Jump to content



Φιλτρα.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Ερώτηση: Το καθαρισές ποτέ το φιλτράκι;:) Και εννοώ να το αφαιρέσεις για να το καθαρίσεις. Αυτά τα φιλτράκια μοιάζουν με τα φίλτρα των κλιματιστικών. Ο ιδανικός τρόπος για να τα καθαρίσεις είναι να τα αφαίρεσεις και να τα πλύνεις με χλιαρό νερό.

Link to comment
Share on other sites

καθε τόσο βγάζω την "πατούσα" της ηλ. σκούπας και ρουφάω από έξω ότι έχει σκαλώσει στο φίλτρο. Το καθαρίζει καλά καθώς η σκούπα είναι τούρμπο και το φίλτρο κοντραρει πάνω στο grid του κουτιού και δεν το ρουφάει και αυτό η σκούπα. Το κάθε πόσο είναι καθαρά θέμα συνθηκών. Με το μάτι φαίνεται πότε θέλει γιατί χτίζει η σκόνη απ'έξω, πάνω στο grid του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η σκούπα, αν είναι τόσο καλή όσο λες, να κάνει δούλεια, αλλά το νεράκι κάνει την καλύτερη. Το λέω από δικιά μου πείρα. Ο πατέρας είναι ψυκτικός και με βάζει να τα καθαρίζω όταν κάνουμε συντήρηση σε κλιματιστικά.:whistle2: Εγώ πάντώς δεν βάζω φίλτρα στο καβουρδηστήρι μου. Μια φορά το χρόνο φύσημα με R-22 και είμαι OK. Αρκεί να μην το παρακάνω και τελειώσω το φρέον:laughing::laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ποιό καλτσόν ρε παλικάρια????

Το καλτσόν δέν αφήνει αέρα να περάσει!

Οι γκόμενές σας για να παίρνουν αέρα το φοράνε ή για να τις ζεσταίνει?? :p

Χαχα σωστός. Βέβαια πολλές τα φοράνε για να τους καλύπτουν κυτταρίτιδες και τα ρέστα (όχι οι δικές μου βέβαια) :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.