Jump to content



P5E --> Maximus Formula --> Rampage Formula


TifoziF1

Recommended Posts

1.4 αν θυμάμαι . Θερμοκρασίες δές στο speedfan πιο πάνω. :)

:sorry:...εννοούσα την θερμοκρασία του NB, δεν ξέρω ποια αντιστοιχεί σε αυτό. 1.4v είναι καλά πάντως. Για 400fsb είμαι NB 1.35v bios και 1.36 πραγματικό

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply
Το system ειναι του mobo . 400fsb ειναι λιγα με το χαμηλότερο δεν παιζει δλδ ?

Χρησιμοποιώ το Everest και λέει αναλυτικά τις θερμοκρασίες του northbridge και του southbridge ξεχωριστά από τη γενική θερμοκρασία της mobo. Αν θες δοκίμασέ το για να βλέπεις τις θερμοκρασίες παντού.

Με το χαμηλότερο?? Για να πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει. Μου φαινόταν ήδη λίγο το 1.35 (στο auto για 400fsb έβαζε μόνο του πάνω από 1.50v αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Everest και λέει αναλυτικά τις θερμοκρασίες του northbridge και του southbridge ξεχωριστά από τη γενική θερμοκρασία της mobo.

Κανεις μια καλη και ανεβαζεις ενα screenshot που ακριβως δειχνει ταση και θερμορασια NB/SB?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το bios 0403 της rampage , κάθισε πολύ καλά στην p5e . Το loadline calibration λειτουργεί πλέον ενώ το mobo έγινε βράχος .

545 boot απο bios

vk5m5xjpvp2z9ostn6dg_thumb.jpg

ενα spi στα 545

pmyqt9jny2k6lf7pf7bw_thumb.jpg

στα 550

ynasauzf311ranc7rpld_thumb.jpg

555....

pcv1mlpmu3bn7fv623aq_thumb.jpg

560...

pu0thhaaa9d6zxo7bvse_thumb.jpg

validate 565

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=367065

valideza0.jpg

Εκει με άφησαν οι μνήμες μάλλον γιατί τις ξεκίνησα με χαμηλό vdimm απο bios ( 2.10~) 1.64~ vfsb , 1.6vcore randomnly xD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.