Jump to content



WD 6400AAKS CAVIAR vs SAMSUNG HD753LJ 750GB SATA2 (f1)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

hddszg6.png

Είμαι κι εγώ σε φάση αγοράς σκληρού, και είμαι ανάμεσα στους παραπάνω. Τι προτείνετε?

Διευκρίνηση: ο υπολογιστής στον οποίο θα χρησιμοποιηθεί, είναι ανοιχτός 24/7 γι' αυτό αναφέρομαι και σε W και dB. Επίσης ο σκληρός δεν θα έχει λειτουργικό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και γω σκεφτόμουν για 1Τ σκληρό (samsung) στα 159ευρώ για αποθήκευση data αλλά συμφέρει να πάρεις δύο WD640Caviar στα 164ευρώ (1,2ΤΒ) και δοκιμάζουμε και ένα raid0 ετσι για να το συγκρινουμε με το ραπτορα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλό το πινακάκι...θα μπορούσε να περιέχει βέβαια και τον αντίστοιχο Seagate 640GB 7200.11 32Μ (7200.11 pdf)...είναι στα προσεχώς μεν, αλλά...

Δεν πιστεύω να χάλαγε κανέναν η 5ετής...

Λέγεται πως η τιμή του θα είναι κοντά στα $150-160...οπότε δεν επάχει πολύ από τον WD..

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει στο πλαίσιο να πάρω τον 640 και μου είπαν ότι σταμάτησαν να φέρνουν WD... τελικά πήρα τον Seagate γιατί τον χρειαζόμουν asap... ισχύει ότι το πλαίσιο έκοψε την WD...?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.