Jump to content



P5E --> Maximus Formula --> Rampage Formula


TifoziF1

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Τι θελεις να κανεις? Την p5e σε rampage?

Bαζεις σε bootable usb flashaki το τελευταιο bios της rampage μαζι με το αρχειο που εχει ο Γιωργος σε αυτο το μηνυμα

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=699475&postcount=5

Κ δινεις την εντολη που αναφερει επισης στο ιδιο μηνυμα.

Αν ομως δε σου φαινονται οικεια ολα αυτα ωστε να τα κανεις μονος σου, νομιζω καλυτερα να το αποφυγεις κ μαζι την οποια πιθανοτητα μη αναστρεψιμου σφαλματος.

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου την μονταρε και ο gay ξαδερφος, επρεπε να το κανω κι εγω...

Ημουνα με 3 μηνων παλιο bios οποτε ηταν μια καλη ευκαιρια να το κανω κι εγω rampage.

Του ... Φραγμα το καγκελο τις επιλογες εχει εκει μεσα...

Πιο πολυ νοημα εβγαζα στις επιλογες της dfi παρα σε αυτην.

Ολα auto... περα απο αυτα που ξερουμε τι κανουνε... και συνεχιζουμε με τα ιδια ακριβως settings με την p5e...

Καποια στιγμη θα κατσω να μειωσω λιγο τα ρευματα για να δικαιολογησω τα 10 λεπτα που χαλασα για να αλλαξω bios στην μητρικη. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν γειά σας,

από χθες είμαι ευτυχής κάτοχος της asus p5e

προσπάθησα μέσω του bios να την κάνω maximous

ή rampage έκανα ένα usbstick να μπουτάρει έβαλα μέσα

το afudos και το rom πάτησα f8 για να ξεκινήσει από το στικάκι

έγραψα την εντολή afudos/i0403.rom/pbnc/n και μου βγάζει

συνέχεια unable to open rom file τι κανω λαθος?

0403 ειναι το τελευταιο rom.για την rampage

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου την μονταρε και ο gay ξαδερφος, επρεπε να το κανω κι εγω...

Ημουνα με 3 μηνων παλιο bios οποτε ηταν μια καλη ευκαιρια να το κανω κι εγω rampage.

Του ... Φραγμα το καγκελο τις επιλογες εχει εκει μεσα...

Πιο πολυ νοημα εβγαζα στις επιλογες της dfi παρα σε αυτην.

Ολα auto... περα απο αυτα που ξερουμε τι κανουνε... και συνεχιζουμε με τα ιδια ακριβως settings με την p5e...

Καποια στιγμη θα κατσω να μειωσω λιγο τα ρευματα για να δικαιολογησω τα 10 λεπτα που χαλασα για να αλλαξω bios στην μητρικη. :hehe:

Ποιον ειπες ξάδερφο ρε.... :p σε εχω αποκληρώσει απο τότε που εμπλεξες με τις ashροκ.

Link to comment
Share on other sites

καταρχειν ευχαριστο για την βοηθεια που μου δωσατε τελικα δεν εβαζα τα κενα για να γινει bios ubdate τωρα ολα καλα αφου τελοιοσε κι εβαλα το firmware tis formoula ki εγινε rampage ειπα να κανω καποια πραγματακια μεσα στο κουτι εκει που καθαριζα ειδα το λογοτυπο τησ p5e λεο δεν το βγαζω κι με το που το ξεκολαω τι βλεπω κι μου εφυγε το κεφαλι απο κατο εγραφε rampage formoula μπορειτε να μου πειτε τη συμβενει?

Link to comment
Share on other sites

καταρχειν ευχαριστο για την βοηθεια που μου δωσατε τελικα δεν εβαζα τα κενα για να γινει bios ubdate τωρα ολα καλα αφου τελοιοσε κι εβαλα το firmware tis formoula ki εγινε rampage ειπα να κανω καποια πραγματακια μεσα στο κουτι εκει που καθαριζα ειδα το λογοτυπο τησ p5e λεο δεν το βγαζω κι με το που το ξεκολαω τι βλεπω κι μου εφυγε το κεφαλι απο κατο εγραφε rampage formoula μπορειτε να μου πειτε τη συμβενει?
:hehe: Στειλε φώτο :p
Link to comment
Share on other sites

καταρχειν ευχαριστο για την βοηθεια που μου δωσατε τελικα δεν εβαζα τα κενα για να γινει bios ubdate τωρα ολα καλα αφου τελοιοσε κι εβαλα το firmware tis formoula ki εγινε rampage ειπα να κανω καποια πραγματακια μεσα στο κουτι εκει που καθαριζα ειδα το λογοτυπο τησ p5e λεο δεν το βγαζω κι με το που το ξεκολαω τι βλεπω κι μου εφυγε το κεφαλι απο κατο εγραφε rampage formoula μπορειτε να μου πειτε τη συμβενει?

Δες το post #26

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=48814&page=3

:happy2:

Link to comment
Share on other sites

fak fak fak . εχει 2 μέρες η p5e ( rampage bios) δεν μου παιζει dual chanelε τα d9gmh . Εχει τύχει σε κανεναν αλλον ?

bios 0403 , 2X1gb cellshock d9gmh .

Στην τελικη ας ποστάρει καποιος τα bios setting του με p5e- rampage να δω τι παιζει .

thnx.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ψόφησε κάποια μνήμη;

Αν δεν έχεις πειράξει κάτι στο εντωμεταξύ το λέω...

Ξεχωριστά τα στικς παιζουν μια χαρα αλλα και τα 2 μαζί ... single chanel ομως

Ρε παιδιά κανείς δεν εχει d9gmh η εστω 2-3 screens απο τo bios memory settings , τα εχω ολα στο auto και σκεφτομαι μηπως σφίγγει τπτ πολυ...

Παω να κάνω ενα downgrade to βιος μηπως και μας κάνει το χατίρι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.