Jump to content



Μητρική για i7


gregorisvas

Recommended Posts

Καλημέρα.Σήμερα έκανα το μεγάλο βήμα (:p) και πήρα εναν 920 όμως δεν έχω μελετήσει ακόμα το θέμα της μητρικής.Είμαι ανάμεσα σε EX58-UD5 και P6T Deluxe (όχι OC Palm)..Υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο έως 300€?Όπως είπα επάνω θα μπούν ένας 920 και 4 dimm DDR3 (δεν πήρα ακόμα triple channel..αρχικά θα παίξω dual channel με τις DDR3 που έχω ήδη..ελπίζω να δουλέψουν :S ).Διαβάζω προτάσεις :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Και οι δυο μητρικες ειναι απο τις καλυτερες επιλογες,να μη πολυλογω ηδη περιμενω την GA-Χ58 Εxtreme και απο reviews απο το XS ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο τις επιδοσεις!

Ακομα ομως δεν θα κανω την αλλαγη,σιγα σιγα θα τα μαζεψω(πρωτα mobo,μετα CPU κτλπ)Kαλες αγορες και οτι και να παρεις θα σε ικανοποιησει!

Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει το παλεύω :p Υπομονή και σιγά σιγά όλα θα γίνουν :) Την Παρασκευή (την άλλη) πρώτα ο Θεός θα το στήσω :) Αλλα δε βλέπω γνώμες...Είμαι ανοικτός σε οποιοδήποτε mobo έχετε υπόψη σας :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τελείως άδικο...Είναι πάρα πολύ καλή μητρική αλλα για τον 920 που ούτως ή άλλως έχει κλειδωμένο Multi άντε να φτάσει με αέρα 4-4.2GHz...Εκεί πάνε και οι άλλες που κοστίζουν +-300€.Πιστεύω μόνο για πιό extreme ψύξεις και σε περίπτωση 965 αξίζει η Rampage..My two cents :D

Link to comment
Share on other sites

απο εμενα το μονο mobo για i7 λεγεται rampage II extreme. ΟΛΑ τα αλλα τα θεωρω ημιμετρα. :fight:

400€ κοντα για μητρική που εχει 6 sata...? ευχαριστώ δεν θα παρω... υπαρχουν (ακομη και απο την ιδια την asus) προτιμωτερες επιλογες (last minute edit : το μονο μοντελο της που δε δινει και 5000 ωρες λειτουργιας στα VRM)

:TD:

Link to comment
Share on other sites

400€ κοντα για μητρική που εχει 6 sata...? ευχαριστώ δεν θα παρω... υπαρχουν (ακομη και απο την ιδια την asus) προτιμωτερες επιλογες (last minute edit : το μονο μοντελο της που δε δινει και 5000 ωρες λειτουργιας στα VRM)

:TD:

θα δωσεις 1000 € για μητρικη(ραμπατζ) επεξεργαστη και τριπλ τσανελ μνημες και θα τσιγκουνευτεις μια καρτα των 50-100 ευρω για εξτρα σατα κοντρολερ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου είπα...Αν σου έχει κολλήσει πάρε τη Rampage.

Αλλιώς μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου και με τις άλλες.Btw πάνω από 4 μην περιμένεις με top αέρα.

Fti η Rampage 2 βγάζει 6 sata απ' τον ICH +1+1 esata απ' τον ξεχωριστό controller.

Link to comment
Share on other sites

θα δωσεις 1000 € για μητρικη(ραμπατζ) επεξεργαστη και τριπλ τσανελ μνημες και θα τσιγκουνευτεις μια καρτα των 50-100 ευρω για εξτρα σατα κοντρολερ?

οχι , αρκετα λιγοτερα (232 +275 +139{3χ1γβ}) , και ΝΑΙ οταν πληρωνω ενα σκασμο λευτα μονο σε μητρικη, απαιτω να ειναι πληρης σε εξοπλισμο (πρωτιστως..)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τη rampage και όχι κάποια από αυτές?

ASUS P6T DELUXE/OC PALM

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522680

ASUS P6T DELUXE - X58

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522679

Έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά και είναι φθηνότερες από τη rampage.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.