Jump to content



8800GT or 9600GT or 3870?


grgkopanas

Recommended Posts

Υπάρχουν άπειρα post με αυτή την ερώτηση, αλλα σε κανένα δε βρήκα σαφή και ικανοποιητική απάντηση για αυτο θα κάνω κι εγώ την ερώτηση...

Θα κάνω αναβάθμιση στο PC και θέλω μελλοντικά να παίζω και σε μεγαλύτερες αναλύσεις (τώρα είμαι 1280χ1024, και δεν μπορώ να ανέβω άλλο λόγω οθόνης) η μητρική μου είναι η P5KC...τα χρήματα που υπάρχουν είναι 170€

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

για να μην γίνει αυτο, γιατι ούτε εγώ το θέλω ας αιτιολογούμε τις επιλογές και τις προτάσεις μην πετάμε ένα ξερό όνομα...οι διαφορές σε αυτές τις τρείς κάρτες είναι σίγουρα μικρές αλλα κάτι είχα ακούσει ότι παίζει με τα chipset

fyi μην υπολογίζετε o/c, στοκ θα είναι οι κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άπειρα post με αυτή την ερώτηση, αλλα σε κανένα δε βρήκα σαφή και ικανοποιητική απάντηση για αυτο θα κάνω κι εγώ την ερώτηση...

Θα κάνω αναβάθμιση στο PC και θέλω μελλοντικά να παίζω και σε μεγαλύτερες αναλύσεις (τώρα είμαι 1280χ1024, και δεν μπορώ να ανέβω άλλο λόγω οθόνης) η μητρική μου είναι η P5KC...τα χρήματα που υπάρχουν είναι 170€

thanks

Δωσε μας την "χρηση" της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Games και επεξεργασία εικόνων και video...συνδεση με τηλεόραση για παρακολούθηση ταινιών, ταινίες στο pc...αυτά κυρίως

Γι αυτα η λυση ΑΤΙ ειναι μονοδρομος.

Για υπερβολικα απαιτητικα παιγνιδια σε μεγαλες αναλυσεις η 8800 θα παει ελαχιστα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω κάνει αλλαγή πρόσφατα από ATI 1650pro σε nvidia 8800gt

σε θέμα ποιότητας εικόνας (απεικονισεις,διαχωρισμός χρωμάτων,ζωντάνια,video, hd video)η ATI είναι καλύτερη

αν τώρα θέλεις με τα 170,- (όπως εγώ) να παίζεις παιχνίδια σε υψηλή ανάλυση, και να μην έχεις ανεπιθύμητες μπλε οθόνες από ασυμβατότητες και driver.

και μια κάρτα με την δύναμη που πρέπει, για τα καινούργια παιχνίδια τότε η 8800gt είναι μονόδρομος

εκτός αν έχεις τα λεφτά για 2 3870 η μια χ2

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, μπορείτε να στηρίξετε τπτ απ αυτά που λέτε;Εγώ προτείνω 8800γτ γιατί σε 322 benchmarks είναι καλύτερη απ την 3870 π.χ. Τώρα τι διαφορές βλέπετε στα χρώματα δε γνωρίζω. Σε λίγο θα ακούσουμε ότι είναι καλύτερα να πάρει ΑΤΙ το παλικάρι και ας έχει και σκουπιδοΤΝ οθόνη π.χ.

Φήμες.

Μάλλον σε ΑΤΙ θα πάω αφού τα παιχνίδια δεν είναι και το κυριότερο...και απότι έχω ακούσει έχουν και ανώτερους drivers, πιο ολοκληρωμένους

Εγώ απ ότι έχω ακούσει, οι οδηγοί της ΑΤΙ έχουν πολλά προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

όχι στο καλώδιο, στο ανεμηστηράκι μπορεί να κάνει ζημιά και στις θερμοκρασίες, τελος πάντων είναι τόσο λεπτές οι διαφορές που δεν έχει καμία σημασία πια θα πάρω και με κλειστα ματια να πάω να διαλεξω μια 8800γτ το ίδιο κάνει αφου δεν θα τη κλοκάρω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.