Jump to content



Tο καλύτερο 2x2gb kit σήμερα?


Thanos123

Recommended Posts

το διαφορετικη διαλογη δεν το πολυπιστευω γιατι ετσι γιατι αν ειναι ετσι δεν επομενη διαλογη οι corsair μπορει να ειναι μούφα; και αυτο με το bandwidth και το latency για ιδια chipακια με κανει να αναρωτιεμαι

@εμενα pl=6 δεν παιζουν και επισης δεν παιζουν 100% stable με pl=7 και strong ταυτοχρονα, παντως σε αυτη την συχνοτητα αν παιξω με τα subtimming παιζω 9900~10600 bandwitdh

@spyrus εσυ δεν εχεις πολλα κιτακια powerchips; αν τις βαλεις να παιζουν ακριβως ιδια συχνοτητα και timings βλεπεις διαφορα ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Oχι βρε συ δεν παίζει διαφορά ακόμα και αν δεν είναι powerchips στο bandwidth.

Για να παίξεις με PL=6 τότε πρέπει να ρίξεις το fsb κάτω από 333 και το strong θέλει nb voltage.

Κοίτα λίγο το thread με winrar ή το 2x2GB Kit να δεις πως συγκρίνονται Wolfdale με Conroe

και συχνότητα με fsb

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες, και μιας που ηθελες μονο απο Πλαισιο πιστευω οτι εκανες την καλυτερη επιλογη

Αλλα για να πενεψω την δικη μου επιλογή :p: http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55553693

Με την mobo μου δυστυχως παω μονο μεχρι τα 1175 stable και μπαινω απλα windows μεχρι και με 1220:O (Με 2.15V). Με P5Q εχω δει σε review οτι ειναι stable στα 1200 με 5-5-5-15@2.1V

Και ενα SS απο το pc μου, ως εκει που τις εχω παει με 2.1v. (Max Vdram = 2.15V EPP συμφωνα με την OCZ):

[ATTACH]31566[/ATTACH]

Εχει δοκιμασει κανεις απο εδω τις παραπανω ocz flex2 σε Asus Χ38/48?

Link to comment
Share on other sites

εχουν και το φαν αυτες η ειναι σκετες???
ναι εχουν

Ram 4GB Kit DDR2 8500C5DF G

sto site του plaisio δεν το λεει ομως και αν το παραγειλω και ερθει χωρις το φαν τι γινεται?-καλυτερα να ρωτησω μαλλον!!!

ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ FAN...ολη η σειρα dominator εχει το fanακι..πωπω...αμα δεν εχει το φανακι θα τους παρεις τηλεφωνο..αλλα η συσκευασια ειναι με το φανακι μεσα..

παρε και μια φωτο της συσκευασιας

ετσι θα ειναι :giveup:

corsair_9136.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις απο εδω τις παραπανω ocz flex2 σε Asus Χ38/48?

Aπ οτι ειδα στο forum της ocz ειναι λιγο δυσκολο να παιξουν στα 1150 με αυτα τα chipset αλλα οχι και αδυνατο. Και αν θυμαμαι καλα φτανουν max 1200. Καλυτερα να μπεις πρωτα στο forum και να δεις μονος σου πριν τις παρεις.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση=εχω το mother gigabyte p35ds4 και γραφει οτι υποστηριζει 1066 μνημες και σε oc 1200.θελω να βαλω αυτες http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553800 που ειναι 1150,,,θα μου τις δει αμεσως ωσ 1150 η μηπως δεν μπαινουν.ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ξερω να διαβαζω και να γραφω -απλως αν ειδες ρωτησα γιατι δεν λεει κατι στο Σιτε του πλαισιου και ηθελα να τις παραγγειλω επρεπε να ημουν σιγουρος οτι ειναι αυτες(μια δευτερη γνωμη δεν ειναι κακο)---ευχαριστω και τους δυο σας

Link to comment
Share on other sites

Aπ οτι ειδα στο forum της ocz ειναι λιγο δυσκολο να παιξουν στα 1150 με αυτα τα chipset αλλα οχι και αδυνατο. Και αν θυμαμαι καλα φτανουν max 1200. Καλυτερα να μπεις πρωτα στο forum και να δεις μονος σου πριν τις παρεις.

Thanx εριξα μια ματια στο φορουμ τους, απλα το θεμα ειναι οτι ο καθενας το "παιζουν στα ΧΧΧΧ" το εννοει διαφορετικα...

Το θεμα ειναι να παιζουν 1150 rock stable. Εχει βγαλει κ η ασους ενα πιο χαλαρο bios κ ελεγα μηπως σε αυτο παιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.