Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ενταση μεταξύ παικτών του Παναθηναϊκού και του Τάσου Μητρόπουλου επικράτησε κατά την αναχώρηση του πούλμαν των πράσινων από το Καραϊσκάκης.

Αντιλαμβανόμενοι την παρουσία του στελέχους του Ολυμπιακού, ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού (Τζόρβας, Καραγκούνης) που είχαν επιβιβαστεί ήδη στο πούλμαν άρχισαν να χτυπούν τα τζάμια και να χειροκροτούν ειρωνικά.

Ο Μητρόπουλος αντέδρασε με υβριστικούς χαρακτηρισμούς αλλά πριν συμβούν τα χειρότερα τον συγκράτησε ο Δημήτρης Γόντικας.

Νωρίτερα, υπήρξε ένταση και με τον Βαγγέλη Μαρινάκη. Συγκεκριμένα, μερίδα παικτών του Παναθηναϊκού μπήκε με απειλητικές διαθέσεις στα αποδυτήρια και προσπάθησε να εισβάλει σε αυτά του Ολυμπιακού χτυπώντας τοίχους και πόρτες. Ουδείς παίκτης των Πειραιωτών βγήκε έξω, αντίθετα με τον μεγαλομέτοχο της ερυθρόλευκης ΠΑΕ, ο οποίος έκανε την εμφάνισή του και με τον κάθε άλλο παρά κομψό τρόπο φώναζε: "Σας γ@μήσ@με!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλώσεις Gilberto Silva:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6UzknOduJfk]YouTube - Gilberto Silva's Statements 19-02-2011[/ame]

Δηλώσεις Djibril Cisse:

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

stathid90 Αν είσαι Ολυμπιακός να χαίρεσαι το πρωτάθλημα ( θα το γράψω 100 φορές ειρωνικά αυτή την φορά όμως στο γράφω και να το διαβάσεις χωρίς ειρωνεία για να καταλάβεις που το πάω), να χαρείς λοιπόν το πρωτάθλημα, αλλά να λυπάσαι που πήγε στα χέρια κάποιου σαν τον Μαρινάκη. Όταν τύποι σαν τον Μαρινάκη κερδίζουν, όλοι οι υπόλοιποι χάνουμε, Ολυμπιακοί και όχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει να βλέπω τους Παναθηναϊκούς να ζητάνε 10' παράταση (παράταση δεν το λέγατε?) και να θυμούνται ότι η αλλοίωση αποτελέσματος επηρεάζει γενικότερα το τελικό αποτέλεσμα (δεν θα έληγε 2-2 αν μέτραγε του Κατσουρ, θεωρητικά έστω όχι 100% στα σίγουρα). :p:p:p

Μιλάμε για τις καθυστερήσεις που έγιναν στο πρώτο μέρος στο οποίο ο 4ος έδειξε μόνο 3'. Διαφωνείς ότι θα έπρεπε να είναι περισσότερα ή απλά λες κάτι για να "πικάρεις";

Όσο για το πότε έχουμε αλλοίωση του αποτελέσματος, μην μπαίνουμε στα ίδια πάλι... :nothing:

Έγινε επεξεργασία από tragikos
φύγαν τα νεύρα...
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα πρεπε να λυπαστε ολοι,που δινετε σημασια σε ανθρωπους που τρεχουν σαν κατσικια και τα ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΜΥΘΙΚΑ ποσα,για να δειχνουν στο τελος ποσο ζωα(σορρυ αλλα...) ειναι.

Οσο για τους Ολυμπιακους.Ελεος.......

Λιγο ακυρο το post μου,αλλα εχω 3 ωρες τωρα που γελαω...Ο ενας βριζει τον αλλον και ολοι μαζι καθονται και σκοτωνονται.

Οι ποδοσφαιροφιλοι ,μη βιαστειτε να με φατε.Γουσταρω μπαλα,αλλα οχι αυτη που γουσταρετε και σεις.

Καληνυχτα. :p

Link to comment
Share on other sites

stathid90 Αν είσαι Ολυμπιακός να χαίρεσαι το πρωτάθλημα ( θα το γράψω 100 φορές ειρωνικά αυτή την φορά όμως στο γράφω και να το διαβάσεις χωρίς ειρωνεία για να καταλάβεις που το πάω), να χαρείς λοιπόν το πρωτάθλημα, αλλά να λυπάσαι που πήγε στα χέρια κάποιου σαν τον Μαρινάκη. Όταν τύποι σαν τον Μαρινάκη κερδίζουν, όλοι οι υπόλοιποι χάνουμε, Ολυμπιακοί και όχι.

δεν έχω καμία σχέση με τον ολυμπιακό , παοκτσής είμαι..

δηλαδή και στα 2 ματς με τον άρη , δεν ευνοήθηκε ο παναθηναϊκός ?

το πρωτάθλημα είναι για κλάματα , δεν έχω να χαρώ τίποτα.

(δεν κάνω κάποια προσωπική επίθεση σε κανένα χρήστη του forum , δεν έχουμε να χωρίσουμε τα χωράφια μας.)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι της βίας, αλλά θα φταίει κανείς αν τον πιάσουνε καμμιά μέρα στον δρόμο και τον ξυλοφορτώσουνε για να περάσει καλά ο χειμώνας ?

Δεν πάνε χρόνια που την πέσανε σε διαιτητές και "δημοσιογράφους" αν δεν απατώμαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καμία σχέση με τον ολυμπιακό , παοκτσής είμαι..

δηλαδή και στα 2 ματς με τον άρη , δεν ευνοήθηκε ο παναθηναϊκός ?

το πρωτάθλημα είναι για κλάματα , δεν έχω να χαρώ τίποτα.

(δεν κάνω κάποια προσωπική επίθεση σε κανένα χρήστη του forum , δεν έχουμε να χωρίσουμε τα χωράφια μας.)

εγω απορω πως στην σαλονικαρα ασχολουνται ακομα με μπαλα.Θελει φοβερη υπομονη να μην υποστηριζεις οσφπ-παο.

Link to comment
Share on other sites

εγω απορω πως στην σαλονικαρα ασχολουνται ακομα με μπαλα.Θελει φοβερη υπομονη να μην υποστηριζεις οσφπ-παο.

Όχι, όχι, και πάλι ΟΧΙ.

Να ασχολούνται με την μπάλα, συνέχεια και πάρα πολύ.

Να αφήνουνε και τις κοπελιές να έρχονται Αθήνα, να ανεβαίνει η ποιότητα :D

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος ο Σερβετάς το έχει πει : το ποδόσφαιρο είναι ωραίο όταν δεν το παίρνεις και πολύ στα σοβαρά.

νομίζω πως τα λέει όλα για το πρωτάθλημα μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα γενικά δεν αξίζει να τα παίρνεις πολύ στα σοβαρά [που είμαι εγώ πριν 1 χρόνο να με ακούσω :hehe:]. Πας, βλέπεις μπάλα/μπάσκετ/βόλλεϋ/μπάτμιντον, ασχολείσαι και μισή με μία ώρα μετά, και δατ'ς ιτ.

Είμαι πλέον πεπεισμένος ότι οι περίεργες διαιτησίες, είναι εσκεμμένες, ώστε να πυροδοτούν ακραίες αντιδράσεις μεταξύ των οπαδών, και ο κόσμος να ασχολείται με τους χούλιγκαν των γηπέδων, κι όχι με τους μαφιόζους της Βουλής. Αυτός, άλλωστε, είναι και ο λόγος που δεν έχουν συλληφθεί και καταδικαστεί όσοι κάνανε επεισόδια: Αν συλλάβεις τον Πέτρο τον Πέτρα επειδή μπούκαρε και πήγε να πλακωθεί με το Σισσέ, στο επόμενο ματς ο Μπάμπης ο Σουγιάς θα το διπλοσκεφτεί να πετάξει το καζανάκι της τουαλέτας του γηπέδου στο κέντρο του παρκέ. Και αυτό θα οδηγήσει στη μείωση των φαινομένων βίας στα γήπεδα. Και έτσι ο κόσμος θα ασχοληθεί, π.χ. με το ξεπούλημα της Ελλάδας, και την πανεργατική απεργία στις 23 Φλεβάρη. Και αυτό είναι κάτι που τα ψηλά κεφάλια, δεν το θέλουν.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

μου το εστειλε αρρωστος γαυρος φιλος μου.οσο πικραμενος και να ειμαι δεν μπορω να πω οτι δεν γελασα:)

ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ - ΝΙΚΟΛΟΣ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΕΟΣ !! Σημερινές φωτογραφίες της ΝΑΣΑ από το πλανήτη ΑΡΗ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το offside οντως δεν υπαρχει... μετραγε κανονικα...

Παραδεχομαι συμπεριφορα Σισε

Oμως

Aυτος ο βρωμιαρης ο ΖΙΛΜΠΕΡΤΟ επρεπε να ειχε φυγει με κοκκινη απο το 20....πραγματικα ο τυπος δεν υπηρχε.... Πιστευω το ειδατε και μονοι σας....

Ο Τοροσιδης μου την εσπασε παρα πολυ γιατι δεν επρεπε απλα να ειναι αρχηγος. Ηταν πολυ εριστικος και παραεδινε σημασια στον Λετο.

Πεππα ασχολησου λιγο παραπανω ρε φιλε....

Προσπαθησε να αποδειξεις ποιος ειναι πιο χουλιγκαν

Εισαι μεσα στην αστυνομια και ξερεις τοσα πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Το offside οντως δεν υπαρχει... μετραγε κανονικα...

Aυτος ο βρωμιαρης ο ΖΙΛΜΠΕΡΤΟ επρεπε να ειχε φυγει με κοκκινη απο το 20....πραγματικα ο τυπος δεν υπηρχε.... Πιστευω το ειδατε και μονοι σας....

δεν εχω ιδεα για ποια φαση μιλας ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.