Jump to content



αγορα απο memoryc?


redbighunter

Recommended Posts

Πολυ ικανοποιημενος απο τοτε που λειτουργουσε σαν pcmemoryupgrade

γρηγοροι και συζητισιμοι

πολυ γρηγοροι και στα rma τους

εκτος και εαν θελετε πιστωση και οχι αντικατασταση

τοτε θελει λιγο συζητηση

σε γενικες γραμμες, αν κατι χαλασει, συμπληρωνεις την φορμα RMA απο το site τους

σου δινουν εγκριση και αριθμο

το πακεταρεις και στο στελνεις

και με την παραλαβη σε ενημερωνουν για την αποστολη της αντικαταστασης

σε DOA προιον

εστειλαν προκαταβολικα κιτ αντικαταστασης την επομενη μερα

με την συνενοηση οτι οταν το παραλαμβανα θα εστελνα πισω το ελατωματικο

τιμες πολυ καλες ετσι κι αλλιως

τι αλλο να ζητησει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό μαγαζί, καλές τιμές και ίσως το καλύτερο online RMA που έχω δει. Έχω κάνει 4-5 RMA μ'αυτούς (από σύνολο 30-35 παραγγελίες) και σε όλες τις περιπτώσεις ήταν άψογοι.

Μερικά παραδείγματα

Εδώ επέστρεψα ένα USB key Adata και ζήτησα αντικατάσταση με ένα μάρκας Neon και το κάνανε χωρίς παρακάλια:

rma1eb5.jpg

Κι εδώ αλλάξανε μνήμες 2x1Gb Cellshock DDR2 D9GMH μέσα σε 15 λεπτά:

rma2pb8.jpg

Link to comment
Share on other sites

εξοδα αποστολής για ένα κλασικό πακετάκι μνήμες πόσο πάνε περίπου? πληρωμές γίνονται με χρεωστική τύπου visa?

Κανενα ~5ε νομιζω.

Γινονται αλλα θα πρεπει να κανεις paypal.

Link to comment
Share on other sites

εξοδα αποστολής για ένα κλασικό πακετάκι μνήμες πόσο πάνε περίπου? πληρωμές γίνονται με χρεωστική τύπου visa?

http://www.memoryc.com/information/faq.html

Πόσο δύσκολο να είναι;

Link to comment
Share on other sites

http://www.memoryc.com/information/faq.html

Πόσο δύσκολο να είναι;

Είναι λίγο δύσκολο να εμπιστευτείς το Site Help όταν αγοράζεις για πρώτη φορά και δεν ξέρεις τι παιζει.(υπάρχουν και ασάφειες μερικές φόρες στα περισσότερα σίτε.)

Για αυτο ανοίχτηκε και το υπάρχον thread θέλω να πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μεταφορικά συμφωνώ και εγώ, αλλά το να ρωτάς αν δέχεται πιστωτικές κάρτες είναι λίγο κραυγαλέο πιστεύω, μιας και το αναφέρει ξεκάθαρα στον δικτυακό τόπο του memoryc "We accept payment with the following types of credit cards and debit cards: Visa, MasterCard, Visa/Electron, Visa/Delta, American Express (Amex), Switch/Maestro, Laser,." (http://www.memoryc.com/pages/credit_cards.html).

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ πιστωτικής χρεωστικής κλπ... δεν ξέρω τπτ από αυτά... είμαι άσχετος... δεν νομίζω να εξηγεί πουθενά στο site τι είναι αυτά... εγώ ρώτησα τον αδερφό μου τι κάρτα έχει γιατί εγώ δεν έχω... μου είπε χρεωστική και για αυτό ρώτησα... τώρα αν εσύ νομίζεις ότι βαριέμαι να διαβάζω κάνεις λάθος... απλά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί είμαι Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ με το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

αν η κάρτα γράφει πάνω της κάτι από τα "Visa, MasterCard, Visa/Electron, Visa/Delta, American Express (Amex), Switch/Maestro, Laser" κάνεις κανονικά παραγγελία :) Προσωπικά, με τις προπληρωμένες από Eurobank και Τρ. Αττικής, έχω κάνει μια χαρά τη δουλειά μου με τοσυγκεκριμένο μαγαζί :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ πιστωτικής χρεωστικής κλπ... δεν ξέρω τπτ από αυτά... είμαι άσχετος... δεν νομίζω να εξηγεί πουθενά στο site τι είναι αυτά... εγώ ρώτησα τον αδερφό μου τι κάρτα έχει γιατί εγώ δεν έχω... μου είπε χρεωστική και για αυτό ρώτησα... τώρα αν εσύ νομίζεις ότι βαριέμαι να διαβάζω κάνεις λάθος... απλά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί είμαι Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ με το θέμα...

Η διαφορά χρεωστικής με πιστωτικής είναι η παρακάτω :

1. Πιστωτική - Μπορείς να αγοράσεις και θα πιστωθεί η κάρτα σου με το ποσό (αρκεί να υπάρχει διαθέσιμο πιστωτικό υπόλοιπο), από εκεί και πέρα, θα σου έρθει λογαριασμός σπίτι και θα την πληρώσεις (ή μέσο e-banking)

2. Χρεωστική - Για να αγοράσεις κάτι με αυτές τις κάρτες προϋποθέτει 2 πράγματα :

2.1 Να αναγράφει επάνω της Visa ή Mastercard

2.2 Να έχει μέσα υπόλοιπο ο λογαριασμός σου ίσο ή μεγαλύτερο ποσό από την αξία αγοράς! Ακόμα και 0,02 ευρώ να έχει λιγότερα μέσα ο λογαριασμός σου η αγορά δεν θα μπορέσει να γίνει.

Συνήθως οι περισσότεροι χρησιμοποιούν προπληρωμένες πιστωτικές κάρτες, μια βόλτα από οποιαδήποτε τράπεζα θα σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Do you have a VAT registration number?

εδω τι ακριβως συμπληρωνεις?

επισης αν εχει καποιος κανα promotion code ,δεν θα μας χαλαγε (εαν προκειται για ιδια χρηση των μνημων και οχι για να βγαλει καποιος κερδος)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.