Jump to content



Our Favorite Internet Browser


hayabusa

Our favorite Internet Browser  

120 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από crio

αλεπύ και μπουκάρεισ άνετα παντού

(που λέει ο λόγος γιατι μερικά ελληνικα sites έιναι ακόμα στον προηγούμενο αιώνα και δεν είναι φτιαγμένα για σοβαρούς browser)

Ακόμα και η επίσημη ιστοσελίδα της Πρεσβείας της Ελλάδος στην Αγγλία optimized για Internet Explorer είναι. Για ανοίξτε την FF και κάντε ένα πέρασμα στις επιλογές στην αριστερή πλευρά να δείτε καρναβάλι. Μέχρι πριν 15 μέρες δεν πατιόταν καμία επιλογή. Ξέθαψα τον Internet Explorer μπας και βρώ άκρη για ένα πιστοποιτικό και μετά πίσω στο χρονοντούλαπο!!!

EDIT: ’κυρο παιδιά πολλά είναι τα links που δεν είναι προσβάσιμα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ημουνα 2,5-3 χρονια με τον AVANT BROWSER, που μου ηταν εντελως αγνωστος κ τυχαια τον δοκιμασα, κ εμεινα καταευχαριστημενος,αφου ο Ι.Ε. ειναι για τα μπαζα...

Αλλα εδω κ ενα 15θημερο μου τον ματιασαν και ελαφρως μου ψιλοκολισε 2,3 φορες,κ χρησιμοποιω κ τον Firefox μαζι.

Παντως 8α δοκιμασω κ τον Opera , να δω τι λεει κ αυτος,αφου με το θεμα,παντα ψαχνομαι:whistling

Αν καποιος απο εσας, θελει να ψαχτει λιγακι,δεν ειναι κακο, ας δοκιμασει τον AVANT, δεν ειναι κακος,εμενα παντως με βολευει αφανταστα,λογω των πολλων ρυθμισεων του,ελαφρυς, κ δεν κολαει πουθενα

Περιτο να πω,οτι τον Ι.Ε. δεν τον εχω πουθενα στον σκληρο..:devil:

Υ.Γ. Αληθεια εχει καποιος BROWSER, ρυθμισεις κειμενου,k video, zoom,απο 25% εως 500% ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

1η κίτρινη

Ο IE είναι για ηλίθιους. Έβαλε tabs 5 χρόνια μετά τον ανταγωνισμό.

Πάντως σε αρκετές περιπτώσεις αξίζει (o 5/6, όχι ο 7), π.χ. σε πολύ αργά μηχανήματα είναι ταχύτερος του firefox. Όμως είναι εφάμιλλος (αφού έχουν το ίδιο engine) με τον maxthon. Για να βάλεις IE7 σημαίνει ότι το μηχάνημα σηκώνει και firefox.

Και μια κίτρινη κάρτα στον moderator από μένα, διότι το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=2892

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=9783

(και πιθανώς αρκετές ακόμη φορές που βαριέμαι να κάνω ένα πιο εκτεταμένο search).

Link to comment
Share on other sites

ΤΙς τελευταίες μέρες ο FF μου κάνει το εξής κουλό. Ανοίγει μια χαρά 2-3 tabs.. αλλά στα επόμενα "μένει" στο Loading...

Το κάνει και στα 2 μηχανήματα μάλιστα (XP και Vista). Ακόμα και μετά το update στον .12

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Ο IE είναι για ηλίθιους. Έβαλε tabs 5 χρόνια μετά τον ανταγωνισμό.

Πάντως σε αρκετές περιπτώσεις αξίζει (o 5/6, όχι ο 7), π.χ. σε πολύ αργά μηχανήματα είναι ταχύτερος του firefox. Όμως είναι εφάμιλλος (αφού έχουν το ίδιο engine) με τον maxthon. Για να βάλεις IE7 σημαίνει ότι το μηχάνημα σηκώνει και firefox.

Και μια κίτρινη κάρτα στον moderator από μένα, διότι το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=2892

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=9783

(και πιθανώς αρκετές ακόμη φορές που βαριέμαι να κάνω ένα πιο εκτεταμένο search).

4 χρόνια πρίν; Και παστός μπακαλιάρος να ήταν θα είχε χαλάσει σωτηράκι:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Ο IE είναι για ηλίθιους

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, Sotiris :p

ΠιΕς. Ευτυχώς που οι προγραμματιστές που έχουν αναλαβει το Firefox είναι ταχύτατοι Τι είναι 300+ μέρες μπρος στην αιωνιότητα? :p

ΠιΕς2. Αυτό που προσπαθώ να πω με το ΠιΕς., είναι ότι όλοι έχουν τα συν και τα πλην τους, κι όχι να ανοίξω flame :)

Link to comment
Share on other sites

Αφότου είχα πρωτοβάλει τον Firefox πριν 2,5 χρόνια μου άρεσε πολύ και από τότε δεν τον έχω αλλάξει με κάτι άλλο!! Με είχαν βολέψει ιδιαίτερα η καρτέλες του που παλιά δεν τις είχε ο ΙΕ. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τον Opera αλλά σκοπεύω να το κάνω κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.