Jump to content



Αγορα GPU


Dj_Seps

Recommended Posts

Λαμπιτες χρειαζομαι την βοηθεια σας γιατι η ατι τωρα μας εβαλε σε μεγαλο διλλημα!Θελω να παρω μια καινουρια καρτα γραφικων γυρω στα 150 ευρω και δεν ξερω ποια!Ημουν αναμεσα στις 8800gts 512 g92,9600gt,ati 3870 και 8800gtx 768 και τωρα μπενει και η 4850!Εσεις ποια προτεινετε αναμεσα απο αυτες???

Link to comment
Share on other sites

κανε λιγες μερες υπομονη και θα ξεκαθαρισει το τοπιο. θα βγουν περισσοτερα τεστ με τις νεες καρτες και θα αποφασισεις. + οτι στις 25 του μηνα θα βγει και η 4870!! φαινεται ομως απο τα πρωτα reviews οτι η 4850 ειναι απαιχτη οσον αφορα αποδοση /τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα νοιαστω για την 4870 γιατι ξεφευγει σε τιμη!Μαλλον θα προχωρησω στην αγορα της 4850!Και κατι τελευταιο!Εχω το ocz stealthxstream 600watt!Λογικα για 1 4850 φτανει αλλα αν θελησω στο μελλον να παρω και 2η γιατι η p5kc υποστηριζει crossfire!Θα αντεξει η θα πρεπει να αλλαξω και τροφοδοτικο??Επεισης το τροφοδοτικο εχει 2*3 pin για τροφοδοσια σε καρτες γραφικων!Κανει???

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα νοιαστω για την 4870 γιατι ξεφευγει σε τιμη!Μαλλον θα προχωρησω στην αγορα της 4850!Και κατι τελευταιο!Εχω το ocz stealthxstream 600watt!Λογικα για 1 4850 φτανει αλλα αν θελησω στο μελλον να παρω και 2η γιατι η p5kc υποστηριζει crossfire!Θα αντεξει η θα πρεπει να αλλαξω και τροφοδοτικο??Επεισης το τροφοδοτικο εχει 2*3 pin για τροφοδοσια σε καρτες γραφικων!Κανει???

λογικα θα φτανει.

αλλα 2*3pin?!

6pin-α θελουν οι καρτες(και οι πιο ενεργοβορες και 8pin-α.

Link to comment
Share on other sites

η 4850 που ενδιαφερεσαι θελει 1 6πινο.

οποτε ναι.

και ενεργειακα εισαι καλλυμενος.

εχει χαμηλη (σχετικα) καταναλωση.

σκεψου οτι εγω ειμαι με fx-60//8800 GT (που θελουν περισσοτερα watt) και ειμαι οκ με 450αρι τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

4850 δαγκωτό αν περιμένεις όμως λιγάκι οι κατασκευαστές θα τις βγάλουν και με άλλες ψύκτρες και μνήμες(έχει δώσει το ελευθέρας η Ατι).Κάπου σε ένα review διάβασα ότι δεν καίνε πιο πολύ από 8800gt.Αργότερα όταν αποφασίσεις για CF το κοιτάς κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φανατικος gamer δεν ειμαι αλλα θελω να παιζω ανετα παιχνιδια οπως call of duty 4,assasins creed,bioshock ,crysis κτλ πραγμα το οποιο δεν ευχαριστηθηκα πολλυ με την 8600gts που εχω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.