Jump to content



Tο καλύτερο 2x2gb kit σήμερα?


Thanos123

Recommended Posts

μια χαρα ειναι...Φορανε handpicked powerchips..δεν εχουν αλλο chip απο ολες τις αλλες...αλλα αυτες και οι gskill φορανε handpicked..

Αλλα εσενα οι crucial micron δεν εχουν? δεν πανε ?:hmm:

το έμαθες το παραμύθι βλέπω :p:P:P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
σωστα τα λες...αλλα καλα θα ηταν να δοκιμαζες τις ram σου σε κανενως φιλου σου το pc...για να δεις αμα πανε..ισως να μην τις γουσταρει η μητρικη σου...γιαυτο δοκιμασε τες πρωτα..και μετα κανε αγορα..γιατι ισως να πανε μια χαρα,και αμα κανεις μια αναβαθμιση της μητρικης να πανε πολυ καλα.:hi:

Μην πεταμε ετσι τα λευτα μας..:)

Δεν έχεις άδικο. Απλά θέλω να πάω σε 2Χ2GB modules, γι' αυτό και δεν την πολυψάχνω με τις μνήμες που έχω τώρα. :upside:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τις πήρα και γω τις Corsair 8500. Ακόμα δε δοκίμασα πολλά. Με 1.8v τις έχω στα 800 (4-4-4-12) για απλή χρήση, όλα οκ από memtest κλπ. Σε 2.1v τις έτρεξα στα 1000 και ήταν όλα οκ σε 5-5-5-18. Μια δοκιμή που έκανα σε 1066 όμως κολλάει στο ποστ. Δεν έχω χρόνο τώρα να το ψάξω, οπότε δεν ξέρω τι παίζει. Η μητρική βέβαια δεν υποστηρίζει επίσημα 1066 μνήμες, αλλά δεν πειράζει, χειροκίνητα όλα. Το airflow δεν το έβαλα, δε χωράει, αλλά δε χρειάζεται κι όλας εκεί που τις τρέχω (800 - 1000).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.memoryc.com/computermemory/ddr2ram/4gbgskillpc28000piseriescl5kit.html

Αν έχεις εταιρικό ΑΦΜ και το πάρεις χωρίς φόρο τόσο το καλύτερο...

Φίλε αυτές ανεβαίνουνε? Δε μπορώ πουθενά να βρω review.

και απλά διευκρίνηση μπας και μπερδεύτηκες, δεν είναι αυτές:

http://www.memoryc.com/computermemory/ddr2ram/4gbsgkillpc28800ttserieskit.html

http://www.ocxtreme.org/forumenus/showthread.php?t=3499

Ξέρουμε κάτι σίγουρο? (όσο σίγουρο μπορεί να είναι)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λινκ σου :

"DDR2-1100 memory upgrade kit from G.Skills TT range. PC2-8800 memory, rated 5-5-5 at 1100MHz. Two matched 2GB modules, 240 pins, non-ECC, lov voltage of 1.8-1.9V. Lifetime warranty and equipped with G.Skills TT/PI heatsinks."

DDR2-1100 με 1.8-1.9? Παμε καλα?:boxed::o

Οπως λεει (λαθος προφανως αλλα ταιριαζει) ειναι οντως love voltage αυτο :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλάβατε κάτι. Ο eon μιλάει για τις 8000 ενώ οι άλλες στο link παρακάτω που δίνω εγώ είναι οι 8800 Τελικά βρήκα review εδώ και δεν λένε τίποτα ιδιαίτερο. Όχι χάλια αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Για τη τιμή τους μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ναι τα διάβασα όλα αυτά με τα ρεύματα και τα φρουφρούρια που δεν μας καίνε τόσο πολύ όσο οι μνήμες :) οπότε πάω για χτένες και εγώ και ότι μας κάτσει και οι mushkin μου άρεσαν πιο πολύ :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

τις πήρα σήμερα έφτασαν 1111Mhz και εκεί τελείωσαν δοκίμασα και trfc απο 52 μέχρι 62 αλλά δεν ακούνε

παίζει να είναι και επειδή έχω το cpu ψιλά και δεν έχω διερέτες να παίξω πέραν του 1:1 μετά πάνε 1124 και κολλάει στο post

δεν δοκίμασα μόνο τις μνήμες να δω γιατί δεν είχα χρόνο

αυτά έκανα σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος για 2x2 κιτ και ενδέχεται να πάρω άλλο ένα ίδιο να πάω στα 8Gb αν καταφέρουν όλες μαζί και παίζουν στα 1000 τότε θα είμαι υπερευχαριστημένος

1.9Volt

cachememes0.png

2Volt

94445199uv8.png

2.1Volt

cachemem1nl8.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.