Jump to content



11 Σημάδια που δείχνουν οτι δεν είστε πλέον hardcore gamer


kallileo

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Πω πω...θυμάμαι οτι έστηνα το pc με βάση τα καινούρια παιχνίδια ...έλιωνα στο COD KAI STO BF (το ρεκορ στο Cod 9 ώρες συνεχόμενα :hehe:). Τώρα πια το gaming έρχεται σε δεύτερη μοίρα .. καθώς χρησιμοποιώ το pc (τον ελεύθερο χρονο μου) για πολλά άλλα ενδιαφέροντα και διμιουργικά πράγματα όπως επξεργασια φωτογραφίας - βίντεο, music cration...κτλ...

Tο θεμα ειναι πάντως πως τωρα πια δεν μου κάνει και κέφι να παίξω τόσο πολύ.. Πλέον τα βαριέμαι γρηγορότερα...Αυή την στιγμή μόνο το pro έχω στον δίσκο μου και περιμένω άντε και για κανα bf3...! 11/11 και για εμένα!!!

Link to comment
Share on other sites

11. Προτιμάτε να παίζεται σε single player

false

10. Παίζετε μόνο όταν η κοπέλα σας δεν είναι παρούσα

true

9. Πιστεύεται ότι η νίκη δεν είναι το παν

false

8. Περνάνε μέρες και όχι ώρες από την στιγμή που τελευταία φορά ανοίξατε την κονσόλα σας

true

7. You’re the oldest person trading in games at GameStation

false

6. Σου αρέσουν το Xbox360 και PS3 το ίδιο

true

5. Αρχίζεις και αναπωλείς την "χρύση εποχή" του gaming

true

4. Αποφέυγετε να παίζεται Wii επειδή είναι κοπιαστικό

false

3. Η fps εμπειρία σας περιορίζεται στο spawn, run, die... spawn, run, die... spawn…

false

2. Αποδέχεστε την ιδέα των επιτραπέζιων παιχνιδιών

true

1. Έχετε προπαραγγείλει το GTA IV άλλα δεν σας πειράζει αν δεν το έχετε την μέρα που θα βγει στην αγορά.

true

γεράσαμε μου φενετε:p

Link to comment
Share on other sites

για να χαθει η ορεξη οπως προειπανε καποια παιδια φταινε και τα παιχνιδια δηλαδη επιστρεφω σπιτι κουρασμενος να βαλω να παιξω τι ? c&c να χασω τη μπαλα 5 shortcut και να τρεχω στο χαρτι πανω κατω ? οι εταιρειες νομιζουν οτι οσο ποιο πολυπλοκο τοσο το καλιτερο , αλλα κατ'εμε εχει χαθει η μαγεια του gameplay δηλαδη πολυ ποιο ευχαριστο μου ειναι να βαλω 20 λεπτα τετρις η pang η κατι αλλο ποιο απλο .

για μενα το game πρεπει να σε ξεκουραζει να σε ευχαριστη και να χαλαρωνεις οχι να προσθετη περισια κουραση και αγχος (βλεπε LINEAGE2 , WOW κλπ) να προλαβω μη κλεισει ι πορτα του μπαιουμ , να χπ ασαπ , αλητη το σομ μου μου το εκλεψες παναγιες χριστοι κλπ τι ειναι αυτο ορε παιχνιδι ? ελεος.

ΧΑΛΑΡΑ!!!!!

επισης να πω και κατι αλλο κυριως στα στρατηγικης που παιζω μονο οτι αν και ποιο ωραια τα 3D πιστευω ακραδαντα οτι τα 2D ηταν πολυ ποιο ευπεπτα παιχνιδια να παιζεις και ποιο ανετα!

Link to comment
Share on other sites

11 Σημάδια που δείχνουν οτι δεν είστε πλέον hardcore gamer και η μέση ηλικία σας δείχνει τα σημάδια της...

11. Προτιμάτε να παίζεται σε single player

10. Παίζετε μόνο όταν η κοπέλα σας δεν είναι παρούσα

9. Πιστεύεται ότι η νίκη δεν είναι το παν

8. Περνάνε μέρες και όχι ώρες από την στιγμή που τελευταία φορά ανοίξατε την κονσόλα σας

7. You’re the oldest person trading in games at GameStation

6. Σου αρέσουν το Xbox360 και PS3 το ίδιο

5. Αρχίζεις και αναπωλείς την "χρύση εποχή" του gaming

4. Αποφέυγετε να παίζεται Wii επειδή είναι κοπιαστικό

3. Η fps εμπειρία σας περιορίζεται στο spawn, run, die... spawn, run, die... spawn…

2. Αποδέχεστε την ιδέα των επιτραπέζιων παιχνιδιών

1. Έχετε προπαραγγείλει το GTA IV άλλα δεν σας πειράζει αν δεν το έχετε την μέρα που θα βγει στην αγορά.

Είμαι ένοχος και για τα 11 :slap:

Για μεγαλύτερη ανάλυση εδώ:

http://www.techradar.com/news/gaming/xbox/11-signs-youre-no-longer-a-hard-core-gamer-329291

xaxaxaxaxaax πολυ καλο εχω αρχισει να σκουριαζω τελικα. 10/11

Link to comment
Share on other sites

Αν και βασικά όχι κάθε μέρα,δεν έχω τόσο ελεύθερο χρόνο λόγω φροντιστηρίων(Τελειώνω το νωρίτερο στισ 8)

Στα σαββατοκύριακα άνετα .

ελπίζω να είναι καμιά ξένη γλώσσα το φροντιστήριο, και όχι σχολικές!

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά Lower και ετοιμαζόμαστε για του χρόνου Proficiency :victory:

Αν και με την κατάσταση που επικρατεί αυτη την στιγμή στα σχολεία κάνω αναγκαστικά Μαθηματικά και Φυσική(Στο σχολείο λόγω καταλήψεων,γιορτών,εκδρομών και ένα σωρο μ@λ@κιων έχουμε να κάνουμε πάνω απο 1 μήνα παράδοση!:fist::angry:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

και στα 11 μεσα. το θεμα ειναι ομως οτι δεν ειμαι extreme gamer αφου εχω παιξει "ορισμενους" τιτλους εχω καταληξει στο codmw2 και ευχομαι ειλικρινα να παιζω μεχρι να γερασω με αυτο το ρυθμο... με φανταζομαι στα ...αντα μου να κανω 45 kill και με το που γινει κατι, π.χ. καποιος να με φωναξει η να χτυπησει το τηλεφωνο, να πατησω esc και στα τετοια μου,οπως ειμαι τωρα,τοτε θα ειμαι ευχαριστημενος απο τον εαυτο μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.