Jump to content



Tο καλύτερο 2x2gb kit σήμερα?


Thanos123

Recommended Posts

θέλουν λίγο ψάξιμο ακόμα τρίτη τετάρτη θα κάτσω να δω μπας και πάνε πιο πάνω κατά τα άλλα όντως μια χαρά είναι βεβαία αν φύγεις από μνήμες που παίζουν 1200 κάθε μέρα σου κάθετε κάπως αλλά τι να κάνουμε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

ΝΑ ρωτησω και εγω με την σειρα μου....ποιες ειναι αυτες οι μνημουλες Vatos_locos ??

Πεταει ο Q9450 σου...ποσο V θελει για εκει ? απο θερμοκρασιες?κρατιέται για 24/7 εκει ?

Link to comment
Share on other sites

Τεζα τον εχεις τον 9450 ε? :T:

καλά πάει :p

ΝΑ ρωτησω και εγω με την σειρα μου....ποιες ειναι αυτες οι μνημουλες Vatos_locos ??

Πεταει ο Q9450 σου...ποσο V θελει για εκει ? απο θερμοκρασιες?κρατιέται για 24/7 εκει ?

οι corsair dominator PC2 8500

από temps είμαι μια χαρά 55-60 max στους πυρήνες αλλά είμαι με νερό τριπλό ψυγείο μόνο για το cpu και το chipset

περίπου 1.4Vcore θέλει για εκεί αν βάλεις και τα dropp 1.45 δίνω από bios και έχω 1.41 πάνω στο board με πολύμετρο

24/7 παίζει 3840Mhz ακριβός :p σε καλύτερο board θα πήγαινε καλύτερα σίγουρα :( αλλά πάλι με χαλάει που δεν έπιασε 4Ghz lol ψυχολογικά και μόνο :p

Link to comment
Share on other sites

εδώ κατέληξα εγώ μέχρι να βρω να πουλήσω τον quad και να πάρω κανέναν 8600

καλά τα πήγανε :p

2.1V 1100Mhz 5-5-5-12 48-3-3-3-3 2T

Kάτι δε πάει καλά....

Το ΜΕΜΣΕΤ λέει CR1 και το EVEREST διαβάζει CR2...:slap:

Kατά τα άλλα πολλύ καλά τα πήγες..... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Kάτι δε πάει καλά....

Το ΜΕΜΣΕΤ λέει CR1 και το EVEREST διαβάζει CR2...:slap:

Kατά τα άλλα πολλύ καλά τα πήγες..... :clap:

καλά είναι στο Bios έχω δώσει CR 1 αλλά δεν παίζει ίσως γιατί είναι intel Chipset ίσως γιατί δεν γουστάρει η Abit δεν ξέρω το έχω προσέξει, πάντως δεν το παίρνει ότι και να βάλω μένει στο 2 γιατί δεν γίνετε να παίζει 1100 με 2.1 και τέτοια timings και CR1 :p

Link to comment
Share on other sites

Eφ'όσον τα ανεμιστήρια βαράνε τις μνήμες και τις κρατάνε δροσερές, δε νομίζω να είναι πρόβλημα τα 2.2V.

Με την ίδια τάση βγάζω και 4-4-4-4@900ΜΗΖ αλλά πρέπει να βάλω 1.4VNb και δε θέλω να ζεματήσω το Chipset...:worship:

Link to comment
Share on other sites

hmm με έβαλες σε σκέψεις τώρα :p εγώ έλεγα να μην τους δώσω πάνω από 2.1 λόγο PCS's αλλά όταν αναπληρώσω τον ύπνο που μου λείπει εδώ και 2 μέρες θα δω αν ακούνε στο ρεύμα ίσως περάσουν τα 1111 :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο θα αγοράσω καινούριο PC...άλλα τι μνήμες να του βάλω? Είμαι μεταξύ αυτές http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554811 και http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1077880&page=5&category=69977727&catalog=20 ! Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι ανάλογο που να είναι καλό, να σιμώσω ότι θα κάνω και o/c άλλα όχι τίποτα το τρομερό! Το σύστημα θα είναι γύρο από τον AMD Phenom 9950...

Link to comment
Share on other sites

Δινεις λιγα παραπανω και περνεις τις Corsair

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1143832&page=2&HYMNIMIMEGETHOS=2+x+2GB&category=69977727&catalog=20

Αλλιως εαν δεν μπορεις να δωσεις παραπανω

A-Data

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1175831&catalog=20&HYMNIMIMEGETHOS=2+x+2GB&category=69977727&page=1

Link to comment
Share on other sites

Τα A-Data κάτι πολύ ρεύμα δεν θέλουν :drool: ? Καμία άλλη πρόταση:shifty:? Τα Corsair είναι λίγο ακριβά για μένα…:...: όχι πως 14 ευρώ παραπάνω είναι πολλά άλλα αν γίνεται να το αποφύγω.

και τα Gskill καλούλια έιναι κανα 2 άτομα που ξέρω τα πήγαν 1100 αλλά μέχρι εκεί γενικά όλα τα 2x2 επειδή φοράνε bananachips δεν πάνε πάνω από 500-550

Link to comment
Share on other sites

μακριά απ' ότι έχει σχέση με 1000mhz. έχω τις g.skill και δεν πάνε μία. παίζει ρόλο και η μητρική αλλά όσο να' ναι πάνω από 1040 δεν μπόρεσα να τις πάω. και άλλες 1000άρες που δοκίμασα δεν πάνε και πάρα πολύ περισσότερο. πάρε 1066 να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.