Jump to content



FOXCONN BlackOps mini review...


hipro5

Recommended Posts

ΠΡΙΝ αρχίσω να σου πώ το εξής: Πάρε ΟΠΟΙΑ μητρική θέλεις (socket 775) και ΚΟΙΤΑ ΚΑΛΑ ΤΙ γράφει πάνω του! (το socket)....Μήπως βλέπεις τη λέξη "Foxconn" ? :p

DDR Slots, mainboard parts και άλλα ΠΟΛΛΑ φτιάχνει και πουλάει σε ΟΛΟΥΣ τους άλλους, ΣΥΝ ότι ήταν και τώρα είναι και επίσημα κατασκευαστής των OEM INTEL μητρικών...... ;)

Αυτό είναι αλήθεια, όλες οι μητρικές της gigabyte η μισή υλοποίηση είναι Foxconn.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

hipro :flower:

κορυφαίος

δε χρειαζότανε βέβαια :)

δεν σε κατηγορώ για τίποτα και είμαι 100% σύμφωνος με αυτό που κάνεις

πάλι καλά δηλαδή που υπάρχεις και έχουμε ένα "μέσο" για καλύτερη υποστήριξη

τα parts της foxconn τα έχω δεί. παντού υπάρχουν

μίλησα μόνο για overclocking boards που η foxconn μέχρι πρίν ένα χρόνο δε "έβγαζε" (?) (και να έβγαζε κανείς δε τα ήξερε)

το διαφήμιση δεν πάει τόσο για σένα (που δε ξέρω καν αν έχεις όφελος) όσο για άλλους στα ξένα φόρα

δεν είπες ότι δοκίμασες και άλλες μητρικές στο πρώτο ποστ :p

απλά θεώρησα πως αυτή σου στείλανε, αυτή δοκίμασες και αυτή παρουσιάζεις - νομίζω το λογικό συμπέρασμα του κάθε άσχετου σαν και εμένα :)

anyway γιατί σας έβγαλα πολύ εκτός,

καλά αποτελέσματα και πάντα πρωτιές :)

(PS. αν δεν ήταν ο shamino, μπάζο θα ηταν η μητρική :D)

Link to comment
Share on other sites

.....όχι.......πάρε καμμιά άλλη καλύτερα πιό "εύκολη" για 'σένα μ'αυτόν τον επεξεργαστή.... ;)

Πάρε καμιά με P35 - μια χαρά πάνε....

Hipro τοσο ζορικη ειναι η αναθεματισμενη ?:o

τι δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο πανω της να ρυθμισεις ? :flag:

Link to comment
Share on other sites

.....όχι.......πάρε καμμιά άλλη καλύτερα πιό "εύκολη" για 'σένα μ'αυτόν τον επεξεργαστή.... ;)

Πάρε καμιά με P35 - μια χαρά πάνε....

Επειδη τα παιδια σε αντιστοιχο θεμα που εκανε του παλικαρι του προτειναν παμψυφη ΟΛΟΙ blackops γι αυτο και ρωταει...

Το μπερδεψαμε το παλικαρι...

Οι αλλοι του λεγανε να παρει απο gorillako foxconn και τωρα του λεμε P35 ..! Τεσπα..

Γιωργη μπορει το παιδι να ειναι ψαγμενο βρε! γατι να μην τα καταφερει στην foxconn :p:D ..

Νταξει δεν ειναι ολοι σαν εμενα αλλα... (να μου πεις δεν θα επερνα ποτε intel mobo αλλα οκ) :tomato::tomato: :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα παιδια σε αντιστοιχο θεμα που εκανε του παλικαρι του προτειναν παμψυφη ΟΛΟΙ blackops γι αυτο και ρωταει...

Το μπερδεψαμε το παλικαρι...

Οι αλλοι του λεγανε να παρει απο gorillako foxconn και τωρα του λεμε P35 ..! Τεσπα..

Γιωργη μπορει το παιδι να ειναι ψαγμενο βρε! γατι να μην τα καταφερει στην foxconn :p:D ..

Νταξει δεν ειναι ολοι σαν εμενα αλλα... (να μου πεις δεν θα επερνα ποτε intel mobo αλλα οκ) :tomato::tomato: :p

Για να το λέει ο χιπρούλης κάτι θα ξέρει:worship: (αρχαιότερος στο επάγγελμα γαρ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παλικάρι φαίνεται να είναι νέο.....Θέλει και QX9450 ή κάτι τέτοιο απ'ότι είδα......Δεν του κάνει λοιπόν αυτή η μητρική....

Αυτός θέλει όσο το δυνατόν περισσότερο FSB για QUAD για να τον δουλέψει.....ΣΥΝ ότι έχει και κλειδωμένο Multi...Αρα τι του έμεινε του παλικαριού?......FSB και QUAD....

Μην τον πάρουμε και στο λαιμό μας... :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ αρχίσω να σου πώ το εξής: Πάρε ΟΠΟΙΑ μητρική θέλεις (socket 775) και ΚΟΙΤΑ ΚΑΛΑ ΤΙ γράφει πάνω του! (το socket)....Μήπως βλέπεις τη λέξη "Foxconn" ?

αυτο θα εγραφα και εγω :) οτι ολες οι μητρικες αυτο γραφουν...

εγω παντος χαιρομαι να βλεπω reviews ,, και δεν το βλεπω σας διαφιμιση, μαλιστα θα ηταν καλο να επαινε στην πρωτη σελιδα... πολυ στα ισια τα ειπες Γιωργο

Link to comment
Share on other sites

Καλά το παραπάνω δεν είναι και απόλυτα σωστό επιχείρημα. Και η Bosch φτιάχνει τα μισά ηλεκτρικά των αυτοκινήτων που κυκλοφορούν αλλά παρόλα αυτά δεν βγάζει αυτοκίνητα. Ακόμα και αν έβγαζε δεν θα σήμαινε αυτόματα ότι θα ήταν καλά αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή hipro 5 η συγκεκριμένη mobo είναι για extreme καταστασεις;(δηλαδη είναι για αζωτα και τέτοια)Αν για παράδειγμα κάποιος έχει τον Ε8500 με νεράκι ή κάποιον τετραπύρινο qx6850 επισης με νεράκι και για να παίξει κοντά στα 4 ghz η παραπάνω mobo είναι υπερβολική; ή την προτείνεις ανεπυφύλακτα.Σε ρωτάω γιατί έχω ήδη τον Ε8500 και σκέφτομαι την αγορά ενός qx6850.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με μπερδεψατε πραγματικα ο ενας λεει παρε Blackops και ο αλλο παρε μια απλη για παραδειγμα ASUS με P35 αυτος που λεει Blckops λεει οτι μπορω ο αλλος λεει οτι η P35 εχει ευκολο FSB εγω μαλλον καταληγω σε Cpu E8500 που ανεβαινει και ευκολα και με το νερο θα ειμαι μια χαρα αλλα ας με βγαλει καποιος απο την δυσκολη θεση και ας μου πει με ευθυνη ποια να παρω εγω απο την ερευνα ποθ εκανα καταληγω σε ASUS MAXIMUS FORMULA x38...!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.