Jump to content



Far Cry 2 teaser trailer


neuromancer

Recommended Posts

Εμένα μου θύμισε Deer Hunter και τα σχετικά... Δεν πρόκειτε να αφήσω γκνού και ζέμπρα όρθια... ΛΟΛ Το teaser στο τέλος λεέι να περιμένουμε κανονικό trailer προσεχώς (αλα DNF). ’ρα έχει δρόμο ακόμη, τουλάχιστον 6-12 μηνάκια.

Link to comment
Share on other sites

χμ

το πρωτο ειχε βγει οταν ειχε βγει και η 9800 η πιο μετα?

κατι μου λεει οτι το 2ο θα βγει ΑΚΡΙΒΩΣ στην ωρα που ολοι νομιζουμε οτι εχουμε καλη καρτα γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas007

χμ

το πρωτο ειχε βγει οταν ειχε βγει και η 9800 η πιο μετα?

κατι μου λεει οτι το 2ο θα βγει ΑΚΡΙΒΩΣ στην ωρα που ολοι νομιζουμε οτι εχουμε καλη καρτα γραφικων.

και θα βγει παλι οταν θα βγει η 9800gtx/ultra/gt κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

σωστα, νομιζω το 2004

2003 είχε βγει, προς το τέλος.

Το Far Cry 1 είναι CryTek.

To Far Cry 2 είναι Ubisoft Montreal.

Καμία σχέση το ένα με το άλλο. Η Crytek έδειξε ποια είναι με το Far Cry και το Crysis. Τεχνολογικά "θαύματα" για την εποχή τους, με μηχανές που δε δείχνουν όλη την αξία τους αμέσως, αλλά με τα επερχόμενα patches που δίνουν ακόμα καλύτερα γραφικά, στις νέες γενιές καρτών.

Η Ubisoft Montreal δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο νου της. Αυτά που ξέρω είναι ότι θα μιλάμε για ένα παιχνίδι με τεράστια ελευθερία, πλοκή που θα εξελίσσεται ανάλογα με τις επιθυμίες του παίχτη (μιλάνε π.χ. για εισαγωγή τεχνητής νοημοσύνης φωτιάς - θα σκας χειροβομβίδα, θα παίρνει φωτιά το δέντρο, και το δίπλα, και το δάσος, κτλ).

Ελπίζω και εύχομαι να μην αναλωθούν στο γραφικό τομέα μόνο, αλλά να προσφέρουν και μια καλή gaming εμπειρία, στηριζόμενοι στα λάθη του Far Cry, του Crysis και του S.T.A.L.K.E.R. (μιας και είναι τα παιχνίδια στα οποία φαίνεται να στηρίζονται).

Αρχική απάντηση από neuromancer

ΒΤW. δεν έχω παίξει το FarCry1, λίγο το demo σε μια 9800Pro. Έχασα πολλά;

Είναι ένα πολύ όμορφο παιχνίδι. Με τις σημερινές κάρτες αξίζει να το δεις, έχει πολύ όμορφα γραφικά για την εποχή του.

Μοναδικό flaw - η John Rambo πλοκή του, με παντελώς κακοσχεδιασμένα επίπεδα προς το φινάλε, εξαιτίας της πίεσης για το Release Date (κοντά τότε θα έβγαινε και το Half-Life 2 και είχαμε και το Doom III).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν αυτό το teaser μας δείχνει τα γραφικά του παιχνιδιού.... τότε :woot: σίγουρα δεν θα μας φτάνουν 2 8800Ultra σε Sli θα φαντάζουν πολύ λίγες...

Πάντως καλά θα ήταν να γίνει έτσι όπως το λες το παιχνίδι gznp, θα είχε απίστευτη ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Eυελπιστω το παιχνιδι να ειναι οσο γινεται πιο bug free....

Δυστυχως η Ubisoft μας εχει συνηθισει σε κακοπρογραμματισμενους τιτλους....

( Splinter Cell-Double Agent, Rainbow Six Las Vegas, Blazing Angels κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο έως εξαιρετικά δύσκολο.

Θυμάσαι τι έγινε με το καταπληκτικό σε ιδέα Boiling Point. Τέτοια παιχνίδια πάσχουν από bugs, το θέμα είναι:

1. Το κάνεις πιο απλό, όχι με RPG στοιχεία, για να γλιτώσεις πολλές πιθανότητες κολλημάτων.

2. Το κάνεις με RPG στοιχεία, αλλά ρισκάρεις πάρα πολύ - μπορεί να βγει το best game ever ή απλά ένας χαμένος τίτλος μέσα στα torrents.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Δύσκολο έως εξαιρετικά δύσκολο.

Θυμάσαι τι έγινε με το καταπληκτικό σε ιδέα Boiling Point. Τέτοια παιχνίδια πάσχουν από bugs, το θέμα είναι:

1. Το κάνεις πιο απλό, όχι με RPG στοιχεία, για να γλιτώσεις πολλές πιθανότητες κολλημάτων.

2. Το κάνεις με RPG στοιχεία, αλλά ρισκάρεις πάρα πολύ - μπορεί να βγει το best game ever ή απλά ένας χαμένος τίτλος μέσα στα torrents.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου....

Ελπιζω να μην εχει τη τυχη του Boiling Point...

Εξαιρετικα πρωτοτυπο παιχνιδι με πολλες καινοτομιες που ομως χαντακωθηκε απο τον

απαραδεκτο προγραμματισμο του....

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβώς θα γίνεται? Τίποτε ΟΗΕ αποστολές για να χωρίσουμε τους Τούτσι από τους Χούτου? Γιατί αν είναι έτσι προτιμώ να βγώ σαφάρι στη Σερεγκέτι για γαζέλες Τομπσον, γκνού με λευκή ουρά και τίποτε κολοβά αφρικανικά σκυλιά (εκείνα με τα μεγάλα αυτιά) και ύαινες.

Pay back time για τα ατέλειωτα ντοκυμαντέρ που έχω/έχουμε δει.... :tw:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.