Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Δεν ειναι ιδια περιπτωση Ιασωνα.

Στην Γαλλια το 18 δεν εγκατελειψε κανεις και ο Φετελ πηρε ποινη και συνεχισε και τερματισε μπροστα απο τον Μποτας.

Την μλκια του την πληρωσε με την ποινη τι αλλο να εκανε?Να αφηνε τον Μποτας που ηταν και πιο αργος να περασει?

 H δηλωση του Λουη  πηγαινε στους αγωνοδικες για την μικρη τιμωρια στον Φετελ.

O κοτσιδας ειναι κορυφη στα μηντια,εστειλε αλονσο,φετελ,ροσμπεργκ στον γιατρο για ψυχαναλυση.

Μην ξεχνας και το κατω

 

 

ρτρτρτρτCapture.PNG

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, GoMaR said:

Δεν ειναι μονο η δηλωση αυτη. Αλλα και ο τροπος που οδηγει. Ειδατε Αυστρια με τον Περεζ; 2 στροφες τον πεταξε εξω και γυρναει και λεει η κατσαριδα οτι ηταν χαζη η κινηση του ;

Μλκες παω να βρω αεροζολ :p

 

εκει δικαιο είχε. από την εξωτερική δεν περνάς με σχεδόν ισάξια μονοθέσια και οδηγο... 

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες αναρωτιεμαι αν εχετε παρακολουθησει φορμουλα η αγωνες γενικα
Παιδια τι λετε ; 
Καθαρη ευθυνη της κατσαριδας και δικαιως πηρε και ποινη οπως και ο περεζ μετα με τον λεκλερ. Ηταν πιο μπροστα ο περεζ στην εισοδο της στροφης, ειχε αρκετο χωρο να κλειστει η κατσαριδα, δε το εκανε, τον πεταξε εκτος πιστας πηρε την ποινη του και τελος. Για δειτε kimi vs alonso στην ιδια στροφη που θα μου πειτε οτι ειχε και δικιο η κατσαριδα..
Επισης δειτε παλι νορις vs περεζ 2-3 στροφες πριν. Στην turn1.. Παλι η κατσαριδα τον πεταει τελειως εκτος πιστας.
Αλλα ναι, ξερουμε καλυτερα απο τους κριτες ετσι ;

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Για να το μπερδέψουμε ακόμη περισσότερο, εγώ δεν έχω καμία αντιπάθεια στον Norris, ίσα-ίσα, μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής. ?

 

Συγκριτικά με την εμπειρά του, εκείνος (και ο Leclerc) θεωρώ ότι στέκονται αξιοπρεπέστατα στην πίστα. Όχι χωρίς λάθη ή υπερβολές, αλλά είμαι σίγουρος ότι κι εκείνοι θα ωριμάσουν.

 

Η περίπτωση του Χάμιλτον δεν είναι ίδια μετά από τόσα GP. Ξαναλέω ότι θεωρώ ότι δεν είχε προφανή πρόθεση να προκαλέσει ατύχημα προχτές, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν ήταν αδικαιολόγητα επικίνδυνη η απόπειρα σε εκείνο το σημείο και με εκείνη την ταχύτητα. "Αγωνιστικό συμβάν" μεν, εξαιρετικά ριψοκίνδυνο δε. Γι αυτό και θεωρώ ότι έπρεπε να έχει τσιμπήσει και βαρύτερη ποινή.

 

Θεωρώ μάλιστα ότι, αν ήταν οποιοσδήποτε άλλος στη θέση του, θα είχε σίγουρο ένα drive-through penalty. Δεν είναι χωρίς βάρος το όνομά του ή εκείνο της ομάδας του. Και προφανώς βρίσκω ακόμη εντελώς απαράδεκτο το ύφος της επικοινωνίας με τους μηχανικούς εν μέσω αγώνα, του πανηγυρισμού και των δηλώσεών του πριν καν ρωτήσει ή μάθει ότι ο Verstappen ήταν καλά.

Link to comment
Share on other sites

1) δεν ηξερε οτι ηταν στο νοσοκομειο το έμαθε μετά εν μέσω interview.
2) το norris perez δεν ηταν ίδιο με το perez leclerc  (το 1ο ηταν χωρίς επαφή και το μονοθέσιο δεν ειχε πάει καν στην λευκη γραμμη ενώ στο 2ο υπηρχε και επαφή και το μονοθέσιο ειχε βγει ολο στο κερμπ)

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρα. Οπως γινονται λαθος σφυριγματα στο ποδοσφαιρο το ιδιο γινεται και εδω.

Βαφτιζουμε την υποστροφη σε κακη οδηγηση του αλλου οδηγου?

 

πριν 13 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ηταν πιο μπροστα ο περεζ στην εισοδο της στροφης,

Για δες καλυτερα. Για κοιτα ποιος ειναι που στην κορυφη του apex αρα ποιος εχει την γραμμη/στροφη.

 

Δες ολο το βιντεο για να καταλαβεις.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, GoMaR said:

Άρα θεωρείς ότι έκαναν λάθος οι κριτές;

όπως έκαναν λάθος (IMHO) και στο 2ο incident perez-leclerc που ο πέρεζ είχε την στροφή και δεν έπρεπε να δεχτεί 2η ποινή.

https://www.youtube.com/results?search_query=austria+norris+perez

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μαλώνουμε σε ξένο αχυρώνα. Νεαροί τρέχουν ''γύρω γύρω όλοι'' 20 φορές το χρόνο βγάζοντας περισσότερα λεφτά ανά αγώνα από ό,τι εμείς σε 10 χρόνια, κι εμείς φανατιζόμαστε.

 

Οι απόψεις είναι σαν τις τρυπίδες λένε...

Ο Μαξ όσο και αν λέτε μερικοί ότι άλλαξε, είναι, εκτός από ταχύτατος, από τα χειρότερα κωλόπαιδα που έχω δει στη φόρμουλα τα τελευταία 15 χρόνια, με κινήσεις που βασίζονται στο ότι ο άλλος θα κωλώσει περισσότερο. Και του βγαίνει κάθε φορά. Και δεν άλλαξε αναγκαστικά, αλλά το αμάξι βελτιώθηκε και δε χρειάζεται να κλείνει πόρτες τόσο συχνά.

Ευτυχώς που βρέθηκε ο άλλος αντιπαθής για μένα οδηγός να του δείξει ότι αυτές οι φουστιές αργά ή γρήγορα γυρνάνε πίσω.

 

Το μόνο που δέχομαι είναι ότι ο Χάμιλτον φέρθηκε ψυχρά σε σχέση με το τι παίχτηκε.

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο JPM τα ειπε καλυτερα απο ολους

 

PA-60587186-1.jpg
WWW.PLANETF1.COM

Ex-F1 racer Juan Pablo Montoya is happy to see that Max Verstappen has forced Lewis Hamilton's aggressive side to re-emerge.

 

δεν ν τυχαιο το ονομα...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.