Jump to content


Πρόταση κινητού μέχρι 250 €


jimakos21

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε η αναβάθμιση 250 ευρό και θέλω να αλλάξω κινητό..

Απλά πραγματάκια που πρέπει να γνωρίζεται πριν μου προτείνετε κάτι:

1) Δίνω μέχρι 250 ευρό.. Δεν σκοπεύω να δώσω από την τσέπη μου. Δεκτές και οικονομικότερες προτάσεις.

2) Θέλω ενα κινητό που να μην με εγκαταλείψη σε 6 μήνες (πάρε sony ericcson που σταματάνε να φορτίζουν χαλάνε οι επαφές κλπ ) να αντέχει δλδ στο χρόνο.

3) Να είναι σχετικά καλό. Δεν με νοιάζουν ακριβά και εντυπωσιακά πράγματα. Να κάνει τη δουλειά του θέλω.

4) Με ενδιαφέρει να μπορώ να το χρησημοποιώ και σαν mp3.. Μια τέτοια πρόταση θα ήταν καλή... Οι φωτογραφίες δεν με πολύ νοιάζουν.. Μια καλή καμερούλα απλά για ''θνητή'' χρήση.

5) Αν έχει εύχρηστο λογισμικό θα ήταν καλό.. Δεν εννοώ εύκολο λογισμικό. Εννοώ καλό λογισμικό..

6) με ενδιαφέρουν προτάσεις στυλ touch screen.

Έχω 1-2 σκέψεις αλλά θέλω γνώμες..

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=46882&category=93

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=47280&category=93

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=45229&category=93

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω το LG Viewty:

  • Αντοχή στο χρόνο ''περιπου'' απλα το ασημένιο περίγραμμα ισως ξεβάψει λιγο αλλα λειτουργικά δεν νομίζω να πάθει τίποτα,ειναι καλό κινητακι χωρις προβληματα
  • Απίστευτη εμπειρία touch-screenμε το απίστευτη νομίζω εισαι λιγο υπερβολικός :p αλλα εχει πολυ καλο feeling λογο της δόνησης οταν την πιέζεις
  • Πολύ καλή κάμερα με auto-focus
  • Μεγάλη μπαταρία διαφωνώ, εχει μικρη μπαταρία και θέλει φορτισμα κάθε 4-5 μέρες με μέτρια χρήση
  • 3G

Και εγω αυτο σου προτείνω ανάμεσα σε αυτά των λινκ

Link to comment
Share on other sites

πάρε sony ericcson που σταματάνε να φορτίζουν χαλάνε οι επαφές κλπ

Αυτο που λές δεν ισχυει...

Τον τελευταιο χρονο εχω χρησιμοποιησει πανω απο 10-15 se(απο w910 μεχρι c905&x1) και μπορω να σου πω δεν ειμαι και ο ποιο προσεχτικος και με εχουν βγαλει ασπροπρωσωπο ανεξαιρετως....Στην λεφτα σου καποιος σου προτεινε w595 και θα συνφωνησω μαζι του καθως ειναι πολυ καλο τηλεφωνακι για τα λεφτα του & με 230 η καλυτερα κ770 για ακομη πιο λιγα για τα ιδια χαρακτηριστικα σε νοκια πας αναγκαστικα στα +100...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 3 sony στη ζωή μου.

τα 2 μετά απο κάποιους μήνες χρήση σταμάτησαν να φορτίζουν..

Πχ σχολείο μου αυτό το φαινόμενο για χρήστες sony είναι κλασσικό. Όλοι το έχουν πάθει.

Οξείδωση πλακέτας λένε..

Δεν συμφέρει το φτιάξιμο.

Eπίσης πέρνω walkman για χρήση και mp3 εκτός phone..

Σε 2 μήνες συνεχούς χρήσης χαλάει το ακουστικόν!

Αρχικά αρχίζει να μην κάνει καλή επαφή .. Μετα σταματάει το ένα.

Μετά ψοφάει..

Δίνω 30 ευρό για ακουστικά walkman (έχω αγοράσει 5 φορές! εγώ η αδερφή μου κ ο πατέρας) και τις 5 τα ακουστικά έζησαν εως και 3 μήνες στην αδερφή μου που τα χρησιμοποιούσε λιγότερο από το ''καθημερινά '' το δικό μου..

Δεν ξέρω ήμουν ''fan'' της sony και σε θέματα ποιότητας και εξηπυρέτησης με απογοήτευσε πλήρως...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις επαφές είναι κλασσικό στα SE όσο και... γελοίο :p. Δεν οξειδώνεται η πλακέτα σε καμία περίπτωση, αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο είναι ανεξάρτητο περιστατικό και απλά έτυχε, δεν έχει σχέση με το πρόβλημα των επαφών και δεν είναι συχνό φαινόμενο. Έναν απλό καθαρισμό θέλουν, γιατί έιναι συνήθως εκτεθημένες σε ιδρώτες χεριού κλπ και μαζεύουν βρωμιά. Και επειδή εκεί συνδέονται και ακουστικά και φορτιστές και όλα, είναι προφανές ότι επηρεάζονται όλα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

LG Viewty και από μένα.

Βέβαια αν θες να "παιδευτείς" λίγο μπορείς να αγοράσεις ένα οποιοδήποτε κινητό, να το πουλήσεις κατευθείαν και με τα μετρητά να αγοράσεις κάποιο μεταχειρισμένο/σχεδόν καινούριο μιας και ειδικά αυτή την περίοδο κυκλοφορούν καλές ευκαιρίες. Εγώ πχ πήρα πριν 2 μήνες μεταχειρισμένο (τυπικά, γιατί ολοκαίνουριο ήταν) ένα HTC P3300 στα 220 ευρώ την ίδια ώρα που το Πλαίσιο το είχε προσφορά στα 490 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον αγοράζω μόνο nokia και θα σου προτείνω το 6500 slide σε ασημένιο χρώμα. Το έχω ένα χρόνο και είναι η πρώτη φορά που δεν σκέφτομαι στον χρόνο να αλλάξω κινητό.

Link to comment
Share on other sites

φίλε τα sony ericsson αντεχουν αρκετά χρόνια χωρίς προβλήματα εκτός αυτών με joystick...

αυτο που αναφέρεις για τις επαφές οφείλεται στον ιδρώτα και με μια καρφίτσα καθαρίζει ή κουνώντας λίγο τον φορτιστή στις επαφές.... επίσης από φίλους που πήραν μαζί 2 ίδια κινητά, ο ένας το έχει πάντα στο μπουφαν και είναι σαν καινούριο και του άλλου που το παίρνει στο τρέξιμο - γυμναστήριο και το έχει στο παντελόνι όπου ιδρώνει έχουν πρασινίσει οι επαφές και τις καθάρισε, λειτουργικά όμως κανένα πρόβλημα....

πήρα παλαιότερα το Τ610, μετά το Κ750 τα οποία τα κράτησα 2ετία και τα πήρε η αδερφή μου μετά και τα χρησιμοποιούσε και εκτός του Κ750 που χρειάστηκε ένα joystick εντός εγγύησης τίποτα άλλο, επίσης υπάρχουν άλλα 2 στην οικογένεια αυτή τη στιγμή, το ένα είναι της πλάκας (όχι ότι έχει κάποιο πρόβλημα αλλά είναι φτηνιάρικο) και το άλλο είναι το Κ770 το οποίο δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα, μέχρι και ο σκύλος το πήρε να δοκιμάσει τις δυνατότητες του και έζησε!!!

το viewty το βρίσκω κακοφτιαγμένο και δύσχρηστο (προσωπική άποψη)

θα σου πρότεινα sony ericsson με κλειστά μάτια!!!!

κάτι τέτοιο θα ήταν ωραίο πάντως

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1161571&page=2&Manufacturer=Sony+Ericsson&category=69978004&catalog=22

και σαν 2ο θα πρότεινα κάτι τέτοιο (σε ΝΟΚΙΑ δλδ)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1159747&page=3&Manufacturer=Nokia&category=69978004&catalog=22

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ για το LG από τα 3 που πρωτίνης.

Για τα Sony το ΜΕΓΑΛΟ θέμα που έχω πάνω κάτω με όλα τα τελευτέα μοντέλα είναι πως είναι πιο αργά και από το replay…

Το LG αυτό το έχω παίξει αρκετά και για τα λεφτά του δεν είναι καθόλου κακό, κάθε άλλο. Εγώ ίσως περίμενα λίγο και έδινα και λίγα λεφτά για το πολύ ανταγωνιστικό :

http://www.nokia.com.gr/A41273395

Λέγεται πως θα βγαίνει στα 300 ευρώ (την Τετάρτη ρώτησα σε μαγαζί Νοκια, και έρχεται τέλος Γενάρη)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.