Jump to content



Windows Vista & Server 2008 Service Pack 2?


mariosalice

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Για όσους θέλουν να εγκαταστήσουν το Vista SP2 ΒΕΤΑ ας τρέξουν το εξής με copy paste στο start run

reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSp2 /v Beta1 /t REG_SZ /d C21A5C64-2530-CC19-042F-9ABDB4ED27F9 /f

Η εγκατάσταση γίνεται αυτόματα αφού πρώτα εγκατασταθεί (αυτόματα) ένα update το KB955430 ώστε μελλοντικά όταν βγει η κανονική SP2 να εγκατασταθεί χωρίς πρόβλημα.

Αρκεί να ψάξουμε για νέες ενημερώσεις στη Microsoft

Σε εμένα έγινε ήδη η εγκατάσταση του KB955430 και ή δη κατεβάζω από τη Microsoft το SP2 που είναι κοντά 500ΜΒ!!!

post-2226-1416073690,5425_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσα βρήκα μέχρι τώρα.

Δυνατότητα εγκατάστασης δικών μας THEMES, Windows Search 4 (για όσους δεν το είχαν ήδη), Bluetooth wireless support (including latest BT 2.1 fixes), support for the new VIA 64-bit CPU application compatibility updates και τα Vista είναι ΓΡΗΓΟΡΑ.

post-2226-1416073691,9457_thumb.jpg

Edit

Έσβησα τα εναλλακτικά γιατί δεν ήταν τελικά το SP2.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις κωδικό πχ από e-mail στη Microsoft?

Τα αρχεία δεν ξέρω πώς λειτουργούν.

Λοιπόν δεν είναι τόσο μεγάλο το update όσο λέει αρχικά.

Εμένα τέλειωσε και η εγκατάσταση και ήταν real time από τότε που έγραψα το δεύτερο ποστ και με 2MB/s ADSL.

Όλα πήγαν μια χαρά.

post-2226-1416073692,1619_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για πιο κωδικό λες?

Τώρα πώς να σου το εξηγήσω. Πάνε χρόνια που έκανα εγγραφή για e-mail στο hotmail και ο κωδικός με ρώτησε αν θέλω να χρησιμοποιείται και για την αναγνώριση μου στο internet.

Είπα ναι και έκτοτε χρησιμοπιοώ τον ίδιο κωδικό για να μπαίνω στη Microsoft ή όπου αλλού αναγνωρίζεται.

Αυτό σκέφτηκα ότι ίσως φταίει.

ολα κομπλε και απο δω.τελικα οντως δεν ηταν 497ΜΒ αλλα εως 497 σε περιπτωση που καποιος εχει να ενημερωσει το λειτουργικο απο τοτε που πρωτοβγηκε το SP1.

LOL είσαι πολύ γρήγορο πιστόλι.

Με διαφορά αναπνοής.

Κάνε και ένα restart, θα σου βγάλει στην οθόνη κάτω δεξιά Evaluation Copy. Build 6002.

Θα δεις διαφορά στην ταχύτητα μετά το reboot.

Τα Vista είναι σαν να έχουν φάει κλωτσιά ταχύτητας σε μένα.

Απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα διαφορα στην ταχυτητα αναγνωσης των δισκων......τα raptorια στο raid0 σαν να ξεκουμπωσαν....τα παιχνιδια φορτωνουν σφαιρα....η εναλλαγη στα προγραμματα γινεται χωρις στιγμιαια κολληματα......

τουλαχιστον και ενα καλο νεο για σημερα:clap:

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα...

Μήπως φταίει που έχω business?

Έχει πουθενά κάνα guide?

Βρε όχι. Δεν υπάρχουν οδηγίες ούτε φταίνε τα business. Σήμερα κυκλοφόρησε πριν από λίγη ώρα και ελάχιστοι ξέρουν τον τρόπο και ακόμα λιγότεροι το έχουν κατεβάσει στον κόσμο.

Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει η είδηση καλά καλά.

Σε λίγο θα γίνει πανικός.

Αν έκανες όσα είπα, με την αντιγραφή της εντολής στο start - run (πρόσεξε το run είναι το γνωστό από τα XP και όχι το search), μετά βάλε το Windows update να ψάξει για updates και θα βρει ένα.

Θα γίνει εγκατάσταση χωρίς restart.

Μετά ψάξε ξανά για νέο update και θα βρει και το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα Vista που έχεις είναι SP1 και ενεργοποιημένα με τον κωδικό τους?

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει που δεν σου βρίσκει το πρώτο update.

Προσπάθησε ξανά γιατί μπορεί να μη φταίει τίποτα και απλά να έχουν πέσει πολλοί πάνω και να μην προλαβαίνει ο server να στείλει το update σε όλους.

Γιατί δεν δοκιμάζετε τα αρχεία που έχω στα link?

Είναι .rar που τα αποσυμπιέζετε με το unrar.

Αν τα κατεβάσει κάποιος, ας μας πει σε τι μορφή αποσυμπιέζονται (πχ exe) και τι μέγεθος έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.