Jump to content



TheLab v2 - Προβλήματα


DJD

Recommended Posts

Αλλάζουν οι καιροί, πονηρεύει ο κόσμος και όσοι θέλουν να σπαμμάρουν βρίσκουν νέους τρόπους. Είναι σαν να μου λες ότι μένεις σε μονοκατοικία και αναρωτιέσαι γιατί δε μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ με τα παράθυρα ανοιχτά χωρίς σιδεριές, όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα. Τα όρια μπαίνουν για να γνωρίζεις τους πωλητές (όπως έγραψες πριν) ή για να μην spammάρουν(:o) οι spammer; Καταρχήν με τα 10 post δεν νομίζω ότι θα εμποδίσετε σοβαρά κανέναν που έχει τέτοιο σκοπό, αλλά και 1000 να ήταν το όριο, Θα φανταζόμουν ότι αν κάποιος χρήστης spammάρει και τον καταγγείλουν αρκετοί, κάτι θα κάνετε για αυτό ανεξάρτητα με το πόσα post έχει.

Όσο για την μονοκατοικία, δεν νομίζω να συγκρίνονται τα δύο, οι κοινωνικές αλλαγές δεν σου έρχονται εν νυκτί (ΟΚ, συνήθως....), ενώ εδώ εγώ έβαλα αγγελία ΧΘΕΣ και ΣΗΜΕΡΑ δεν μπορώ να στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό, όπως έγραψα και πιο πριν τα 10 post είναι ασήμαντο όριο και δεν έχω πρόβλημα με αυτό συγκεκριμένα. Απλά έχετε στο νου σας και τα άλλα προφίλ χρηστών, γιατί αν το όριο των 10 μετά από κάποιο spam storm γίνει 500 τα προβλήματα θα είναι περισσότερα.

Θα αντισταθώ στον πειρασμό και το 10ο post θα το γράψω αλλού!

Φιλικά

Bbuzz

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα, είναι feature... :p

Μια από τα ίδια και εδώ... όμως για την ώρα και μέχρι να φτιαχτεί, άλλαξα το "Βελτιωμένη έκδοση" μέσα από το

Προφίλ -> Επεξεργασία Επιλογών -> Διάφορες Επιλογές -> Επιλογή τύπου επεξεργαστή κειμένου

Σε "Κοινός επεξεργαστής κειμένου"...

Έτσι θα θυμηθείτε και πως ήταν πέρυσι η vb, χωρίς τις ευκολίες του WYSIWYG και θα το εκτιμήσετε καλύτερα για όταν ξανάρθει... :p

Link to comment
Share on other sites

Εύγε Jaco παιδίμ,

Επάνω δεξιά σε κάθε post, edit, quick reply υπάρχει αυτό το εικονίδιο: switchmode.gif

Το πατάτε μόνο αν έχετε αυτό το πρόβλημα. Αν σας φαίνεται ανοικτό γκρι το παράθυρο τότε έχετε απλό editor. Αν το βλέπετε γκρι σκούρο τότε έχετε τον WYSIWYG.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι φταιει και ουτε αν ειναι bug ...

αλλα μερικες φορες δεν βλέπω τα media (π.χ.video links αλλα μερικες φορες πιο σπανια και σκετα links)

πρεπει να κανω "παραθεση" για να δω ολο το post

πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση στον FF. ?

Link to comment
Share on other sites

Κώστα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το edit στα posts που είναι sticky...?

Ενώ μπορώ να κάνω edit στα υπόλοιπα posts σε άλλα threads του forum, δεν μπορώ να κάνω διόρθωση σε κανένα από τα ποστς τα οποία οποία είναι σε ένα sticky thread...

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγει μια φωτό αρκετά μεγάλη, το banner που υπάρχει στην κορυφή μένει στο foreground αντί να κρύβεται πίσω από τη φωτογραφία.:turn:

Δεν είναι πρόβλημα του forum αυτό, νομίζω γίνεται μόνο όταν είναι flash το banner :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.