Jump to content



Ποικιλία και διαθεσιμότητα προιόντων ΠΛΑΙΣΙΟΥ


perp

Recommended Posts

Κοιτάζωντας σήμερα το site του πλαισίου εν όψη μερικών αγορών παρατήρησα οτι τοσο η ποικιλία όσο και η διαθεσιμότητα ορισμένων κατηγοριών/προιόντων ειναι προβληματική.

Συγκεκριμένα κοιτάζα για ένα ζευγάρι ηχείων 2.1 της Logitech, δεν το είχε καν στην λιστα... μετά ένα σκέφτηκα για τα 5500 παλι της Logi τα οποία ναι μεν τα είχε, αλλά σε κατάσταση "αναμένεται σύντομα", δηλαδή φέξε μου και γλίστρησα....

Αλλαζω κατηγορία και κοιτάω για καμια κάρτα ήχου.... τι να δω? μόλις 3 επιλογές :TD:

Πάω μετά στις webcam... ούτε αυτήν που ήθελα την είχε :TD:

Κοιτάζω μετά τον σκληρο που θέλω... διαθεσιμοτητα 72ωρών, πάλι άκυρο εφαγα

Πάλι καλά που τουλάχιστον το πολυμηχανήμα που σκέφτομαι το έχουν σε διαθεσιμοτητα 24ωρών.

Γνωρίζουμε κάτι περί αυτού? Θα έλεγα οτι ειναι μεμονωμένα περιστατικά αλλα κοιτώντας και άλλες κατηγοριες και προιοντα δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα ούτε με την ποικιλία ούτε με την διαθεσιμοτητα που εμφανίζεται... καλά έτσι ήταν πάντα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

βασικα το site τους δεν ειναι ενημερωμενο. τις περισσοτερες φορες που ηθελα κατι και δεν το ειχε στο site το παρηγγειλα τηλεφωνικα και ολα καλα. κανε μια δοκιμη να παρεις τηλεφωνο;)

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ε? Μα σηκώθηκα και εγω πρωί πρωί να κάνω το shopping therapy μου και εμεινα με την λιστα στο χέρι... παρεπιντόντως μιας που το αναφέρατε εκτος απο τα 5500 όλα τα άλλα τα βρήκα στο eshop αλλα φυσικά δεν πρόκειται να τα πάρω απο εκει... μου αρέσουν οι πλαστικές σακούλες του Plaisiou :p

Link to comment
Share on other sites

κάναμε σχέδια για μια νέα σύνθεση απο ΠΛΑΙΣΙΟ πριν 10 μέρες

ακόμα σχέδια είναι...

τα πράγματα έρχονται και φεύγουν με ανεξήγητο ρυθμό αφύσικο

και το b2o είναι για το πέος....

bug στο bug....

ανέβασαν και την "δοκιμαστική" νέα version ουαου δλδ 3 πράγματα σε κάθε κατηγορία...

σε ερώτημα τηλεφωνικό δεν βγάλαμε άκρη

έπεσε η παραγγελία αυτούσια και είναι ακόμα σε εκκρεμότητα...

α ναι πήραν 2 φορές να μου που αν θέλω άλλα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, επειδή είναι οι μέρες τέτοιες έχουν τέτοια "προβλήματα", όλοι άλλωστε τα χουν.

Διαθεσιμοτητα & ποικιλια... δυο απο τα σοβαρα μειονεκτηματα του Πλαισιου και ενας λογος που δουλευει το eshop.

Δε θες να σου πω τους τζίρους του ενός και του άλλου, η διαφορά είναι χαώδης ;)

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι μεγαλυτερη?

Πλαίσιο

μαλλον e-shop (150μυρια ευρα πωλησεις)

ΧΑΧΑΧΑΧΑ, αυτά ανακοινώνουν?

Πέφτει αρκετό μούσι βλέπω μπας και το δώσουν...;)

Το πλαίσιο έχει όμως 385,1 μύρια κύκλο εργασιών(2007)...

Που να δεις το 08..

Link to comment
Share on other sites

Ζ5500 digital ειχε διαθεσιμα στο καταστημα Καλαμαριας Θεσσαλονικης. Συνηθως παιρνεις τηλεφωνο και ρωτας τα καταστηματα. Το site δειχνει διαθεσιμοτητα συμφωνα με τις αποθηκες, αλλα κατι απο αυτα που ζητας μπορει να εχει ξεμεινει σε κανενα μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια,ποσο δυσκολο ειναι ,πρακτικα, να μπει ενα νουμερο διπλα απο καθε προιον, που να γραφει το στοκ σε κομματια(διαθεσιμοτητα)??

2009 ειπαμε εχουμε ε? μαλλον σε τετραδιο κρατανε το στοκ και εχουν κανα κακομοιρη με μπικ στυλο κ μπλε τετραδιο, που τρεχει κ διαγραφει οτι φευγει καθε μερα απο αποθηκη...ημαρτον!

Link to comment
Share on other sites

2009 ειπαμε εχουμε ε? μαλλον σε τετραδιο κρατανε το στοκ και εχουν κανα κακομοιρη με μπικ στυλο κ μπλε τετραδιο, που τρεχει κ διαγραφει οτι φευγει καθε μερα απο αποθηκη...ημαρτον!

:rofl::hehe::haha:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο ευκολο να ενημερωνετε καθε μερα το site με τα προιντα και τους ρυθμους που φευγουν τα πραγματα απο τις αποθηκες....Το πλαισιο δεν ειναι το μαγαζακι της γειτονιας!!!Μην ξεχνατε τωρα εχουν απογραφη και οι προμηθευτες μετα τις 15 του μηνος στελνουν πραγματα για αποθεματα...

Link to comment
Share on other sites

απλα υποθετω πως οτι φευγει,καταγραφεται ηλεκτρονικα,καταχωρειται καπου με ηλεκτρονικο τροπο.επομενως φανταζομαι οτι και 15000 μητρικες την μερα να πουλαει,εφοσον κοβεται τιμολογιο,αποδειξη κτλ(δηλαδη καταγραφεται ηλεκτρονικα η κινηση),μπορει να εχει ενα tool που να ενημερωνει αυτοματα στο τελος καθε μερας το site..

το θεμα δεν ειναι αν γινεται,γινεται το εχουμε δει σε αλλα καταστηματα( το overclockers.co.uk πχ) το θεμα ειναι αν θελουμε :whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.