Jump to content



Καλούλι πολυμηχάνημα?


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Μεταξύ PX800FW και PX700FW (http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Products=1182773%2c1182765&catalog=23&comparelist=1182773+1182765&category=69978136) οι διαφορές είναι το φαξ και η οθόνη αφής που έχει το πρώτο.

Όμως η οθόνη αφής δινει άλλο αέρα στο σχέδιο του μηχανήματος και δείχνει εντυπωσιακή

Και μάλλον θα πάω για το PX800FW. Άραγε να χωράει κάτω απο το δέντρο... :-)

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ ή καλύτερα στην Canon εδώ.

Βασικά διαφέρουν στην ανάλυση του scanner (big deal κατ'εμέ) στη γρηγορότερη εκτύπωση του 30άρη σε χρώμα (ξανα big deal), o 30άρης τυπώνει μπρος-πίσω και σε CD ενώ ο 20άρης έχει επιπλεόν τρόπους σύνδεση (ethernet ?). Άρα το κριτήριο είναι κυρίως τα "μπρος-πίσω" και "εκτύπωση σε CD". Εγώ πάντως θα ξαναέπερνα τον 610 :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει να εκτυπώσει, βγάζει πρώτα τον Vellocciraptor που του έχει ήδη σπάσει τα νεύρα με το iiiiiiiiηηηηηηηιιιιιιηηηηηηη και εκτυπώνει, ή αλλιώς μπαίνει όλος στη ντουλάπα και με τηλεπαθητικό wifi εκτυπώνει τη σελίδα που θέλει....

Πέρα από την πλάκα...

Λύση ντουλάπα δρομολογείται και από εμένα αλλά εφ'όλης της ύλης...

Link to comment
Share on other sites

DSC_3382_thumb.jpg

Μπήκε ρεύμα μέσα στην ντουλάπα και πλέον με τη βοήθεια του WiFi έφυγε από το γραφείο ώστε να αδειάσει χώρο αλλά και να γλιτώσει από τη σκόνη που θα γέμιζε :rolleyes:

To tray ανοίγει μόνο του :)

Αν θέλει να εκτυπώσει, βγάζει πρώτα τον Vellocciraptor που του έχει ήδη σπάσει τα νεύρα με το iiiiiiiiηηηηηηηιιιιιιηηηηηηη και εκτυπώνει, ή αλλιώς μπαίνει όλος στη ντουλάπα και με τηλεπαθητικό wifi εκτυπώνει τη σελίδα που θέλει....

Πέρα από την πλάκα...

Λύση ντουλάπα δρομολογείται και από εμένα αλλά εφ'όλης της ύλης...

ιηηιιηιηηηηηηιιιιιιιννιιιηηηηηηηηηηηηννν!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγχαρητήρια για την αγορά...:T:

Εδώ και 1έτος έχω αγοράσει τον CX7000F αλλά δεν τον χρησιμοποιώ

καθόλου αφού άλλο σκοπό είχα και άλλο τελικά έκανα..

Πάντως σε άλλο forum διάβασα ότι τα μηχανήματα EPSON καταναλώνουν

μεγάλη ποσότητα μελάνι όπως αποδεικνύει το παρακάτω link

http://uk.youtube.com/watch?v=L5Z3yhaxJ2k

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το link λέει αυτό που ισχυρίζεσαι περί κατανάλωσης. Το video λεει ότι τα μελάνια που χρησιμοποίησε ο τύπος στον epshon ήταν πιό αδιάβροχα από αυτά που είχε ο HP.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον Epson Stylus Photo PX800FW.

Η οθόνη αφής είναι πολύ εντυπωσιακή.

Η εκτύπωση σε DVD μου έδωσε εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Η δικτύωση με ασύρματο δίκτυο είναι πολύ καλή.

Για κατανάλωση στα μελάνια δεν ξέρω ακόμα. Ελπίζω να περάσει καιρός μέχρι να μάθω.

Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με το μηχάνημα. Τα άξιζε τα λεφτά του. :rolleyes:

IMG_21631.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον Epson Stylus Photo PX800FW.

Η οθόνη αφής είναι πολύ εντυπωσιακή.

Η εκτύπωση σε DVD μου έδωσε εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Η δικτύωση με ασύρματο δίκτυο είναι πολύ καλή.

Για κατανάλωση στα μελάνια δεν ξέρω ακόμα. Ελπίζω να περάσει καιρός μέχρι να μάθω.

Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με το μηχάνημα. Τα άξιζε τα λεφτά του. :rolleyes:

Χαίρομαι που τα ακούω γιατί και εγώ το τσίμπησα προχτές και αν όλα πάνε καλά αύριο ελπίζω να ειναι εδώ... :D

Πάντως απο το net και σε ότι φώτος έχω δει, μου αρέσει υπερβολικά σε design...

Σε λειτουργίες θα δούμε, αν και το τελευταίο μέτρο συγκρισης μου ήταν ενας ασπρόμαυρος HP 870Cxi 13ετίας.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά. Ψάχνω για ένα πολυμηχάνημα/fax με wifi+ethernet μέχρι τα 200€. Χρήση λίγο απ' όλα + φωτογραφίες. Εκτός του Epson κάτι άλλο αντίστοιχα καλό σε Canon και ΗΡ υπάρχει?

Ο Epson τι λέει από μελάνια? Λένε κάποιοι πως τρώνε πολύ αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το διάβασα έκανα ερώτηση. Το μόνο πολυμηχάνημα με fax+wifi που αναφέρθηκε είναι το Epson SX600. Εγώ ρωτάω μήπως υπάρχει μια εναλλακτική σε αυτό πχ σε Canon ή ΗΡ.

Σε ΗΡ πχ βρήκα αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450138 (προσωπικά δε συμπαθώ ιδιαίτερα την ΗΡ σε τέτοιου επιπέδου εκτυπωτές)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη Lexmark την έχω για Β' Εθνική από παλιές εμπειρίες. Μπορεί να έχει βελτιωθεί βέβαια.

Τα ασύρματα της Canon νομίζω είναι τα MP620 και MP980 αλλά δεν έχουν fax !!!! Πάρτα με τη σειρά εδώ και δες τι παίζει:

http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/index.asp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.