Jump to content



DSLR μεχρι 500€


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Δεν είμαι ειδικός, αλλά κάποια review δεν λένε κάτι άσχημο για την συγκεκριμένη :/

Μπορείς να δεις στο θέμα ''Οι δίκες σας ψηφιακές φωτογραφίες'' στις τελευταίες σελίδες, τις φωτογραφίες του Hayabusa :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως την d60 έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος..το μόνο "πρόβλημα" που θα έχεις μαζί της (για εμένα προσωπικά δεν είναι πρόβλημα) είναι ότι για να δουλέψει το auto focus θα πρέπει να έχεις φακούς με ενσωματωμένο μοτέρ

edit@racer: προσωπικά το να έχεις live view στην dslr μου φαίνεται άχρηστο

PS: Eνα κιτ της D80 ξεφεύγει κάπου στο κατοστάρικο από το όριο που θέτει, άσε που τεράστιες διαφορές δεν νομίζω πως θα δει σε σχέση με την D60

Link to comment
Share on other sites

Οσο για αυτο που ειπε ο racer εχω εναν φακο Sigma 28-105 me 3.8-5.6. Το live view θα με βοηθησει πολυ γιατι στην δουλεια μας χρειαζομαστε φωτογραφηση των κοσμηματων μας οποτε θα ηταν καλο και το live view αλλα αν δεν γινεται δεν πειραζει

Link to comment
Share on other sites

Το Live view δεν δουλεύει όπως στις compact και γενικά είναι δύσχρηστο. Υπάρχει για τις σπάνιες περιπτώσεις που δεν μπορείς να σκοπεύσεις με το μάτι με καμία δύναμη.

Δεν θα πρέπει να είναι κριτήριο το L.V. κατεμέ, ψάξε με άλλα κριτήρια.

Αν ταιριάζει ο φακός που έχεις (αν και δεν λέει τπτ ιδιαίτερο σαν φακός νομίζω) πήγαινε σε canon για να γλιτώσεις το κόστος του 1ου φακού.

Link to comment
Share on other sites

στην δική μου ειναι κλασσικο...βέβαια έχει πάνω τα τρία σημεία εστίασης τα οποία αναβοσβήνουν διακριτικά και κάτω, σε ένα μικρό μάυρο πλαίσιο όλα ταστοιχεία που χρειάζεται να βλέπεις (διαφράγματα, έκθεση κλπ)

Πάντως σε σχέση με την παλιά μου Kodak που είχεδ οθόνη είναι πολύ καλύτερο, το άλλο έβγαζε πολλά προβλήματα και για βραδυνές λήψεις σχεδόν δεν ήταν δυνατό να το χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να δεις τι 8α πουλη8ει απο μηχανη/φακο μην αγοραζεις τιποτα!

Επι τη ευκαιρια δεν ξερω και ποσο κοστολογουνται..(δε την προλαβα την αναλογικη εποχη..ασχοληθηκα αργα)

Αν φυγουν και τα δυο πας αβλεπι σε d80.(θα το βρουμε τον φακο)

Αν φυγει μονο η μηχανη πας ειτε σε canon 450d ειτε σε μτχ 40D.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας σε Nikon η Canon πας κυρίως για το μεγάλο εύρος επιλογών που έχεις σε φακούς. Αλλιώς πας και σε Oly ή και Pentax.

Από τη στιγμή που το ατού αυτό αναιρείται με την D60, κοιτάς να την αποφύγεις. Είναι και ρκετά μικρό το σώμα της.

Νομίζω αυτά σκέφτεται ο NTG και δεν την πρότεινε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.