Jump to content



4870 512mb ή 4870 1gb ΑΤΙ


nkstheone

Recommended Posts

Γειά σας.Πρόκειται να αγοράσω κάρτα γραφικών κ ένας φίλος μου υποστηρίζει οτι πρέπει να αγοράσω την 4870 ΑΤΙ 512 για τον λόγο οτι έχω 17'' οθόνη και σύντομα θα αγοράσω μια 19''-20''...Θα έχω τις ίδιες επιδόσεις με τις 2 αυτές κάρτες?

Ευχαριστώ που αφιερώσατε λίγο χρόνο για να μου πείτε την άποψή σας.;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και στο msn απο μενα 4870 512mb....εστω και σε 1680x1080 δεν θα κωλώσει με 512mb και δεν θα εχει κανενα προβλημα έναντι της 4870 με 1gb μνημη :D

Να ακουσεις και τα αλλα παιδια απο εδω...μπας και με πιστέψεις :...:

Link to comment
Share on other sites

Απο 1680 και πανω το 1GB...πηρα την Sapphire 512 πρωτα και την αλλαξα με την 1GB χωρις να το μετανιωσω καθολου. Ασε που κλοκαρει πολυ καλυτερα και λογω μη reference design ειναι πολυ πιο κρυα.

20 ευρω διαφορα ειναι και τα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ο φιλος μου ο Νικος εχει τωρα μια 17αρα και πιθανον να παει μεχρι και 20-22 ιντσες οθονη...

Εγω του προτεινω την powercolor 4870 Εναντι στην Sapphire 4870 1gb

Και του λεω οτι θα εχει και καλυτερη ψυξη και κανενα προβλημα...Αλλα επειδη δεν βαζει μυαλο κ ειναι ξεροκεφαλος του ειπα να μπει εδω και να κανει ενα thread...

24αρα οθονη δεν προκειται να παρει...:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπανω λεφτα που τα ειδατε?εγω βλεπω οτι η 4870 1gb ειναι 2,5 ευρω φθηνοτερη απο την 512...(247,50 εναντι 250..)οποτε παρε την 1 gb (και εγω αυτη ζαχαρωνω :happy2: )

Aν όμως δεν πάρει την powercolor και πάρει την Cnnect3D τότε έχει διαφορά περίπου 15+Ε.......:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.