Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Το ότι ο Αφελάι τραβάει από το "σορτς" τον Ζέκα μόνο εγώ το βλέπω; Στην φάση αυτή αλληλοτραβιούντε και από την στιγμή που δεν υπάρχει το 2 σε 1 δεν υπάρχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 100-0 είναι επίσης και η κίτρινη που έδωσε στο πέναλτι.

Το ότι δεν μπορούν ούτε κοντρόλ να κάνουν δεν το βλέπουν. Μόνο να διώχνουν τη μπάλα από την άμυνα ξέρουν.

Έβλεπα το παιχνίδι με φίλους Παναθηναϊκους και γελούσαν όλη την ώρα με την ομάδα τους. Ειδικά σε μια φάση με το πλασέ του Καρέλλη...

Link to comment
Share on other sites

Την κροτιδα που εσκασε στις καθυστερησεις ενα μετρο πισω απο τον τερματοφυλακα και μπροστα στα ματια του διαιτητη γιατι δεν την εχει αναφερει κανενας?

Ουτε εδωσε σημασια.

Και αυτο ο διαιτητης μολις εγινε διεθνης.

Την ειχα ξεχασει την φαση αυτη και βλεπω δικη τωρα και την θυμηθηκα.

Ο παππους που εχουν καλεσει ειναι ολα τα λεφτα.Μιλαμε για στερεοτυπο γαυρου.Πεταξε στο τραπεζι και το επιχείρημα"Εγω ειμαι γερος βλεπω χρονια μπαλα,ξερω."

Αλλη φαση?Εκοψε τον Ασαγκουν την ωρα που πηγαινε να σουταρει προς το τερμα για να ισοφαρισει στο τελος του αγωνα και θες και αλλη φαση?

Η φαση που σκαει με τις μπουνιες ο ρομπερτο δεν βρισκει μπαλα και τυχαινει να βρει τον καρελη τι ειναι?Γιατι να μην ειναι φαουλ?Ας εξηγησει καποιος δεν ξερω ποδοσφαιρο τωρα τελευταια ξεκινησα να βλεπω.

Την φαση με τον αφελαι την ειδα 10 φορες πρωτος τραβaει.Οι παντες ειπαν οτι το εδωσε αναποδα.Στο κατω κατω και οι 2 τραβανε μην δωσεις τπτ.

Επισης η εκφραση μεθοδευμενη διαιτησία σου λεει τπτ?

Στο 100-0 είναι επίσης και η κίτρινη που έδωσε στο πέναλτι.

Το ότι δεν μπορούν ούτε κοντρόλ να κάνουν δεν το βλέπουν. Μόνο να διώχνουν τη μπάλα από την άμυνα ξέρουν.

Έβλεπα το παιχνίδι με φίλους Παναθηναϊκους και γελούσαν όλη την ώρα με την ομάδα τους. Ειδικά σε μια φάση με το πλασέ του Καρέλλη...

Δεν καταλαβαινω που κολανε ολα αυτα τα επιχειρήματα.

Υπαρχει κανονας που λεει οτι πρεπει να κερδισει η καλυτερη και ποιοτικότερη ομαδα στο ποδοσφαιρο και δεν το ξερω?

Και σορρυ κιολας αλλα χθες παπακια επαιξε η ομαδα σας,κανα 2 φασεις εκανε ολες και ολες και προς το τελος του αγωνα εμεις πιεζαμε για ισοφάριση και ο οσφπ παλευε να βγαλει καμια αντεπιθεσουλα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

λέω:

Όταν μια ομάδα δεν παίζει καλά και είναι καταφανέστατα χειρότερη μέσα στο γήπεδο, δεν έχει το δικαίωμα να παραπονιέται! τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό; Εσύ πιστεύεις ότι ο ΠΑΟ έπαιξε καλύτερα από τον ΟΣΦΠ;

Δεν έχει νόημα η συζήτηση με τέτοιες απόψεις προφανώς, αλλά τι να κάνουμε, κακώς περίμενα κάτι παραπάνω. Μάλλον όμως ξέρω άλλα ελληνικά εγώ και άλλα εσύ.

Όταν μια ομάδα Χ αδικηθεί σε 2-3 κρίσιμες φάσεις οι οποίες επηρεάζουν άμεσα το αποτέλεσμα, τότε όσο χάλια και να έπαιξε φυσικά και έχει δικαίωμα να παραπονιέται.

Στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Όταν χάσεις χωρίς να αδικηθείς από τη διαιτησία και ήσουν καλύτερος τα βάζεις με την τύχη σου. Όταν χάσεις και ας ήσουν χειρότερος επειδή η διαιτησία σε αδίκησε, τα βάζεις με τη διαιτησία.

Οπότε για να στο πω με απλά ελληνικά. Όχι, ο ΠΑΟ δεν έπαιξε καλύτερα από τον ΟΣΦΠ, αλλά ο ΟΣΦΠ πήρε το αποτέλεσμα με τη βοήθεια του διαιτητή. Το αποτέλεσμα κρίθηκε άμεσα, από ένα γκολ από φάουλ που δόθηκε ανάποδα και από μία φάση για γκολ που ακυρώθηκε λόγω ανύπαρκτου χεριού.

Τώρα θα μου αρχίσεις τα "και να μην είχε μπει αυτό το φάουλ θα είχε μπει άλλη φάση γιατί πιέζαμε", "άξιζε να νικήσουμε γιατί ήμασταν καλύτεροι" και "μα έχει Αθηναϊκές πινακίδες" και θα με ξενερώσεις περισσότερο αλλά δεν πειράζει...

Είναι κρίμα που ένας ΟΣΦΠ που κερδίζει εντός Ατλέτικο και Γιουβέντους, πέφτει για άλλη μια φορά τόσο χαμηλά ώστε να χρειάζεται τη βοήθεια του διαιτητή για να πάρει αποτέλεσμα από τον τωρινό ΠΑΟ, επίσης εντός έδρας...

Πραγματικά θα προτιμούσα να είχε χάσει ο ΠΑΟ 2-0 πχ ξεκάθαρα λόγω ανώτερης ποιότητας παικτών της ομάδας σας, παρά αυτό το ρεζιλίκι για άλλη μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οτι ο οσφπ ακόμη και να μην παίξει μπάλα,θα τον βρει τον τροπο να βοηθηθεί...Πάρε με εργοτέλη πάρε και με Παο...Ενώ οι άλλες οι ομάδες όταν δεν παίζουν απλά χάνουν βαθμούς...Απλά τα πράγματα αλλά οι ολυμπιακοί το χαβά τους...Η σαπίλα της ΚΕΔ-ΕΠΟ δεν έχει όρια...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν μπορούν ούτε κοντρόλ να κάνουν δεν το βλέπουν. Μόνο να διώχνουν τη μπάλα από την άμυνα ξέρουν.

Αν λες για τους παίκτες του Παναθηναϊκού, μανταλάκια στα πόδια. Και δεν το είδα μόνο εγώ αυτό. Εγώ προσπαθούσα να δικαιολογήσω σε κάθε φάση τους παίκτες του Παναθηναϊκού για αυτό "είχε πατήσει με λάθος πόδι", "Δεν του ήρθε καλά η μπαλιά", αλλά από ένα σημείο και μετά απλά φάνηκε ότι τα παιδιά δεν έχουν/ξέρουν κοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε οι Παναθηναϊκοί για τη διαιτησία.

Το φάουλ στον Αφελαι ότι δεν ήταν. Ο οποιοσδήποτε μπορούσε να το δώσει φάουλ. Αν δεν είχε έρθει το γκολ δεν θα το θυμόταν κανένας. Εγώ πάντως φάουλ θα το έδινα.

Το χέρι που έδωσε στις καθυστερήσεις, συμφωνώ ότι δεν ήταν.

Γιατί όμως δεν λέει κανένας για την κόκκινη που μπορούσε ΆΝΕΤΑ να δώσει στον τερματοφύλακα για το πέναλτι? Αν την είχε δώσει δεν θα μπορούσε κανείς να πει τίποτα, αφού αν τον περάσει θα σκοράρει. Αν την είχε δώσει θα είχε τελειώσει το παιχνίδι. Μπορεί και ο επόμενος να έπιανε το πέναλτι, αλλά με 10 παίχτες, όχι στο μισό γήπεδο, αλλά στο 1/4.

Σχολίασα ότι δεν είστε καλύτεροι και ψάχνετε διαιτητική αλλοίωση για να κρύψετε προβλήματα σας. Βγαίνει ο προπονητής σας και λέει ότι σας φοβόμαστε. Γελάνε και οι πέτρες.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως δεν λέει κανένας για την κόκκινη που μπορούσε ΆΝΕΤΑ να δώσει στον τερματοφύλακα για το πέναλτι? Αν την είχε δώσει δεν θα μπορούσε κανείς να πει τίποτα, αφού αν τον περάσει θα σκοράρει. Αν την είχε δώσει θα είχε τελειώσει το παιχνίδι. Μπορεί και ο επόμενος να έπιανε το πέναλτι, αλλά με 10 παίχτες, όχι στο μισό γήπεδο, αλλά στο 1/4.

Σημειωτέον δεν είμαι παο...Δεν ήταν κόκκινη γιατί δεν ήταν σε εμφανή θέση για γκολ...Η μπαλα πήγαινε πλάγια και δεν είχε μέτωπο προς το τέρμα, ούτε τελευταίος παίκτης ήταν...Για να μην τα λέμε όπως μας συμφέρουν...Ολυμπιακοί και παναθηναικοί βγάλτε επιτέλους την τσίμπλα από τα μάτια...Είστε η αιτία που έχει καταντήσει το ποδόσφαιρο έτσι κ δεν πατάει κανένας στο γήπεδο...Επιτέλους λίγη αντικειμενικότητα δεν βλάπτει...

Ο παναθηνα'ι'κός απαράδεκτος παικτικά...

Ο ολυμπιακός,ενώ όλοι νομίζαμε θα τους ρίξετε καμιά 4αρα όπως και εσείς ελπίζατε διότι το 0-3 πέρυσι σας τσίτωσε,ήταν κάτω του μετρίου...Τώρα όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Στο 100-0 υπέρ του Ολυμπιακού τι είναι; Το χέρι που κακώς έδωσε (είπαμε, δεν είναι τα δικά μας, δικά μας, και τα δικά σας πάλι δικά μας...), και η κίτρινη που δεν πήρε ο Μανιάτης; Ή έδωσε κανένα ανάποδο πλάγιο; Ποια άλλη φάση που αδικήθηκε ο παναθηναϊκός υπήρξε στο ματς;

To 100-0 σημαίνει ότι όσες φορές σφυρίχτηκε κάτι λάθος ή θα μπορούσε να σφυριχθεί και για τις 2 πλευρές, όλα τα πήρε ο Ολυμπιακός.

Οι 2 πρώτες κάρτες (στα πρώτα 30 λεπτά) του ΠΑΟ ήταν το λιγότερο αυστηρές (αντίθετα με την φάση του Μανιάτη που δεν δόθηκε καν φάουλ).

Σε μία φάση στο πρώτο ημίχρονο βγάζει σέντρα ο Πράνιτς πάνω στην γραμμή και ο επόπτης σηκώνει το σημαιάκι ότι βγήκε η μπάλα έξω στη σέντρα (out). Γυρνάει ο Ρομπέρτο στον επόπτη και του κουνάει το δάχτυλο (! lol).

Είχε στο δεύτερο ημίχρονο 2 φάσεις η μία πάνω στην άλλη (για μαρκαρίσματα, στο ένα ήταν τακλιν του Ατζαγκουν σίγουρα) που δίνει και τις 2 φάσεις ανάποδα. Δηλαδή παίρνει μπάλα ο Ατζαγκούν και το δίνει φάουλ, και μετά από 10 δευτερόλεπτα τάκλιν (δεν θυμάμαι ποιος) του Ολυμπιακού, δεν βρίσκει μπάλα και λέει παίζεται.

Και άλλες φάσεις υπήρχαν που θα μπορούσε να τις δώσει και στις 2 πλευρές (όπως αυτή με τον Ζεκα και τον Κασάμι) και το σφύριγμα το πήρε ο Ολυμπιακός.

Το πιο κραυγαλέο σκηνικό είναι ότι δίνει 7 λεπτά καθυστερήσεις ενώ μόνο μετά το γκολ και το σκηνικό με τον Αναστασίου, δεν παίχτηκε μπάλα για 7 λεπτά.

Και άντε λες, δεν τα υπολόγισε καλά, καθυστερεί ο Αφελάι να εκτελέσει το πλάγιο και μόλις είναι έτοιμος να το εκτελέσει, τον σταματάει για του δώσει την κάρτα. Τρώμε μισό λεπτό.

Πάει ο Στιλ να κάνει βολέ στο 6:30 και τον παρεμποδίζει ο Μανιάτης, τρέχει ο Καλογερόπουλος από την σέντρα για να φτάσει στην μεγάλη περιοχή να δείξει την κάρτα και να την σημειώσει, τρώμε μισό ακόμη. Με το που εκτελεί το φάουλ ο Στιλ, φρρρρρρρρ λήξη. Εγώ στη θέση του θα το είχα λήξει όταν είχε βάλει το γκολ ο Ολυμπιακός. Μην τρώμε χρόνο τσάμπα.

Το έχω ξαναγράψει φέτος, τον Παναθηναϊκό τον έχουν πάει μαμιώντας τα κοράκια.

Πέρυσι στον δεύτερο γύρο μάζεψε του περισσότερους βαθμούς και έπαιξε και την καλύτερη μπάλα. Δεν χρειάζεται να ρισκάρουμε και φέτος. Ας πάει στον δεύτερο γύρο με 10 βαθμούς λιγότερους.

Ξέρει τι κάνει ο Βαγγέλας.

Link to comment
Share on other sites

Δύο σημεία θα σημειώσω χαρακτηριστικά των απόψεων των ολυμπιακών και θα αποχωρήσω από τη συζήτηση:

Αν δεν είχε έρθει το γκολ δεν θα το θυμόταν κανένας.

Παλιότερα οι διαιτητές δεν ήταν δασκαλεμένοι τόσο οπότε απλά σφύριζαν πολλά πέναλτυ υπέρ του Ολυμπιακού. Είχαμε βαρεθεί να βλέπουμε Τζόρτζεβιτς να βαράει πέναλτυ. Πλέον επειδή το πέναλτυ πολλοί το θυμούνται και κάνει μπαμ όταν δεν είναι, οι διαιτητές δασκαλεύτηκαν και άρχισαν απλά να σφυρίζουν φάουλ και να φέρνουν τον Ολυμπιακό όλο και πιο κοντά στην περιοχή για στημένα. Έπειτα έγινε φασαρία με τις παράγκες και κράτησαν ακόμα πιο χαμηλό προφίλ οι διαιτητές ώστε να είναι η έσχατη λύση (βλέπε τότε που όλοι κάλυπταν τον Κατσουράνη). Τώρα το κόλπο είναι να έχετε δώσει δανεικούς σε όλες τις ομάδες, να τις βοηθάτε για να παραμείνουν στην κατηγορία σε αντάλλαγμα με το να μην σας στερούν βαθμούς. Και όλα αυτά ενώ φανερά έχετε το καλύτερο υλικό παικτών και άρα και την καλύτερη εν δυνάμει ομάδα.

Και εδώ κολλάει το:

Σχολίασα ότι δεν είστε καλύτεροι και ψάχνετε διαιτητική αλλοίωση για να κρύψετε προβλήματα σας. Βγαίνει ο προπονητής σας και λέει ότι σας φοβόμαστε. Γελάνε και οι πέτρες.

Για ποιον άλλο λόγο να αναγκάζεσαι να στήσεις έναν αγώνα που θα τον είχες σίγουρο λόγω διαφοράς επιπέδου εκτός από το να φοβάσαι το αρνητικό αποτέλεσμα; Και καλά, μπορεί να μην φοβάστε τον ΠΑΟ, αλλά φοβάστε ότι αν παίρνατε ισοπαλία ή πολύ περισσότερο ήττα την Κυριακή, οι οπαδοί σας θα γίνονταν έξαλλοι.

Σαφώς ο ΠΑΟ έχει προβλήματα, σαφώς δεν ήταν καλύτερος δεν το αρνείται κανείς οπότε ξεκολλάτε... Αλλού είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα που βγάζεις στο τέλος, είναι πάλι δικό σας δημιούργημα φαντασίας. Σας φοβόμαστε, γι'αυτό στήσαμε το παιχνίδι. Γιατί για σας ήταν σίγουρα στημένο.

Μια φορά που να χάσατε και να μην είπατε για στημένο δεν ξέρω.

Τα πάντα όλα στημένα.

Δεν καταλήγουμε να συμφωνήσουμε ποτέ, οπότε ας το σταματήσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σας φοβόμαστε, γι'αυτό στήσαμε το παιχνίδι.
μπορεί να μην φοβάστε τον ΠΑΟ, αλλά φοβάστε ότι αν παίρνατε ισοπαλία ή πολύ περισσότερο ήττα την Κυριακή, οι οπαδοί σας θα γίνονταν έξαλλοι.

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Ο Παναθηναικος δεν μπορει να μιλαει για διαιτησια σε αυτο το παιχνιδι.Δεν κανατε ΦΑΣΗ.

Ετσι πως κατεβασε ο Αναστασιου την ομαδα δεν κανατε ουτε ΜΙΑ ΤΕΛΙΚΗ.ΜΙΑ ρε παιδια , ΜΙΑ.

Ε δεν γινεται να τα ριχνετε ολα στην διαιτησια.

Ο Ολυμπιακος τραγικος για αλλη μια φορα στο πρωταθλημα.Δεν βλεπεται η ομαδα.

Αφηστε τον Ολυμπιακο και τον καθε Ολυμπιακο και ασχοληθειτε με την ομαδα σας που την μικραινει μερα με την μερα ο Προεδρος σας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παναθηναικος δεν μπορει να μιλαει για διαιτησια σε αυτο το παιχνιδι.Δεν κανατε ΦΑΣΗ.
Όταν μια ομάδα Χ αδικηθεί σε 2-3 κρίσιμες φάσεις οι οποίες επηρεάζουν άμεσα το αποτέλεσμα, τότε όσο χάλια και να έπαιξε φυσικά και έχει δικαίωμα να παραπονιέται.

:flower:

Link to comment
Share on other sites

έχουν πλακα ορισμένοι το ποσό παθιασμένοι μιλούν για την ομάδα τους.λες και γεννήθηκαν από αυτήν.η μαγκιά είναι να είσαι αντικειμενικός και όχι φανατικός πράσινος κόκκινος κίτρινος ροζ.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού έγινα και στόχος από τους ουδέτερους και αντικειμενικούς παναθηναικούς, ας απαντήσω με ένα ποτ πουρί πόστ. :p

και η μέρα πέρασε, με τους μεν να είναι απογοητευμένοι που έριξαν μόνο ένα, τους δε να είναι περήφανοι που έφαγαν μόνο ένα
Στην κάνω και bold, γιατί αυτή είναι η αίσθηση που αποκόμισαμε από το παιχνίδι. Σε καμιά περίπτωση δεν είναι ούτε προσβλητική, ούτε φανατική άποψη. Αν εσύ το βλέπεις αλλιώς, δικαίωμά σου, αλλά να μας το εξηγήσεις.
Άρα καλά έκανε ο Καλογερόπουλος και σφύριζε 100-0. Μπράβο παιδί μου. Ο θείος Τάκης είναι πολύ περήφανος.
Δεν ξέρω για τον Θείο Τάκη, αλλά ο Θείος Τράκης θα είναι πολύ περίφανος για την προπαγάνδα που σας πετά αμάσιτη.

Μόλις τελείωσε το παιχνίδι, κανείς δεν πετάχτηκε να πει τίποτα. Μετά αφού ξεσκονίσατε την πράσινη και τα παναθηναικά sites αποκτήσατε άποψη ακόμη και για το κάθε φάουλ που έγινε στο κέντρο, λες και αυτό έκρινε το παιχνίδι.

Αλλά τι να λέμε, εδώ δεν δέχεσται ακόμη ότι ήταν πέναλτι ή όχι και θεωρείτε ότι το φάουλ στον αφελάι δεν έγινε ποτέ!!!!

Πρόσεξε δεν λέω ότι ο Καλογερόπουλος δεν έπαιξε έδρα!!! Αλλά το 100-0 που έχει γίνει καραμέλα, είναι επιεικώς αστείο!

TIL η διαιτησία είναι εδώ για να βοηθάει τους δυνατότερους
Και αυτούς που έχουν διάθεση να παίξουν μπάλα και όχι ξύλο επίσης!
Επειδή εδώ δεν είναι gwf, να λέμε τα δικά μας δικά μας, και τα δικά σας πάλι δικά μας...

Για το φάουλ στον Αφελάι, απ'όπου ξεκινάει το γκολ του Αυλωνίτη. Μόνο δύο τον κρατάνε...

1162295.jpg

Το πέναλτι το έχει βάλει ο ραβεντζιεικοσι. Σέρνει το ποδάρι του ο Μήτρογλου ενώ θα μπορούσε να πηδήξει το Στιλ; Σαφώς. Είναι αντικανονικό; Σαφώς και όχι. Υπάρχει ανατροπή; Σαφώς. Υπάρχει πέναλτι. Εντ οφ στόρι.

Στο 100-0 υπέρ του Ολυμπιακού τι είναι; Το χέρι που κακώς έδωσε (είπαμε, δεν είναι τα δικά μας, δικά μας, και τα δικά σας πάλι δικά μας...), και η κίτρινη που δεν πήρε ο Μανιάτης; Ή έδωσε κανένα ανάποδο πλάγιο; Ποια άλλη φάση που αδικήθηκε ο παναθηναϊκός υπήρξε στο ματς;

Είσαι κι εσύ ανηψιός του Τσουκαλά κι ψηφοφόρος του Νικητή Πειραιά!!!!! ξουυυυτττ φανατικέ κωλόγαυρε!!! Δεν βλέπεις το καταφανέστατο 1000-0 που τεκμηρίωσε η Πράσινη και ο Νικολακόπουλος!

Είπαμε το Γκολ του ΟΣΦΠ ξεκίνησε από φάουλ που θα μπορούσε να μην δωθεί και φάουλ! Τι κι αν τον τραβάνε δύο αντίπαλοι! Αυτός έζησε;;; ΝΑΙ! Συνέχισε να περπατά μετά το μαρκάρισμα;;; ΝΑΙ! Άρα τι φάουλ και μ@μ@κίες!!!! Κανονικά ήταν επιθετικό και αποβολή του Αφελάι που τόλμησε να πέσει!!!! Επομένως το γκολ δεν μετράει! :crazy_pilot:

Στην συνέχεια το πέναλντι ΔΕΝ είναι διότι ενώ υπήρχε καταφανέστατη επαφή, η F του x ήταν μεγαλύτερη από την στροφορμή της υποτείνουσας της ηλεκτρικής ενέργειας του αναδρόμου Ερμή!!!! Τι δεν καταλαβαίνεις; Μάλιστα 3/100 διαιτητές τέτοια πέναλντι δεν τα δίνουν, αυτοί κάτι θα ξέρουν παραπάνω. :crazy_pilot:

Και πάμε τώρα στο διαταύτα. Το ακυρωθέν γκολ της νίκης!!!!! Η γκολάρα του ατζαγκούν. Ναι αυτή που δεν μπήκε γιατι δεν σούταρε καν! Εκεί που ο γνωστός φονιάς ατζαγκούν βρέθηκε έξω από την περιοχή ανάμεσα σε δύο παίκτες και απέναντι στον ρουφάι Ρομπέρτο.

Μην ξεχάσω να αναφέρω το κερασάκι στην τούρτα! Την σκαριά του Μανιάτη στο κέντρο του γηπέδου, στην μια και μοναδική φορά που ο ΠΑΟ πέρασε την σέντρα! Δεν έδωσε την κίτρινη στην Μανάτη με αποτέλεσμα να φοβηθούν και να επηρεαστεί η ψυχολογία των παικτών του ΠΑΟ! Κι ενώ ήταν τόσο μαεστρικά στημένη η ομάδα, αυτή η ενέργεια τους έκλεισε πίσω και τους ανάγκασε να παίξουν ξύλο... (γκοουχχχ) άμυνα ήθελα να πω.

Βέβαια όταν είσαι μαθημένος από το ελληνικό μπάσκετ όπου ενώ παίζεις ξύλλοοο... (γκούχχ και πάλι), άμυνα ήθελα να πω, παίρνεις τα διπλάσια φάουλ και να βαράς τις διπλάσιες βολές, τότε αυτό σου κακοφαίνεται και δεν το χωράει το μαυλό σου.

Γι΄ αυτούς του λόγους και όπως σου εξήγησαν παραπάνω οι φίλοι του παναθηναικοί, το παιχνίδι θα έπρεπε να λήξει:

Στην καλύτερη 0-1 υπέρ του ΠΑΟ

Στην χειρότερη 0-0.

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;!;!;!;!;!;!;!;!;!;!

Δεν έχει νόημα η συζήτηση με τέτοιες απόψεις προφανώς, αλλά τι να κάνουμε, κακώς περίμενα κάτι παραπάνω. Μάλλον όμως ξέρω άλλα ελληνικά εγώ και άλλα εσύ.

μπλα μπλα μπλα

Οπότε για να στο πω με απλά ελληνικά. Όχι, ο ΠΑΟ δεν έπαιξε καλύτερα από τον ΟΣΦΠ, αλλά ο ΟΣΦΠ πήρε το αποτέλεσμα με τη βοήθεια του διαιτητή. Το αποτέλεσμα κρίθηκε άμεσα, από ένα γκολ από φάουλ που δόθηκε ανάποδα και από μία φάση για γκολ που ακυρώθηκε λόγω ανύπαρκτου χεριού.

μπλα μπλα μπλα

Ενω οι δικές σου απόψεις με τις οποίος πρέπει να ευθυγραμμίζονται όλοι και να βουρδουλίζονται οι εγκάθετοι είναι:

1. Το αποτέλεσμα κρίθηκε άμεσα, από ένα γκολ από φάουλ που δόθηκε ανάποδα.

2. Για γκολ που ακυρώθηκε λόγω ανύπαρκτου χεριού

Το 1. ασχολίαστο η φωταγραφία του deninho τα εξηγεί όλα. Λυπάμαι που δεν μπήκα στον κόπο να την αναρτήσω κι εγώ, αλλά θεώρησα ότι είναι προφανές το ποιος κάνει τι!!! Τώρα αν εσύ βλέπεις τον Αφελάι να τραβά τον Ζέκα και όχι δύο παίκτες του ΠΑΟ να έχουν κάνει σάντουιτς τον Αφελάι, τότε μάλλον εσύ φοράς τα γυαλία και όχι εγώ.

Το 2. Για πιο γκολ μου μιλάς καλέ μου ανθρωπε; Είδες πόση προπαγάνδα έχεις φάει από τις φυλλάδες σας, που την υποψία ευκαιρίας την ονομάζεις γκολ; Εγώ αυτό που είδα, ήταν τον Ατζαγκούν να προσπαθεί να κάνει σουτ (δεν έκανε, είχε χάσει το κοντρολ) 10 μέτρα από το τέρμα και με δύο παίκτες γύρω του, και με τον ρομπέρτο στην θεση του έτοιμο να κάνει και πάλι στην δουλειά του!

Εγώ ξέρω οτι ο οσφπ ακόμη και να μην παίξει μπάλα,θα τον βρει τον τροπο να βοηθηθεί...Πάρε με εργοτέλη πάρε και με Παο...Ενώ οι άλλες οι ομάδες όταν δεν παίζουν απλά χάνουν βαθμούς...Απλά τα πράγματα αλλά οι ολυμπιακοί το χαβά τους...Η σαπίλα της ΚΕΔ-ΕΠΟ δεν έχει όρια...
Εμείς που έχουμε τον χαβά μας και δεν είμαστε και η αφρόκρεμα της διανόησης, τουλάχιστον δεν έχουμε για avatar το παραποιημένο, έμβλημα μιας αντίπαλης ομάδας. Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό είναι προσβολή για την ΑΕΚ και τους οπαδούς της; Σεβασμός προς τον αντίπαλο, γιου νόου;
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] Απαντώντας σε φιλικό ύφος, σε ενημερώνω ότι δεν παραποίησα κάτι... quote έκανα αυτά που γράφεις και πάνω σε αυτά σχολίασα!!! Τι δεν αναγνωρίζεις τα γραφόμενά σου;

Κι επειδή έσκασε η 1η προειδοποίηση από τον Dolly, θα προσπαθήσω να διασκεδάσω την ατμόσφαιρα με ένα quiz.

Ποιος είναι ο παρακάτω κύριος που βρίσκεται σε εκδήλωση του ΟΣΦΠ με το τέκνο του;

post-13167-1416078945,9403_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.