Jump to content



11 Σημάδια που δείχνουν οτι δεν είστε πλέον hardcore gamer


kallileo

Recommended Posts

11 Σημάδια που δείχνουν οτι δεν είστε πλέον hardcore gamer και η μέση ηλικία σας δείχνει τα σημάδια της...

11. Προτιμάτε να παίζεται σε single player

10. Παίζετε μόνο όταν η κοπέλα σας δεν είναι παρούσα

9. Πιστεύεται ότι η νίκη δεν είναι το παν

8. Περνάνε μέρες και όχι ώρες από την στιγμή που τελευταία φορά ανοίξατε την κονσόλα σας

7. You’re the oldest person trading in games at GameStation

6. Σου αρέσουν το Xbox360 και PS3 το ίδιο

5. Αρχίζεις και αναπωλείς την "χρύση εποχή" του gaming

4. Αποφέυγετε να παίζεται Wii επειδή είναι κοπιαστικό

3. Η fps εμπειρία σας περιορίζεται στο spawn, run, die... spawn, run, die... spawn…

2. Αποδέχεστε την ιδέα των επιτραπέζιων παιχνιδιών

1. Έχετε προπαραγγείλει το GTA IV άλλα δεν σας πειράζει αν δεν το έχετε την μέρα που θα βγει στην αγορά.

Είμαι ένοχος και για τα 11 :slap:

Για μεγαλύτερη ανάλυση εδώ:

http://www.techradar.com/news/gaming/xbox/11-signs-youre-no-longer-a-hard-core-gamer-329291

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Στα 6 από τα 11... Γιατρέ μου είμαι καλά?

Καλά είσαι...εγώ το έχω ρίξει στο Trivial Persuit...

Πάντως για μένα ο πιο σημαντικός λόγος είναι ο 6. Δεν υπάρχει άνθρωπος που είναι hardcore/πορωμένος σε κάποιον τομέα και να μην τυφλά υπέρμαχος κάποιου συγκεκριμένου προιόντος βλέπε αθλητικά, πολιτικά, lcd vs plasma, PC vs Xbox vs PS. Όταν ξεφύγεις από αυτο σημαίνει ότι το ενδιαφέρον έχει μειωθει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίνε τα καινούρια παιχνίδια που δεν ασχολούμαστε και τόσο πλέον?

Να πω την αλήθεια βέβαια, δεν λυπάμαι γι' αυτό, έχω παρατηρήσει εδώ μέσα 2-3 hardcore gamers με super wow συστήματα που δεν ξέρουν ούτε το όνομά τους να γράψουν ορθογραφημένα.

Link to comment
Share on other sites

...εγώ πιστεύω πως φταίει ο Benny Lava πάντως και όχι η ηλικία...

P.S. αφιερωμένο dubber (και αγαπημένο του )

11/11 Δηλώνω υπεύθυνα ότι μέχρι τώρα δεν με έχει συγκινήσει τόσο πολύ κανένα παιχνίδι ώστε να απορροφηθώ άσχημα....άρα μάλλον και τα 11 θα μπορούσαν να είναι εγγενή χαρακτηριστικά μου...

...(είμαι όμως ορθογράφος...)

Link to comment
Share on other sites

Στο γενικότερα χιουμοριστικό πλαίσιο που μπορεί να κινηθεί το θέμα αυτό, να συμπληρώσω για το video που παρέθεσε ο felix, δεν παίζει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή στο youtube, απορώ τί βλέπετε τόσο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

12. Μετά τα μεσάνυχτα σε γνωστή αλυσίδα σουπέρ μάρκετ (δουβλίνο) βλέπεις μια τεράστια ουρά από κόσμο σε gamestop, αφίσες και stand GTA IV παντού και αφού δε το 'πιάνεις' και ρωτάς τελικά τους παρευρισκόμενους γιατί χάνουν τον ύπνο τους, συνεχίζεις ατάραχος για πατατάκια και μπεσαμέλ.

Link to comment
Share on other sites

8/11 αν και πιστεύω μόνο το 11 " Προτιμάτε να παίζεται σε single player", αρκεί. Όταν επιτέλους ένα όνειρο χρόνων οι γρήγορες ευρυζωνικές συνδέσεις γίνονται πραγματικότητα, και βρίσκεις τον εαυτό σου να μην παίζει καθόλου online γιατί δεν μπορείς να σταθείς αξιοπρεπώς τότε σίγουρα δεν είσαι πλέον extreme gamer.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω... Σχεδόν όλα τα έχω... Η αλήθεια είναι οτι η εποχή του hardcore gaming έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

Λογικό βέβαια, άλλες ηλικίες, άλλα ενδιαφέροντα.

Μήπως φταίνε τα καινούρια παιχνίδια που δεν ασχολούμαστε και τόσο πλέον?

Α vey valid point.

Γι'αυτό κι εγώ έστησα ένα PCάκι με Windows98 και παίζω πολλά παλιά παιχνιδάκια. Τα γραφικά μπορεί να φαίνονται αστεία τώρα αλλά είναι πολύ πιο διασκεδαστικά.

Link to comment
Share on other sites

11. Προτιμάτε να παίζεται σε single player

Nope. Όλα έχουν τη γλύκα τους :p

10. Παίζετε μόνο όταν η κοπέλα σας δεν είναι παρούσα

Nope. Προσπαθώ να την μάθω CoD4 :p

9. Πιστεύεται ότι η νίκη δεν είναι το παν

Nope. Τι άλλο υπάρχει εκτός από τη νίκη; >|

8. Περνάνε μέρες και όχι ώρες από την στιγμή που τελευταία φορά ανοίξατε την κονσόλα σας

Την κονσόλα ναι, το PC nevah!

7. You’re the oldest person trading in games at GameStation

wtf? Heeeyll no!

6. Σου αρέσουν το Xbox360 και PS3 το ίδιο

GTFO, PS3 rulez.

5. Αρχίζεις και αναπωλείς την "χρύση εποχή" του gaming

Τη χρυσή εποχή του gameplay αναπολώ, αλλά ακόμα βγαίνουν καλά :D

4. Αποφέυγετε να παίζεται Wii επειδή είναι κοπιαστικό

Ντεν έκω παρέα ντιστιχως για Γουί :(

3. Η fps εμπειρία σας περιορίζεται στο spawn, run, die... spawn, run, die... spawn…

Dai pls, okay now dai agen. AWSM! KTHXBAI

2. Αποδέχεστε την ιδέα των επιτραπέζιων παιχνιδιών

Booooring

1. Έχετε προπαραγγείλει το GTA IV άλλα δεν σας πειράζει αν δεν το έχετε την μέρα που θα βγει στην αγορά.

Blah, δεν μου άρεσαν και τα άλλα :p

Παρ'ολα αυτά hardcore gamer δεν είμαι, thank God έχω και ζωή :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.