Jump to content



Recommended Posts

απο τα ελιτ πεφτει ενα νεο υλικο ΤΟ DEMONIC ESSENCE το οποιο το χρησιμοποιεις για αν κραφταρεις ιτεμς

τα plan παρτα απο το ah

-amulet of inteligence

-shoulders of int

-bracers of int

gloves of int

παρτα πανε στον blacksmith να τα μαθεις και δες τι χρειαζεται για το καθενα απο υλικο

επισης ριξε και μια ματια στο γκρουπ μου και στο youtube Μου αν θελεις

https://www.facebook.com/Diablo3GreekFans

Eisenheim TVfans - YouTube

θα βρεις πολλα βιντεακια .....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ξεκίνησα και γω (κλασικά κανα δυο χρόνια καθυστέρηση) πριν από 2 βδομάδες και μου αρέσει αρκετά το παιχνίδι.

Είμαι Paragon #6 με Demon Hunter και μόλις ξεκίνησα το Act II σε Inferno.

Έχω 3 ερωτησούλες:

1) Έχω 2 αντικείμενα που μου δίνουν από 12% movement speed. Στα στατιστικά μου δείχνει ότι είμαι στο cap (25%). Βγάζω και τα 2 αυτά αντικείμενα κι εξακολουθώ να είμαι στο 25%. Τι παίζει; Bug ή να σταματήσω να φροντίζω οι μπότες μου να έχουν to 12%; Τι άλλο μπορεί να δίνει speed bonus;

2) Έφτιαξα τον χαρακτήρα επικεντρωμένος στο GF & MF και είμαι στο 262% και 209% αντίστοιχα.

Με 25k damage και 24κ life, έβγαλα το Hell σχετικά εύκολα.

Στο Inferno τώρα με 32κ damage και 41k life, με σκοτώνουν όλα τα elite τέρατα. What the actual f***? Μιλάμε για 1-shot από τα πάντα. Ουσιαστικά θέλω 1-3 respawns για να βγάλω ένα elite groupάκι. Μου διαφεύγει κάτι;

3) Ο Diablo στο επίπεδο Hell μου έδωσε πέφτοντας ένα καλό Amulet που φοράω από τότε. Σήμερα βρήκα το παρακάτω Amulet. Ποιο να κρατήσω;

attachment.php?attachmentid=60469&stc=1&d=1391547973

Και γενικά, αν έχετε καμιά συμβουλή για να αλλάξω στον χαρακτήρα, πείτε ελεύθερα. Αρκεί να θυμάστε ότι παίζω γύρω στις 2 βδομάδες και δεν είμαι εντελώς εξοικειωμένος με την ορολογία :D

ThePainless - Community - Diablo III

post-129-1416078115,376_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Έχεις πάρα πολύ λίγο damage. Μην ποντάρεις στο MF και στο GF (ειδικά το GF είναι άχρηστο). Καλύτερα να έχεις περισσότερο damage και να παίζεις σε μεγαλύτερο mp.

Το πρώτο amulet σου δίνει περισσότερο damage και health άρα είναι καλύτερο.

Βασικά κανείς δεν παίζει τώρα και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι το Auction House. Δυστυχώς το game ήταν απλά "παίζω να μου κάτσει 1 super item και να το πουλήσω 200Μ+" και να φτιάξω το gear μου.

Σου προτείνω σταμάτα τώρα και περίμενε να βγει το expansion που θα παίζουμε όλοι. Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.

PS. Καλά εννοείται ότι δεν χάνεις και τίποτα αν παίζεις τώρα, απλά το co op είναι πολύ πιο ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Πετρο οι DH επιζουν με τα skills που εχουν (παγιδες, το αλλο που γινεσαι αορατος κτλ), οπως και με περισσοτερο life απο αυτο που εχεις (κοντα στα 50κ). Θα χρειαστεις απο καποιο skill life steal αλλα αυτο εχει νοημα μονο αν ανεβεις σε dps μεγαλυτερο των 150κ. Icy20#2964 βαλε με μηπως εχω κατι να σου δωσω...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Έχεις πάρα πολύ λίγο damage. Μην ποντάρεις στο MF και στο GF (ειδικά το GF είναι άχρηστο). Καλύτερα να έχεις περισσότερο damage και να παίζεις σε μεγαλύτερο mp.

Το πρώτο amulet σου δίνει περισσότερο damage και health άρα είναι καλύτερο.

Βασικά κανείς δεν παίζει τώρα και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι το Auction House. Δυστυχώς το game ήταν απλά "παίζω να μου κάτσει 1 super item και να το πουλήσω 200Μ+" και να φτιάξω το gear μου.

Σου προτείνω σταμάτα τώρα και περίμενε να βγει το expansion που θα παίζουμε όλοι. Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.

PS. Καλά εννοείται ότι δεν χάνεις και τίποτα αν παίζεις τώρα, απλά το co op είναι πολύ πιο ωραίο.

Πετρο οι DH επιζουν με τα skills που εχουν (παγιδες, το αλλο που γινεσαι αορατος κτλ), οπως και με περισσοτερο life απο αυτο που εχεις (κοντα στα 50κ). Θα χρειαστεις απο καποιο skill life steal αλλα αυτο εχει νοημα μονο αν ανεβεις σε dps μεγαλυτερο των 150κ. Icy20#2964 βαλε με μηπως εχω κατι να σου δωσω...

Ευχαριστώ για τα tips, είχα κρατήσει καβάντζα κάποια καλά τεμάχια και τον συμμάζεψα λίγο τον DH μου. Τώρα είμαι στα 45k life & 53k damage. Παραδόξως, τα GF & MF stats δεν έπεσαν τραγικά (200% & 170%), καθώς μερικά από τα Legendaries που είχα καβαντζώσει λόγω damage, είχαν κι αυτά GF/MF.

Ερώτησις: πως στο καλό μαζεύει κανείς χρυσό; Δυο απογέματα τρέχω πάνω κάτω και μετά βίας έπιασα ένα μύριο. Έτσι πάει το rate ή κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα tips, είχα κρατήσει καβάντζα κάποια καλά τεμάχια και τον συμμάζεψα λίγο τον DH μου. Τώρα είμαι στα 45k life & 53k damage. Παραδόξως, τα GF & MF stats δεν έπεσαν τραγικά (200% & 170%), καθώς μερικά από τα Legendaries που είχα καβαντζώσει λόγω damage, είχαν κι αυτά GF/MF.

Ερώτησις: πως στο καλό μαζεύει κανείς χρυσό; Δυο απογέματα τρέχω πάνω κάτω και μετά βίας έπιασα ένα μύριο. Έτσι πάει το rate ή κάνω κάτι λάθος;

Το χρυσό ουσιαστικά το μαζεύεις πουλώντας items στο AH.

Link to comment
Share on other sites

Πετρο θες dexterity πανω απο 2500, critical chance, critical damage (πιο σημαντικο για DH)...

Μετά από ένα pimp my gear session με τον Μάριο, ο χαρακτήρας μου βελτιώθηκε δραματικά: ThePainless - Community - Diablo III

Ευχαριστώ, Μάριε, να'σαι καλά! Όπως βλέπεις, βρήκα και Calamity με socket σε τιμή-κελεπούρι (έκανα outbid με 900k έναν άλλον τυχοδιώκτη όταν ήθελε <1 min να λήξει το auction) :hehe:

(96k damage)

Link to comment
Share on other sites

βαλε στα passive sharpshooter/archery/steady aim να δεις που θα παει το dmg.στον σχεδον γυμνο DH που εχω ειναι 260K και βρες ενα φτηνο manticore με 2 socket και κανα 1κ dps. θα σου δωσει πιο πολυ dmg.

Link to comment
Share on other sites

βαλε στα passive sharpshooter/archery/steady aim να δεις που θα παει το dmg.

Το Vengeance το θέλω γιατί με το rapid fire καθαρίζω το σύμπαν (πλέον) και με τα health globes ξαναγεμίζω το hatred αμέσως. Οπότε sharpshooter+vengeance και για 3ο θα δοκιμάσω τα άλλα 2 να δω πιο είναι πιο αποτελεσματικό.

βρες ενα φτηνο manticore με 2 socket

LOL Μου βγήκε η ψυχή να βρω με 1 socket κάτω από $1m και λες να βρω φτηνό με 2; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.