Jump to content



ECS : Πρώτο δείγμα από τις μητρικές για Phenom II με DDR3


felix

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε από την ECS σήμερα η πρώτη μητρική της εταιρίας για AMD με DDR3. Πρόκειται για την A790GXM-AD3 Black Series που φαίνεται παρακάτω:

ECS-A790GXM-AD3.jpg

Είναι μία υλοποίηση που στηρίζεται στα 790GX και SB750 και υποστηρίζει τους καινούριους Phenom II 45nm, καθώς και Dual Channel DDR3 1333MHz με μέγιστο ποσό μνήμης τα 32GB.

Οn-board γραφικά από την HD3300 με 2 θύρες PCI-E x16 v2.0 , υποστήριξη ATI CrossFireX™ και HDMI στο I/O panel.

Είναι 5-Phase Power & All-Solid Capacitor Design,υποστηρίζει ACC ( Advanced Clock Calibration ), διαθέτει το καινούριο ΒΙOS O/C Utility της ECS Μ.Ι.Β. ΙΙ και ενσωματώνει Easy Clear Button (Clear CMOS κουμπί στο πίσω πάνελ) και Easy Power & Reset Buttons on-board.

Τιμή δεν έγινε γνωστή, αναμένεται κοντά στα 120-140$.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καθαρο design , θα την προτιμουσα . Asus εχω πει δεν ξαναγοράζω , gigabyte θα φαει πορτα απο το στακερ ( λογω πρασσινο μπλε πορτοκαλι κιτρινο & ροζ φωσφορικου συνδιασμου )

nice.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καθαρο design , θα την προτιμουσα . Asus εχω πει δεν ξαναγοράζω , gigabyte θα φαει πορτα απο το στακερ ( λογω πρασσινο μπλε πορτοκαλι κιτρινο & ροζ φωσφορικου συνδιασμου )

nice.

έλα ρε καλύτερα να είναι τιγκαρισμένη με smd-ακια να δείχνει γεμάτη. :D

Οι ECS γενικά έχουν καθαρό design και αντίστοιχα πιο 'καθαρή' τιμή!

Πάντως η συγκεκριμένη με τα χαρακτηριστικά αυτά αν έχει και ECS τιμή θα είναι καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

120 με 140 dolarZZZZ λεμε . α! και vga onboard σε atx mobo που overclockarei... Οχι σαν τους τσιπηδες στην ιντελ ( πλατφορμα ) που βαζουν 258 usb πολλες ψυκτρες πολλα 3πινα για φανακια και 2-3 αλλες παπατζες και οριστε 200e midrange mobo ...

Link to comment
Share on other sites

σε atx mobo που overclockarei...

Καλα μην το κοψεις κιολας...Αμα σαν το 780 δεν δινει volt σε ΝΒ, τι oc περιμενεις?

Κι εγω σου σαχνω bios αμα λαχει να'ουμ με FSB@600...και σε αφηνω να σκαλισεις και το ttrdfrtrtw4tw timing στο 4ο δεκαδικο. Αμα σου δινω volt +0.1 δηλαδη τι να το κανεις?

Η μηπως σαν το 780 το θες να σκανε οι πυκνωτες του με quad phenom απανω?

Αχρηστα τα 10 usb δεν λεω... αλλα 2 παραπανω SATA ρε αδερφια δεν θα βαλετε ποτεS???

Link to comment
Share on other sites

η ECS Black series είναι μια χαρά μητρικούλα, λίγο να είχε και σωστό αριθμό για φανάκια θα ήταν καλό. Η παλιά 780 μητρική είχε μόνο 2x 3pin και νομίζω οτί κάτι τέτοιο είναι μεγάλο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

η ECS Black series είναι μια χαρά μητρικούλα, λίγο να είχε και σωστό αριθμό για φανάκια θα ήταν καλό. Η παλιά 780 μητρική είχε μόνο 2x 3pin και νομίζω οτί κάτι τέτοιο είναι μεγάλο λάθος.

Black ναι, για τις υπόλοιπες δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα... Ωραίο το layout αλλά ας περιμένουμε να βγει και να διαβάσουμε κάποιο πλήρες review.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην την δούμε στην Ελλάδα..!!! Μόνο την 80g έφεραν στα 55€!!! Από εκεί και πέρα η νεότερη 790gx (am2+) δεν ήρθε ποτέ και από κανένα κατάστημα στην Ελλάδα......!!!

Ναι ρε παιδια μηπως πρεπει να κανουμε καμια εταιρια να εισαγουμε στην Ελλαδα οτι μητρικες θελουμε?(να μας ερχονται και πιο φτηνα με την χονδρικη):neo:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.