γιατι την προτιμω,οσο για drivers ασταθιες κλπ και οι 2 πανω κατω τα ιδια ειναι μιλω γενικα για τα συστηματα που φτιαχνω.Προσωπικα οτι ATi καρτα χρησιμοποιησα για μενα δεν συναντησα ιδιαιτερο προβλημα οπως οι υπερβολες που ακουγονται ποτε ποτε,σταματησα την nV μετα την Τι4200,ηταν η τελευταια nV που μπηκε σε PC μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αυτο το POLL IS CLOSED......

Ενδικτικα ειχα βαλει 7 ημερες.....ηταν για μια ας το πουμε δοκιμη....

Τα αποτελεσματα τα ειδαμε η NVIDIA ειναι στις καρδιες των περισσοτερων....

Καποιος ποιο πανω εγραψε οτι θα ειχε περισσοτερη σημασια αν ξαναγινοταν σε κανα 2 μηνες απο τωρα....

Μμμ καλη ιδεα θα το ξαναριξουμε το θεμα...αν το θυμαμαι μεχρι τοτε.....:p :P :p :P :p

Εμενα δεν με απασχολουσε τπτ ηξερα το αποτελεσμα...απλως ηθελα να δω την συμμετοχη και ποσο μαλλιστα αν αυτο το POLL το δημιουργει ενας καινουργιος στην οικογενεια του thelab.gr...

:D :D :D Με αυτο το POLL αρκετα ατομα ηρθαν σε διαφωνιες και ενα απο αυτα ημουν και γω ριχνοντας μου ο φιλος jpavly 3 μερες ban :D :D :D

Καποτε θα το ξανακανω και αν οχι εγω καποιος αλλος :hi: :hi::bye:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.