Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Όχι οτι τον υποστηρίζω, αλλά δεν φάνηκε σε κανένα replay να κάνει κίνηση αριστερά, έδωσε στο Max πολύ χώρο για να στρίψει αλλά προφανώς αυτός δεν μπόρεσε να υπολογίσει σωστά το πόσο κοντά ήταν ο άλλος και στην ουσία έστριψε πάνω του.

Leclerc driver of the day εύκολα, μακάρι να κέρδιζε κιόλας, αλλά η υπεροχή των Merc με τα hard είναι γνωστή χρόνια τώρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αν έφταιγε η Όχι.. Σημασία έχει ότι τον έστειλε νοσοκομείο και πανηγύριζε δίχως αύριο. Σα να είναι η πρώτη του νίκη. Ο gasly όταν κέρδισε λιγότερο πανηγύρισε. 

Απαράδεκτοι όλοι τους. Και ο κοτσιδας και η ομάδα του.

Γελοίοι, τραγικοί και ΚΑΛΆ κάνουν που όλο το ίντερνετ τους κραζουν.

Μέχρι και ο ver έβγαλε ανακοίνωση για τον γελοίο πανηγυρισμο.

 

Και όχι τπτ αλλο. Μετά το ατύχημα το μόνο που τον ένοιαζε ήταν το μονοθέσιο αν έχει βλάβη. Μετα απο πολυυυ ωρα ρώτησε για την κατάσταση του.

Ο γελοίος

 

Link to comment
Share on other sites

Στα πρώτα του βήματα του μαξ έτσι ήταν..δε λέει κανείς το αντίθετο. Σύγκρινε όμως τον μαξ τον τωρινό με τον αρχικό.

Καμιά σχέση.

Και επίσης δεν υποστηρίζω τον μαξ γενικά αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση είμαι με το μέρος του 100%.

Έφυγε με ασθενοφόρο ο άνθρωπος και είσαι υπεύθυνος για αυτό. Κράτα χαμηλό προφίλ και πανηγύρισε. Όχι να τρέχεις με την σημαία σα να είναι η πρώτη του νίκη.

 

Σίχαμα ρε.

 

Α και επίσης φταίξιμο δικό του ήταν για αυτό και είπε και ευχαριστώ για τα 10 seconds.

Λίγα του φάνηκαν ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Στα πρώτα του βήματα του μαξ έτσι ήταν..δε λέει κανείς το αντίθετο. Σύγκρινε όμως τον μαξ τον τωρινό με τον αρχικό.

Καμιά σχέση.

Η σχεση ειναι οτι εχει δυνατο αμαξι και μπορει να παλεψει. Παραμενει το ιδιο κουτος και δεν ξερει πού πρεπει να σηκωσει το ποδι του

Εγω ειμαι 0% γιατι τα ιδια εχει κανει σε (ολους τους) αλλους, ακομα και στο Ρικαρντο οταν ηταν μαζι, θυμαμαι 2 περιπτωσεις

 

Και ειχε πει ο Ric, was that who I think it is? / Yes / F** sore looser

 

για μενα ηταν καθαρα racing incident

 

Α, και κανεις δε στριμωχτηκε στη στροφη

 

https://www.youtube.com/watch?v=G-Li5w5BqIU

 

Έγινε επεξεργασία από slalom
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

Πανηγυριζε με τη σημαία ο χλεχλες λες και πήρε το πρωτάθλημα ενω είχε στείλει τον άλλο στο νοσοκομείο. 

Τίποτα δεν σας αρέσει. Γυρίστε το στο πλέξιμο. Θα μας βγάλετε όλους τυφλούς. Και τους σχολιαστές της Cosmote TV άσχετους. Ήταν αγωνιστικό συμβάν. 100%

Εχω βαρεθεί τους haters του Χάμιλτον, σημερα στο Instagram όλοι ηταν καταρες. 

Resizer_16266444762870.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Παιδιά, ψάχνετε το δέντρο και έχετε χάσει το δάσος.

Δε μπορώ να το πω πιο απλά.

Ανέστη, αστο. 

Βλέπω F1 από το 1997 και να το αφησω. ΟΚ.

Γομάρι, αν θες, νομίζω διάλογος με επιχειρήματα είναι καλύτερος. Αλλιώς, δεν είναι διάλογος. 

 

Δόλος δεν υπάρχει. Αν κάνεις πει ότι ο Χαμ είναι βρόμικος, τι να πούμε για Μαξ. Ο Χαμ δεν έκανε τίποτα επίτηδες. Οι 2 οδηγοί που, παχονται, για το, πρωτάθλημα, βρέθηκαν δίπλα σε μια στροφή που κανείς τους δεν άφηνε το γκάζι. Ήταν λογικό ότι, θα κατέληγε με συμβάν. Όμως, αν ο Χαμ έβγαινε έξω, όλοι οι haters του θα πανηγυριζατε και, μετά ο Μαξ θα έκανε τον αγώνα της ζωής του μπλα μπλα.

Αφου σε αυτή την ζωή υπάρχουν οι Χαμιλτονικοι και οι, αντι-Χαμιλτονικοι. Κακώς. Πάντα στην φ1 υπήρχαν παντοκρατοριες

Δες εποχή Ferrari & MSC, μετά Renault, δες Red Bull, δες Merc. Μόνο 2007-2009 ήταν 3 διαφορετικοί πρωταθλητές και χρονιές με μάχες μέχρι τελους. 

Ναι, έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας. Ναι, ήξερε ότι θα παρακμάζει η ομάδα μου (McLaren) και έφυγε την κατάλληλη στιγμή. Ναι, σπάνια εγκαταλείπει και πολλές φορές οι αντίπαλοι του έχουν Όσκαρ ατυχίας. Ναι, έχει πύραυλο, λες και ο Μαξ που διεκδικεί φέτος το πρωτάθλημα δεν έχει πυραυλο, πάντα έτσι πάει ανά τα χρόνια στην σύγχρονη Φ1. Είναι όμως οδηγαρα, με απίστευτη πλέον ωριμότητα και εμπειρια, και ακόμα το έχει, και φέτος θα τα κάνει 8 και δεν θα σταματήσει. Γιατί ΠΆΝΤΑ είναι αυτό που έχει σαν μοτο: πάντα να έχετε πίστη κ να προσπαθείτε με όλες σας τις δυνάμεις κ όλα γίνονται. Όταν αυτό το  ακούω και βλέπω μαζί με τους γιους μου και τους εξηγώ πως αυτός ο άνθρωπος έφτασε εδώ που ειναι, χαίρομαι που τα βλέπω να χαμόγελανε, γιατί όλα είναι  δυνατά, αρκεί να το πιστέψεις εσυ πρώτα και να προσπαθήσεις. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε μπορείς να βλέπεις φόρμουλα 55 χρόνια. Δε σημαίνει κάτι αυτό.

Δε μίλησα για την ικανότητα του χαμ. Αυτό δε το αμφισβητεί κανένας. Προσωπικά το έχω αναγνωρίσει πάρα πολλές φορές. Μπορεί τα πρωταθλήματα του να ήταν εύκολα αλλά σίγουρα για να τα πάρεις έχεις κάτι περισσότερο από τους άλλους. Μονοθέσιο σίγουρα. Αλλά και το μποτινι ίδιο μονοθέσιο οδηγάει..οπότε ναι δεν τα πήρε τυχαία. Και επειδή μίλησα για δάσος πριν και συνεχίζω να το λέω σύμφωνα με τη απάντηση που έδωσες.. Τον σιχάθηκα απλά σαν άνθρωπο με το χθεσινό γεγονός. Δεν αναφέρομαι για το πώς η αν πέταξε τον μαξ εξω. Αναφέρθηκα για το τέλος.  Μιας και μιλάς για οπαδισμο και νομίζεις πως όλα είναι ασπρα μαύρα, να σου πω πως ούτε ο μαξ μου αρέσει. Έχει ταλέντο θα πάρει πρωτάθλημα γιατί έχει μονοθέσιο αλλά μόνο αν κόψει τα ρίσκα. Ευκαιρία για φέτος έχει..Και είναι η μοναδική φορά που η μερσεντεε τα βρίσκει σκούρα. 

Αλλά μη μου μιλάς για οπαδισμο σε μένα σε παρακαλώ επειδή  ξεχωρίζω την ανθρωπιά απο την ικανότητα.

Ο άνθρωπος έχασε πολλούς φανς με την χθεσινή συμπεριφορά.

Όσο καλός οδηγός και να είναι.

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος junior-21- έγραψε:

Βλέπω F1 από το 1997 και να το αφησω. ΟΚ.

Γομάρι, αν θες, νομίζω διάλογος με επιχειρήματα είναι καλύτερος. Αλλιώς, δεν είναι διάλογος. 

 

Δόλος δεν υπάρχει. Αν κάνεις πει ότι ο Χαμ είναι βρόμικος, τι να πούμε για Μαξ. Ο Χαμ δεν έκανε τίποτα επίτηδες. Οι 2 οδηγοί που, παχονται, για το, πρωτάθλημα, βρέθηκαν δίπλα σε μια στροφή που κανείς τους δεν άφηνε το γκάζι. Ήταν λογικό ότι, θα κατέληγε με συμβάν. Όμως, αν ο Χαμ έβγαινε έξω, όλοι οι haters του θα πανηγυριζατε και, μετά ο Μαξ θα έκανε τον αγώνα της ζωής του μπλα μπλα.

Αφου σε αυτή την ζωή υπάρχουν οι Χαμιλτονικοι και οι, αντι-Χαμιλτονικοι. Κακώς. Πάντα στην φ1 υπήρχαν παντοκρατοριες

Δες εποχή Ferrari & MSC, μετά Renault, δες Red Bull, δες Merc. Μόνο 2007-2009 ήταν 3 διαφορετικοί πρωταθλητές και χρονιές με μάχες μέχρι τελους. 

Ναι, έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας. Ναι, ήξερε ότι θα παρακμάζει η ομάδα μου (McLaren) και έφυγε την κατάλληλη στιγμή. Ναι, σπάνια εγκαταλείπει και πολλές φορές οι αντίπαλοι του έχουν Όσκαρ ατυχίας. Ναι, έχει πύραυλο, λες και ο Μαξ που διεκδικεί φέτος το πρωτάθλημα δεν έχει πυραυλο, πάντα έτσι πάει ανά τα χρόνια στην σύγχρονη Φ1. Είναι όμως οδηγαρα, με απίστευτη πλέον ωριμότητα και εμπειρια, και ακόμα το έχει, και φέτος θα τα κάνει 8 και δεν θα σταματήσει. Γιατί ΠΆΝΤΑ είναι αυτό που έχει σαν μοτο: πάντα να έχετε πίστη κ να προσπαθείτε με όλες σας τις δυνάμεις κ όλα γίνονται. Όταν αυτό το  ακούω και βλέπω μαζί με τους γιους μου και τους εξηγώ πως αυτός ο άνθρωπος έφτασε εδώ που ειναι, χαίρομαι που τα βλέπω να χαμόγελανε, γιατί όλα είναι  δυνατά, αρκεί να το πιστέψεις εσυ πρώτα και να προσπαθήσεις. 

Να εξηγησεις λοιπον στα παιδια σου οτι ακομα και αυτα τα ατομα εχουν κακιες στιγμες.

Ξεκαθαρη αντιαθλητικη συμπεριφορα. Λιγη η ποινη, stop go εντος 3 γυρων επρεπε να φαει.

 

@Lakisss Δεν υπηρχε κανενα κενο εκει. Κενο υπηρχε στην περιπτωση του Noris.

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Να εξηγησεις λοιπον στα παιδια σου οτι ακομα και αυτα τα ατομα εχουν κακιες στιγμες.

Ξεκαθαρη αντιαθλητικη συμπεριφορα. Λιγη η ποινη, stop go εντος 3 γυρων επρεπε να φαει.

 

@Lakisss Δεν υπηρχε κανενα κενο εκει. Κενο υπηρχε στην περιπτωση του Noris.

Μίλησα με @gomar τηλέφωνο και τα βρήκαμε. Για μένα δεν υπάρχει φάουλ Χάμιλτον, για άλλους υπάρχει, end of story 

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε πίστα που χωράνε 3 μονοθέσια, συζητάμε το αν υπήρχε χώρος, τότε κάτι πάει πολύ λάθος. Προφανώς με τους κανονισμούς. Το έχω πει πολλές φορές. Φτιάξτε κανονισμούς τέτοιους που να προάγουν το μαμημενο  racing. Με γκάζι, όχι με φρένο. Προτεραιότητα μόνο όταν όλο το μονοθέσιο είναι ξεκάθαρα μπροστά. Δίπλα δίπλα, είναι racing. Το θέμα καταντάει τόσο γελοίο όσο και το μισό χιλιοστό offside. Το μόνο που μένει είναι να βάλουνε και πινακίδες stop να πουμε. Αυτή η γνώμη μου για το αγωνιστικό κομμάτι.. 

 

Στο κομμάτι Hamilton τώρα. Αχωνευτη μαριονετα, λόγια και δηλωσεις χωρίς νοημα, τοποθετήσεις που δεν τις τηρεί ούτε ο ίδιος  ( fuck racism, αλλά όταν βρέχει πάντα κάποιος λευκός θα μου κρατάει ομπρέλα...) , αλλά μέσα στην πίστα είναι οδηγαρα. Racer και οδηγαρα. Κακα τα ψέμματα. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο διαφορετικά ζητήματα εδώ. Το ένα είναι η οδηγική συμπεριφορά που προκάλεσε τη σύγκρουση. Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει και ευθύνη του Χάμιλτον, λίγο μεγαλύτερη από εκείνη που αποτυπώνεται στην ποινή-χάδι.

 

Ακόμη κι έτσι όμως, δεν ήταν σκόπιμος εμβολισμός. Ήταν ένα δυσάρεστο αγωνιστικό συμβάν και η όποια ποινή από τους αγωνοδίκες πρέπει απλώς να αποτρέπει τις παράλογα επικίνδυνες συμπεριφορές που προκαλούν ατυχήματα. Από την άλλη, όσος κόσμος παρακολουθεί ακόμη F1, το κάνει με την ελπίδα να βλέπει μάχες που έχουν ενδιαφέρον κι αυτή ήταν μια τέτοια.

 

Το άλλο ζήτημα είναι ο χαρακτήρας και η συμπεριφορά του Χάμιλτον (και της ομάδας του). Όταν έχεις πετάξει εκτός πίστας έναν συνάδελφό σου με 300 km/h και έχει σκάσει στα λάστιχα με 51G, είναι ανθρώπινη φύση πρώτα να ρωτήσεις πώς είναι και μετά να ζητήσεις τα ρέστα που δε άνοιξε για να τον προσπεράσεις (άκουσον). Ακόμη δεν είδα από την ομάδα ή τον οδηγό μία κουβέντα συμπάθειας, πόσο μάλλον μια συγγνώμη.

 

Όταν διαβάζω δε "<Lewis> is open to talk with Max after their collision, as he doesn't have any issues", βγάζω σπυριά με την έπαρση που αποπνέει. Το βάρος είναι σε εκείνον που βγήκε αλώβητος από τη σύγκρουση να κάνει την κουβέντα.

 

Προφανώς αυτό δε δικαιολογεί τις όποιες ρατσιστικές κραυγές εναντίον του που περιγράφει η Mercedes στην ανακοίνωσή της, αλλά δικαιολογεί όποιον εκ του αποτελέσματος κρίνει ότι ομάδα και οδηγός είναι μεν σπουδαίοι, αλλά και σκατόψυχοι. Και δεν είναι το μόνο περιστατικό που το αποδεικνύει.

Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσιδας πρεπει να παρει ενα μαθημα. Να του παρουν το πρωταθλημα μεσα απο τα χερια για να τους κοπουν τα χαμογελα. Αν φερθει λιγο εξυπνα ο horner και ο ver θα το καταφερουν πιστευω.
Αλλα τι να λεμε τωρα..πριν μια εβδομαδα ο wolf λεει ενα DNF toy ver χρειαζομαστε.. Ε και εγινε..
 

Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσιδας δεν χρειαζεται κανενα μαθημα  να παρει,7 εχει παρει,εχει γραψει πλεον.

Αυτος που πρεπει να παρει ειναι ο μαξ γιατι καλύτερα 18 παρά 0 πόντους.

Οταν κυνηγας το ΠΡΩΤΟ σου πρωταθλημα με πλεον το πιο γρηγορο μονοθεσιο δεν κανεις ταρζανιες και τσαμπουκαλικια οπως τις αλλες χρονιες που απλως εκανε βολτες.

Μεταξυ των οδηγων ηταν και παραμενει αχωνευτος,περισσοτερο απο σουμι,αλονσο,φετελ στο απογειο τους.

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει παιξει ανταγωνιστικα εστω ενα σπορ στη ζωη του δεν θα πρεπει να ενοχλειται με αυτα.Ισα ισα θα πρεπει να συμβαινουν πιο συχνα.

Τον πετας εξω με 300 και του κολλας στη μουρη τη σημαια απο το βαθρο,αυτο ειναι σωστο!

  • Agree 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dimitris Pappas said:

Ο κοτσιδας δεν χρειαζεται κανενα μαθημα  να παρει,7 εχει παρει,εχει γραψει πλεον.

Αυτος που πρεπει να παρει ειναι ο μαξ γιατι καλύτερα 18 παρά 0 πόντους.

Οταν κυνηγας το ΠΡΩΤΟ σου πρωταθλημα με πλεον το πιο γρηγορο μονοθεσιο δεν κανεις ταρζανιες και τσαμπουκαλικια οπως τις αλλες χρονιες που απλως εκανε βολτες.

Μεταξυ των οδηγων ηταν και παραμενει αχωνευτος,περισσοτερο απο σουμι,αλονσο,φετελ στο απογειο τους.

 



Συμφωνω σε πολλα, αλλα δε συμφωνω που δε βλεπετε την θετικη αλλαγη του max σε σχεση  με καποια χρονια πριν.
Μπορει να μη τον παω, αλλα αναγνωριζω την θετικη του πορεια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.