Jump to content



11 Σημάδια που δείχνουν οτι δεν είστε πλέον hardcore gamer


kallileo

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Τα ιδια με τον jparvly μονο που οι αποψεις μας περι cod4 και GTA διειστανται, (εχω και την 8800gt να με ταραζει στα hardlock :rant: ) μηπως ομως εχουμε παρεξηγησει την εννοια του hardcore gamer ? Για μενα hardcore ειναι αυτος που ψαχνεται και μπορει να στηριξει τις αποψεις του με σοβαρα επιχειρηματα, δεν χρειαζεται ντε και καλα να εχει 300 παιχνιδια στην βιβλιοθηκη του να παιζει απτα 5 του και να λιωνει 8 ωρες καθημερινως παιζοντας

Δηλαδη αμα παιζει η μικρη μου ανιψια 5/10/15 ωρες την ημερα sims γινεται αυτοματα hardcore ? :p

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

12.οταν βαζεις τα παιχνιδια απλα για να δεις πως τρεχουν στο καινουργιο σου συστημα . . . και δεν τελειωνεις ουτε το πρωτο level

13.τρεχεις 3dmark series το ενα μετα το αλλο και βαριεσαι . . . ( εξαιρουνται οι φανατικοι overclockers )

14.καθεσαι και χαζευεις στο net αντι να μοιραζεις headshot στο server ή κατι αλλο εξισου εποικοδομητικο . . .

15.η νοοτροπια του τα τερματιζω ολα τελιωνει με εξαιρεση το pc :smoke: ! οταν δε μπορεις πλεον στο ps3 και xbox 360 να εχεις το προνομιο κατοχης μεγαλης ποσοτητας τιτλων , χωρις να δωσεις μια περιουσια , οπως σε προηγουμενες κονσολες ( ο νοων νοειτω ) . . . και καμμια φορα και ποιοτητας . . .

16.χμμ . . .

θα σου πω τωρα . . . λογους που εχω ξενερωσει και νοιωθω ενοχες οταν παιζω πολλες ωρες και πορωνομαι καμμια φορα ( κατι που ουσιαστικα δεν συμβαινει πλεον σε βαθμο αδιαφοριας )

1.Χωρισα με τη γκομενα ( νταξει να βρω αλλη αλλα θελω να σου πω . . . )

2.ο πατερας μου σταματησε να μου τη λεει καθε βραδυ . . . τι κανεις και εισαι ακομα ξυπνιος θα παθεις τιποτε τοσες ωρες που καθεσαι στο διαολο αυτο . . . που ειναι κακο σημαδι γιατι σημαινει οτι ακομα κι αυτος βαρεθηκε και με αφησε στη τυχη μου . . . ειναι καλο αυτο ναι αλλα κατι μου λεει οτι δε παω καλα και αυτο με ξενερωνει ακομα παραπανω

3.εχω αφησει τη σχολη ολοι με ρωτανε τι εγινε τελειωσες ??? , αιωνιος . . . αρχιζω να εχω αναστολες και αυτο με εμποδιζει να αποδωσω στο max . . . καταλαβαινεις πιστευω :whistling

4.αυχενικο ( στην αρχη ναι σε δυσκολευει το πιασιμο και ολα αυτα , αλλα απο την αλλη για τα fps και τα racing κουνας μονο τα ματια ετσι δεν ειναι :D οπως και να εχει οι επιδοσεις πεφτουν αν εμφανιστει αυτο , χμμ λες να χτυπησω κανενα απο αυτα μπας και εξισορροπισω τις παλιες μου επιδοσεις ? ισως τις ξεπερασω κιολας !!! http://gear.ocztechnology.com/products/description/OCZ_Neural_Impulse_Actuator/index.html )

5.δημιουργια κοιλιας :hang3: :giveup:

6.σκεφτομαι λες τελικα να εχω παθει οντως ζημια μετα απο τοσες ωρες στο καταραμενο το monitor . . . :to_pick_ones_nose:

7.τα καινουργια παιχνιδια θελουν και αρκετη σκεψη κατι που δυσκολευει καποιον που εχει αυτοματοποιηθει στις κινησεις του . . . :toomuchne ειδικα σε κατι pro evo τα καινουργια δε πιανουν οι παλιες τριπλες ρε γμτ οι παιχτες ειναι δυκινητοι και τα ιδια τα παιχνιδια δεν ειναι πια gamer centered ειναι fan service !!!

8.connection terminated due to unexpected complications in the broadcast :patsak: :hang3: :suicide2:

:nuke::nuke::nuke:

Link to comment
Share on other sites

guilty as charged αλλά το βασικό είναι η γυναίκα σου να έχει και την ίδια αγάπη για gaming. Αν είσαι τυχερός ποτέ στη ζωή σου να σου συμβεί θα πάθεις πλάκα γιατι οι γυναίκες στα παιχνίδια είναι το ίδιο ανταγωνιστικές όπως στη ζωή. Αλλά το βασικό είναι χρόνος και σχέση, είναι δύο παράγοντες που δεν βαδίζουν καλά με το gaming όταν είσαι εργαζόμενος με μικρό παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Πάτε πάτε τα ξεθάβετε τα θέματα ε; lol :p

ένοχος για 8 στα 11, καλά είμαι, παίζω και πορώνομαι ακόμα για λίγο και μετά ξεκολλάω και πάω και βλέπω κάνα history channel :upside: την επόμενη πάω γραφείο και σκέφτομαι "έπρεπε να έχω κάνει αυτό και όχι εκείνο" και μόλις πάω σπίτι, damnnn έχω δουλειά δεν μπορώ να παίξω... δεν πειράζει σκέφτομαι έρχεται και σ/κ... είμαι ακόμα λίγο άρρωστος

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεσα στα περισσοτερα,ισως και στα 11,αλλα εχω βαρεσει και 34ωρα πανω σε ενα παιχνιδι...Ελατε ρε παιδια τωρα... :) βεβαια δεν εχω πεσει μεσα σε αυτο με το single player,7 χρονια CSS το δικαιολογουν χαχα :neo:

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιμε εμεις ρε παιδια αφου δε βγαινουν πλεον σοβαρα games.αν ειναι δυνατον να θεωρουνται ωραια games to assassins (που ολη την ωρα σε κυνηγανε κατι τρομπες ) και το pop που περα απο πολυ ωραια γραφικα ειναι εντελος βαρετο.ναι δεν λεω βγαινουν ορισμενα αξιολογα αλλα σαν THE LEGEND OF ZELDA"OCARINA OF TIME" σε ν64 (και αλλα)...game που οταν τελειωσε με ειχαν παρει τα κλαματα απο την συναισθηματικη φορτηση:worship:

+να πανε να γ******νε ολα τα mmorpg γενικα ολα τα mmo.εχουν καταστρεψει το gaming κατα την ταπεινη μου αποψη και αυτο για πολλους λογους που δεν θα αναλυσω τωρα

Παω δλδ και δινω ενα σκασμο φραγκα για να εχω σωστο pcaki και τελικα δεν βρισκω ενα σωστο game να παιξω.Τελος να προσθεσω οτι ισως το λαστ σωστο game που επαιξα με τρομερο σεναριο και gameplay ηταν το fahrenheit:Indigo Prophecy.Και ναι δεν με θεωρω πλεον gamer.Να καουν οι σημερινοι "gamers" Που λιωνουν να φτασουν 80 level να πουλανε μουρη..μεχρι φυσικα να ερθει ι blizzard na βγαλει ενα expansion kai φτου παλι απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιμε εμεις ρε παιδια αφου δε βγαινουν πλεον σοβαρα games.αν ειναι δυνατον να θεωρουνται ωραια games to assassins (που ολη την ωρα σε κυνηγανε κατι τρομπες ) και το pop που περα απο πολυ ωραια γραφικα ειναι εντελος βαρετο.ναι δεν λεω βγαινουν ορισμενα αξιολογα αλλα σαν THE LEGEND OF ZELDA"OCARINA OF TIME" σε ν64 (και αλλα)...game που οταν τελειωσε με ειχαν παρει τα κλαματα απο την συναισθηματικη φορτηση:worship:

+να πανε να γ******νε ολα τα mmorpg γενικα ολα τα mmo.εχουν καταστρεψει το gaming κατα την ταπεινη μου αποψη και αυτο για πολλους λογους που δεν θα αναλυσω τωρα

Παω δλδ και δινω ενα σκασμο φραγκα για να εχω σωστο pcaki και τελικα δεν βρισκω ενα σωστο game να παιξω.Τελος να προσθεσω οτι ισως το λαστ σωστο game που επαιξα με τρομερο σεναριο και gameplay ηταν το fahrenheit:Indigo Prophecy.Και ναι δεν με θεωρω πλεον gamer.Να καουν οι σημερινοι "gamers" Που λιωνουν να φτασουν 80 level να πουλανε μουρη..μεχρι φυσικα να ερθει ι blizzard na βγαλει ενα expansion kai φτου παλι απο την αρχη

για αυτο παιζεις free MMOs και δεν κλες τα λεφτα σου μετα...:zzz:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.