Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Για να είμαι και ειλικρινής δεν με χαλάει το Europa Cup, ίσως και να πάει πιο μακρυά η ομάδα στην ευρώπη. Ενώ με CHL θα παίξουμε 2 αγώνες με έναν από τους πρώτους των άλλων ομίλων και τέλος.

Αυτό ακριβώς!

Θαυματα δε γίνονται για τις ελληνικές ομάδες στο Ch.L

Ενω στο Europa Leag. ανετα μπορεί να πάει τελικό ο Ολυμπιακός.Εδω η Μπεφίνκα πήγε και το σήκωσε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι οι παίχτες των ελληνικών ομάδων γενικά σέρνονται στο πρωτάθλημα - europa αλλά όταν είναι για ch. l. σκυλιάζουν. Τυχαίο;

Αν σκύλιαζαν το ίδιο και στο europa ίσως να φτάναμε πιο ψηλά. Αλλά δεν.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και η παράγραφος 7.06 των κανονισμών του Champions League για το 2014-2015. Σε περίπτωση ισοβαθμίας Γιουβέντους - Ολυμπιακού, προκρίνεται ο Ολυμπιακός.

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Regulations/uefaorg/Regulations/02/09/88/17/2098817_DOWNLOAD.pdf

If two or more teams are equal on points on completion of the group matches,

the following criteria are applied to determine the rankings (in descending

order):

a) higher number of points obtained in the group matches played among the

teams in question;

B) superior goal difference from the group matches played among the teams

in question;

c) higher number of goals scored in the group matches played among the

teams in question;

d) higher number of goals scored away from home in the group matches

played among the teams in question;

e) if, after having applied criteria a) to d), teams still have an equal ranking,

criteria a) to d) are reapplied exclusively to the matches between the

teams in question to determine their final rankings. If this procedure does

not lead to a decision, criteria f) to h) apply;

f) superior goal difference from all group matches played;

g) higher number of goals scored from all group matches played;

h) higher number of coefficient points accumulated by the club in question,

as well as its association, over the previous five seasons (see

paragraph 9.02).

εψαχνα να το βρω αυτό,τελικά το άλλαξε και η ουέφα και έβαλε 2ο τον ΟΣΦΠ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι οι παίχτες των ελληνικών ομάδων γενικά σέρνονται στο πρωτάθλημα - europa αλλά όταν είναι για ch. l. σκυλιάζουν. Τυχαίο;

Αν σκύλιαζαν το ίδιο και στο europa ίσως να φτάναμε πιο ψηλά. Αλλά δεν.

Δηλαδή τώρα θέλεις να μας πεις ότι αν ο ΠΑΟ έπαιζε CHL, θα έπαιζε με πιο πάθος και θα έπαιρνε μεγάλα αποτελέσματα απέναντι σε δυσκολότερους αντιπάλους; :confused:
Link to comment
Share on other sites

'Αξιο τέκνο της ΚΕΔ. Μπράβο αγόρι μου.

Τα έκανε... σαλάτα ο Σιδηρόπουλος | gazzetta.gr

Υπομονή....έχουν σειρά και οι Καλογερόπουλος, Σπάθας. Εκέι να δουν μαργαριτάρια....:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα θέλεις να μας πεις ότι αν ο ΠΑΟ έπαιζε CHL, θα έπαιζε με πιο πάθος και θα έπαιρνε μεγάλα αποτελέσματα απέναντι σε δυσκολότερους αντιπάλους; :confused:

Δεν μίλησα για ΠΑΟ. Από την άλλη αν ο ΠΑΟ έπαιζε CHL σημαίνει ότι θα ήταν πρωταθλητής την προηγούμενη χρονιά και ότι θα είχε παίχτες κάποιας χ κλάσης. Όχι σαν την τωρινή ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για ΠΑΟ. Από την άλλη αν ο ΠΑΟ έπαιζε CHL σημαίνει ότι θα ήταν πρωταθλητής την προηγούμενη χρονιά και ότι θα είχε παίχτες κάποιας χ κλάσης. Όχι σαν την τωρινή ομάδα.
Είχες την δυνατότητα να παίξεις CL, αλλά την μία σε απέκλεισε κάποια Οντέντσε, μετά η Μάλαγια και φέτος ο Κολοσσός Στανταρ Λιέγη!

Άρα η σωστή εκφραση είναι: Δεν παίζω CL διότι με αποκλείουν μετριότατες ομάδες.

Εύχομαι καλή επιτυχία στον Νίνη. Η εθνική τον χρειάζεται!

Link to comment
Share on other sites

'Αξιο τέκνο της ΚΕΔ. Μπράβο αγόρι μου.

Τα έκανε... σαλάτα ο Σιδηρόπουλος | gazzetta.gr

Aν εξαιρέσεις τη συγκεκριμένη πατάτα με τη λάθος κίτρινη, για την οποία φταίνε ισάξια και οι επόπτες γραμμής, και ίσως ένα πέναλτι που ήταν και δεν ήταν, στάθηκε πολύ καλά.

Έχω δει πολύ χειρότερες διαιτησίες στο τσουλου.

Μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε που ο Σπάθας ήταν αναπληρωματικός... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είχες την δυνατότητα να παίξεις CL, αλλά την μία σε απέκλεισε κάποια Οντέντσε, μετά η Μάλαγια και φέτος ο Κολοσσός Στανταρ Λιέγη!

Άρα η σωστή εκφραση είναι: Δεν παίζω CL διότι με αποκλείουν μετριότατες ομάδες.

Η Μάλμε θεωρείται μεγάλη ομάδα φαντάζομαι για να νίκησε εσάς σωστά ? :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] Είσαι πικραμένος, το ξέρω...

Δεν βλέπεις μέλλον για την ομάδα σου, το καταλαβαίνω...

Ο θυμός όμως είμαι κακός σύμβουλος και σε οδηγεί σε λάθη:

Προτού πιάσεις στο στόμα σου το CL, θα σου θυμίσω, ότι την τελευταία φορά που έπαιξες εκεί ήταν το 10' σε έναν εύκολο όμιλο Μπαρτσελόνα, Κοπεγχάγη και Ρούμπιν Καζάν και μάζεψες 2 βαθμούς με ενεργο-παθητικό 2-13. :coax:

Η Μάλμε μπορεί να μην θεωρείται μεγάλη ομάδα, όμως η Γιουβέντους και η Ατλέντικο που νικήσαμε είναι τοπ κλας ομάδες. Σωστά ? Αλλά γι' αυτές δεν μιλάμε γιατί δεν μας συμφέρει. :whistle2:

Για την τελευταία του Πορτογαλικού πρωταθλήματος την Εστορίλ ντε... Αυτή που είχε να κερδίσει 10 παιχνίδια στην Πορτογαλία... αλλά εσας σας έπαιζε μονότερμα και σας κέρδισε ανετότατα την θυμάσαι; Κρύψου τώρα που θα έρθει στην λεωφόρο γιατί ούτε εκεί σας βλέπω καλά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13167]kezm[/MENTION] Μελλον μπορει να μην εχουμε αλλα τουλαχιστον με την αξια μας και με ψηλα το κεφαλι.

Τωρα για το CL που λες,μιλας λες και ξεκινησε το 2010!Ξεχνας οτι ησουν το πιο μεγαλο στανταρ του στοιχηματος και οτι το εσωσες τις τελευταιες χρονιες λιγο.

Μεσα εξω την απεκλεισε ο Παναθηναικος την Γιουβεντους,μια το 1987 και μια το 2001,το 87 με καμπρινη τριτσελα λαουντρουπ ρας και το 2001 με ζινταν τρεζεγκε νταβιτς,και με το ιταλικο πρωταθλημα στις δοξες του!

Εσυ παρ'ολα αυτα θα μεινεις με την καλη εμφανιση απο τη Γιουβε του κιελινι και του μεγαλου επιθετικου τεβες :p

Απο το 1996 και μετα ολη σου η ιστορια ειναι μια πορεια στου 8 με την Γιουβεντους και μια με την μονακο πριν αναλαβει ο κροκους :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] Είσαι πικραμένος, το ξέρω...

Δεν βλέπεις μέλλον για την ομάδα σου, το καταλαβαίνω...

Ο θυμός όμως είμαι κακός σύμβουλος και σε οδηγεί σε λάθη:

Προτού πιάσεις στο στόμα σου το CL, θα σου θυμίσω, ότι την τελευταία φορά που έπαιξες εκεί ήταν το 10' σε έναν εύκολο όμιλο Μπαρτσελόνα, Κοπεγχάγη και Ρούμπιν Καζάν και μάζεψες 2 βαθμούς με ενεργο-παθητικό 2-13. :coax:

Η Μάλμε μπορεί να μην θεωρείται μεγάλη ομάδα, όμως η Γιουβέντους και η Ατλέντικο που νικήσαμε είναι τοπ κλας ομάδες. Σωστά ? Αλλά γι' αυτές δεν μιλάμε γιατί δεν μας συμφέρει. :whistle2:

Για την τελευταία του Πορτογαλικού πρωταθλήματος την Εστορίλ ντε... Αυτή που είχε να κερδίσει 10 παιχνίδια στην Πορτογαλία... αλλά εσας σας έπαιζε μονότερμα και σας κέρδισε ανετότατα την θυμάσαι; Κρύψου τώρα που θα έρθει στην λεωφόρο γιατί ούτε εκεί σας βλέπω καλά.

Δεν κοίμαμαι τώρα πια τα βράδυα...

Πικραμένος, απογοητευμένος, νευριασμένος.

Από τι ? Επειδή δεν πάει καλά ο ΠΑΟ ?

Sorry, αλλά δεν είμαι "αρρωστάκι", κολλημένος όπως εσύ και κάποιοι άλλοι ώστε να επηρεάζει έστω και στο παραμικρό την ζωή μου μια ομάδα της οποίας είμαι φίλαθλος και όχι οπαδός.

Επειδή για όσες Εστορίλ έχεις να πείς για τον ΠΑΟ των τελευταίων χρόνων, για εσένα έχουμε κάμποσες από παλιότερα αλλά και τα τελευταία χρόνια, βούτα λίγο την γλωσσίτσα στον εγκέφαλο πρωτού ξεστομίσεις ένα κάρω ειρωνίες.

Ειδικά όταν η ομάδα σου έχει κάνει τα μύρια με μεγάλους χορηγούς α λα Χρυσή Αυγή α.κ.α. Κόκκαλης - Μαρινάκης.

Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδάνε και όλα τα ξεχνάμε :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13167]kezm[/MENTION] [MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

Χαμηλώστε λίγο τους τόνους, χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς, χωρίς "κρύψου", "γλωσσίτσες" κλπ.

Εϊμαι σίγουρος πως μπορείτε να γράψετε και 2 πραγματα χωρίς ένταση, για να μην εκτοχιαστεί το θέμα.

Μήν το καταντήσουμε παιδική κουβέντα σε διάλειμμα 1ης Γυμνασίου.

:flower:

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Προτού πιάσεις στο στόμα σου το CL, θα σου θυμίσω, ότι την τελευταία φορά που έπαιξες εκεί ήταν το 10' σε έναν εύκολο όμιλο Μπαρτσελόνα, Κοπεγχάγη και Ρούμπιν Καζάν και μάζεψες 2 βαθμούς με ενεργο-παθητικό 2-13. :coax:

Η Μάλμε μπορεί να μην θεωρείται μεγάλη ομάδα, όμως η Γιουβέντους και η Ατλέντικο που νικήσαμε είναι τοπ κλας ομάδες. Σωστά ? Αλλά γι' αυτές δεν μιλάμε γιατί δεν μας συμφέρει. :whistle2:

να παιζατε με την μπαρτσελονα του 10 να δεις τι θα πει τοπ κλας ομαδα και οχι η Γιουβέντους και η Ατλέντικο, οι φετινες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.