Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Μιας κι έχω τον πατερα μου εδώ να επισκέπτεται τον πήγα εχθες σε αγώνα rugby που ηθελε να δει, αν και προσωπικά μου ηταν αδιάφορο το άθλημα τόσο καιρό είναι αλλη φαση να το βλέπεις μέσα στο γήπεδο. Σημεία κλειδιά: 0 αστυνομία. Δεν υπήρχε εξέδρα για τους εκτός εδρας φιλάθλους, όλοι ήταν ανακατεμενοι κάτι που έκανε την ατμόσφαιρα ακόμα πιο ωραία. Δεν ακούστηκε μπινελικι, το χειρότερο που άκουσα για τον διαιτητή ηταν "ref you muppet". Ολόκληρες οικογένειες ηταν μαζί, κι ηλικίες απο 2 χρόνων μέχρι 102. Και αρκετή μπύρα. Πάω να φάω τα βελανίδια τους τώρα.

Και καλά rubdy,

Μπάλα να δεις που πάω συχνά ιστορίες να σου πω.

Απο τα πιο κλασσικά παραδείγματα, Αρσεναλ - Ολυμπιακός πριν 2 χρόνια (1-1 αν θυμάμαι καλά?).

1000 γαύροι, το πιο ελαφρύ σύνθημα είναι για την μάνα του βενιέρ του παιδόφυλου.

Πατέρας με 2 μικρά (~8-10 ετών) δίπλα μου, με ακούει που μιλάω Ελληνικά, καταλαβαίνει πως είμαι εκεί για τον Ολυμπιακό (που να ήξερε), και με ρωτάει ο πιτσιρικάς, "τι λένε οι φίλαθλοι σας κάτω?" ...

Για το Tottenham - ΜΠΑΟΚ-ρε-λουλιά άσε. :hehe:

Μετά το μαμίσι που φάγανε στην μπάλα το '60 που ακόμα και ΣΉΜΕΡΑ, κάθε Κυριακή που έχει μπάλα οι τότε χούλιγκαν πρέπει να παρουσιάζονται στο τμήμα όταν έχει παιχνίδι, έχουν πάψει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον ΠΑΟ είναι τυχερός πολύ που μας βρήκε σε άθλια κατάσταση και έχει έυκολο πρόγραμμα στην ευρωλίγκα. Όταν θα αρχίσουν τα δύσκολα ματς στην ευρώπη εκεί θα εξαρτηθεί το υπόλοιπο της χρονιάς για αυτόν.

Ε; Ο Παναθηναικός ήταν ανέτοιμος, με νέα ομάδα και με απουσίες. Επίσης είμαστε στον δυσκολότερο όμιλο ever.

Μήπως κάτι έγραψες λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ε; Ο Παναθηναικός ήταν ανέτοιμος, με νέα ομάδα και με απουσίες. Επίσης είμαστε στον δυσκολότερο όμιλο ever.

Μήπως κάτι έγραψες λάθος;

όχι..και εμάς μας έλειπαν τα βασικά τριάρια μας, και οι frontline μας είναι καραντεφορμέ (και ελλειπής)..ο dunston δεν θυμίζει επ ουδενί τον περσινό παίκτη, και στα 4άρια ο Πρίντεζης έπαιζε με τραυματισμό (λανθασμένα). (ο Κιάμος για μένα πλέον δεν είναι παίκτης)

Ναι είσαστε αποδυναμωμένοι σε σύγκριση με πέρσι και μάλιστα σε μονάδες είστε θεωρητικά χειρότερα από εμάς (όμως όπως είπα αν θυμάσαι θα ήταν ξεφτίλα αν χάναμε στο κύπελο και όμως χάσαμε, καθώς η πράξη από την θεωρία διαφέρει) αλλά πρώτα ματς στην ευρωλίγκα έχετε με τις θεωρητικά εύκολες (Τουροφ και Bayern), μετά αρχίζουν τα τρελά ματς. Άρα ο Ιβάνοβιτς έχει λίγο παραπάνω χρόνο να μοντάρει την ομάδα να την δέσει και να την κάνει πιο ανταγωνιστική. Πάντως η λογική λέει ότι θα περάσετε σαν 3οι ή 4οι.

Αν παίζατε πρώτα ματς με τις δύσκολες θα ήταν πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα (θεωρώ).

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Ο Τόμις δεν μπορεί να αναλάβει προπονητής στον Ολυμπιακό, αν δεν περάσει 3-4 χρόνια από σχολεία τύπου Πανιώνιος, Μαρούσι (πάλαι ποτέ), ΠΑΟΚ, ΆΡΗ, κοκ.

Κάτι ακούσα για Γιούρι Ζντοβς το πρωί και καταχάρηκα. Τον εκτιμώ ταμάλα

Link to comment
Share on other sites

Aπό τις μεγαλύτερες μαζί με τους τεράστιους Ιμπαγάσα και Τουρέ.Ο Ριβάλντο μένει εκτός μόνο και μόνο λόγω ονόματος. :p

Μετά την απόκρουση που βρήκε δοκάρι, ήμουν σίγουρος πως 2 μέρες να παίζαμε γκολ δε θα έτρωγε!

Δυστυχώς τα 2 που φάγαμε από τους Σουηδούς θα παίξουν ρόλο στην πρόκριση φοβάμαι.

Ας ελπίσουμε να σταθούμε αξιοπρεπώς στα 2 εκτός που έρχονται και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου ο Ολυμπιακός κάνει τις καλύτερες μεταγραφές ever τερματοφυλάκων.

Νικοπολίδης, Μέγιερι, Κάρολ, Ρομπέρτο... Πρέπει να γίνετε και τρελή δουλειά από το προπονητικό team σε αυτό το κομμάτι και όχι μόνο.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου ο Ολυμπιακός κάνει τις καλύτερες μεταγραφές ever τερματοφυλάκων.

Νικοπολίδης, Μέγιερι, Ρομπέρτο... Πρέπει να γίνετε και τρελή δουλειά από το προπονητικό team σε αυτό το κομμάτι και όχι μόνο.

τρελή δουλειά για τον Νικοπολίδη δεν νομίζω. έτοιμος ήρθε από τον ΠΑΟ. Ο ΠΑΟ αποδεδειγμένα έχει καλή ακαδημία και έχει βγάλει καλούς τερματοφύλακες. Τζόρβας, ΚΑπίνο και Καρνέζης αν δεν κάνω λάθος. Οπότε πιο "τρελή" δουλειά γίνεται εκεί.

Ο Μέγιερι είναι σκουπίδι. Τρέμω όποτε είναι μέσα και γίνεται ευκαιρία...για να μην σου θυμίσω το γκολ που μας είχε βάλει ο Κ. Παπαδόπουλος με την Σάλκε......

Πάντως μια ομάδα πρέεπι να ξεκινάει από έναν καλό τερματοφύλακα. Είναι άλλο πράγμα οι ποδοσφαιριστές να έχουν μια έγνοια λιγότερη...

Link to comment
Share on other sites

τρελή δουλειά για τον Νικοπολίδη δεν νομίζω. έτοιμος ήρθε από τον ΠΑΟ. Ο ΠΑΟ αποδεδειγμένα έχει καλή ακαδημία και έχει βγάλει καλούς τερματοφύλακες. Τζόρβας, ΚΑπίνο και Καρνέζης αν δεν κάνω λάθος. Οπότε πιο "τρελή" δουλειά γίνεται εκεί.

Ο Μέγιερι είναι σκουπίδι. Τρέμω όποτε είναι μέσα και γίνεται ευκαιρία...για να μην σου θυμίσω το γκολ που μας είχε βάλει ο Κ. Παπαδόπουλος με την Σάλκε......

Πάντως μια ομάδα πρέεπι να ξεκινάει από έναν καλό τερματοφύλακα. Είναι άλλο πράγμα οι ποδοσφαιριστές να έχουν μια έγνοια λιγότερη...

Καλά τα λες για το Μέγιερι, τον Κάρολ ήθελα να πω στα καλά του. Δεν αμφισβητώ επίσης ότι γίνεται καλή δουλειά και στον Παναθηναϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.