Jump to content



Asus Striker II Extreme (790i, DDR3)


LevelOne

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Με awdflash μπαινουν ολα τα bios που χτυπανε στο ROM ID.

Το 601 σχεδόν ίδιο με το 512 , η πιο αισθητή διαφορά που είδα είναι στις θερμοκρασίες που πλέον είναι οι φυσιολογικές και οχι οι υπερβολίκές ενδείξεις που είχα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια να την παρω την μητρικη η το εχετε μετανοιωσει για την αγορα σας..???

ΑΝ καιγεσαι για SLI, Ι Σ Ω Σ ειναι η καλυτερη μητρικη που κυκλοφορει

ΑΝ δεν καιγεσαι για SLI,ουτε να τη σκεφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Άφοβα θα έλεγα να την πάρετε.

Έχοντας την 4 μήνες τώρα σταθερότατη και άψογη.

Υπήρχαν κάποια προβλήματα στην αρχή με τα bios και όντως ή mobo έκανε κουλά πράγματα.

Βέβαια μόνο για SLI ....

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα θα παιζει..Απλως για μονη καρτα ισως να υπαρχουν πιο σταθερες λυσεις για να υπερχρονισεις αρκετα...

Το μονο που βλεπω εγω ειναι οτι σαν να την εχουν παρατησει απο την nvidia και δε βλεπω στο site τιποτα καινουργιο απο Bios...Οχι οτι το τελευταιο εχει προβλημα αλλα καποιες μικρες διορθωσεις μπορουν να γινουν ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα θα παιζει..Απλως για μονη καρτα ισως να υπαρχουν πιο σταθερες λυσεις για να υπερχρονισεις αρκετα...

Το μονο που βλεπω εγω ειναι οτι σαν να την εχουν παρατησει απο την nvidia και δε βλεπω στο site τιποτα καινουργιο απο Bios...Οχι οτι το τελευταιο εχει προβλημα αλλα καποιες μικρες διορθωσεις μπορουν να γινουν ακομα..

Λίγο απίθανο να την έχουν παρατήσει..Στο μικρό αδερφάκι της, τη Formula, κάθε τρείς και λίγο βγάζουν bios :p Πρίν κανα μήνα (το πολύ) έβαλα το 1601 και χθές που μπήκα είχαν το 1602 :S

Link to comment
Share on other sites

και γιατι λετε μονο για SLI??? δηλαδη αν την εχω στην αρχη χωρις SLI me μια gtx280 'η gx2 θα εχω προβλημα??

Δεν βρισκω το λογο να πληρωσεις τα Ε που ζηταει η συγκεκριμενη μητρικη αν δεν προκειται να χρησιμοποιησεις το βασικο της ατου(aka SLI).Μπορεις να κανεις τη δουλεια σου εξισου καλα(και καλυτερα μπορω να σου πω) με μια πιο απλη και οικονομικη μητρικη.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα με μονη καρτα.Απλα τον τελευταιο καιρο,οι καρτες της ΑΤΙ πανε καλυτερα και σε πολυ καλες τιμες μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια 8800 gtx o/c..και πολυ αξιολογο συστημα ηδη(core 2 duo 3.6,gigabyte ga-n680sli dq6 .)απλα θελω να παρω οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη....αν καποιος εχει να κανει προτασεις ειμαι ολος αυτια :)

Link to comment
Share on other sites

Imo το SLI αξιζει αν το εχεις πραγματικα αναγκη κι αν το στησεις γρηγορα,γιατι συνηθως μια καρτα απο την επομενη γενια καρτων γραφικων αποδιδει περιπου οσο 2 απο την τωρινη σειρα.

Καλυτερα δηλαδη να παρεις μια GTX280 παρα να ψαξεις για δευτερη 8800GTX(εκτος αν την εχεις βρει ηδη και σε πολυ καλη τιμη,οποτε και σε συμφερει το SLI)

Οποτε επιστρεφουμε στο ιδιο σημειο,γιατι να παρεις SLI μητρικη αφου θα χρησιμοπoιησεις μια VGA??? :upside:

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να κανω SLI μεχρι τα χριστουγεννα...απλα μ αρεσει σαν μητρικη λογο της υποδοχης για υδροψυξη τις δυνατοτητες ο/c..αν σκεφτω ετσι θ τοτε θα μπορουσα να κρατησω τηνigabyte moy (680sli) ου δεν εχει ωγαλει προβλημα 1 χρονο τωρα..ασ πουμε οτι δεν παιρνω την S2E ποια αλλη να παρω?τα λεφτα δεν ειναι προβλημα..:tw::whip:

Link to comment
Share on other sites

μμ και απο οτι βλεπω χρησιμοποιεις την συνθεση που ειχα στο μυαλο..!!και μαλιστα χωρις

SLI....:nada::whip:

Καλα ντε,μη βαρας :p

Η μητρικη μου "ξεμεινε" απο την εποχη που ειχα...κατι σαν SLI :whistle2:

BTW...Μια μερα που ειχα ορεξη,ειπα να επιστρεψω σε υδροψυξη.Εφαγα δεν ξερω και γω ποσες ωρες μεχρι να τα συνδεσω ολα(και να κρυψω κανα καλωδιο) κι οταν ξεκινησε το κυκλωμα,ειχα διαρροη απο το block του chipset :crazy:(ειχα διαβασει οτι πολλα ηταν ελατωματικα αλλα πιστευα οτι το δικο μου δεν θα ειναι).

Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται και σε δικο μου λαθος,αλλα αν δεις τους ανταπτορες που δινει η ASUS :TD:...καταλαβαινεις οτι ειναι πολυ ευκολο να παει κατι στραβα(δεν μπαινει ουτε 3/8'', ουτε 1/2'')

Imo προκειται για κακογουστο αστειο και το εβαλαν μονο για φιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.