Jump to content



FOXCONN BlackOps mini review...


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

με όλο το σεβασμό hipro αλλά με χαμηλά τις μνήμες είδα 525+ και με το G22.Από άποψη fsb τραβιόταν,αλλά απ τα mhz των μνημών όχι.Και ήταν ο βασικός λόγος που την άλλαξα.

Το ζήτημα είναι αν μπορεί με τις μνήμες 1750++ να πιάσει το ίδιο fsb. :)

Μπορείς να το δοκιμάσεις? :)

Link to comment
Share on other sites

Με το official P04 το οποίο προφανώς θα κυκλοφορήσει όπου να 'ναι..... ;)

Για 600+ FSB θα μου φέρει ο gprhellas του tsan τον E8500 να δοκιμάσω..... :hmm:

:( Λυπάμαι George αλλά πρίν από λίγο μπήκα σπίτι και ως γνωστόν είχα ξεχάσει το κινητό μου σπίτι σήμερα...

Σορυ... Αύριο θα σου φέρω το CPU και θέλω 1 min RAR με 600 fsb :hmm: :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω είναι μερικές φωτό απ'το bios για επεξεργαστές Dual Core E8xxx ΚΑΙ το 1:3.2 (5:8).....

Αυτές οι τιμές είναι για εύκολο boot....

Όταν μπούμε στα Windows, αλλάζουμε τα timings μέσω του MemSet όπως στο παραπάνω ποστ (ή περίπου)...

P6102812.jpg

P6102813.jpg

P6102815.jpg

P6102818.jpg

P6102822.jpg

P6102825.jpg

Το VFSB ΔΕΝ είναι 1.5Volts που λέει το Bios, ΑΛΛΑ 1.4Volts πραγματικά.... :)

.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο σε παμε γιατι μας βοηθας :) :fun: αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορουν ολοι να το κανουν οπως εσυ.τοσο κομματια υπαρχουν δεν μπορει και η δικια μου να ειναι ''ευκολη''

καθως δοκιμασα ενα πραγμα που μου ειπε ενας φιλος 400*9 και μονο κολοτουμπες δεν εκανε το mobo τρελαθηκε :) αλλα το συνεφερε ενα cmos

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.