Jump to content



Νέες τουρκικές παραβιάσεις στο Αιγαίο


VIL

Recommended Posts

οσες κανουμε κι εμεις κανουν και αυτοι

τοσο με αεροπλανα οσο και με βαπορια:hehe:

Εγω παντως με τα δικα μου ματια στη Σαμο, εβλεπα μια χαρα το τουρκικο υποβρυχιο να ειναι στα νερα μας, και το μονο που μου ελεγαν απο ταξιαρχια ηταν απλα να το παρακολουθω...

Ουτε ενα ΠΛΣ (λιμενικο) ουτε ενα πλοιο απο κοντα του...

Και οσοι λενε οτι και εμεις κανουμε.., ποτε ριξαμε ελικοπτερο δικο τους? Ιμια...

Με τρελαινει οταν σκεφτομαι το σκηνικο που εγινε τοτε..3 παιδια αδικα.

Γιατι πρεπει να πω οτι δεν εχω προβλημα με τους Τουρκους? Τι ειμαι , εθνικιστης δηλαδη?

http://www.youtube.com/watch?v=DrYrRIhlRko&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply
θέλω να πιστεύω πως έτσι είναι....

μας συμφέρει αυτή η άτυπη ισοδυναμία

ο Bro ήταν Κω και είχανε Ομάδες στο Αγαθονήσι και στο φαρμακονήσι

οι πραγματικές ιστορίες και τα καθημερινά επεισόδια απλά δεν ακούγονται

όλα όσα μαθαίνουμε είναι κατασκευασμένα.

λέγεται πως οι Τούρκοι έχουν εκπαιδευτικό σκοπό στο αιγαίο

μαθαίνουν να πετάνε σε μπλε μπλε

και να προσανατολίζονται διαφορετικά από το καφέ μπλε (αποφυγή Vertigo κλπ)

κάτι κάνουμε και εμείς,απλά δε το λένε στον αυτιά ούτε στον Βερύκιο

Μπορείς να μας εξηγήσεις τι σημαίνουν οι λέξεις (μπλε μπλε ) και (καφέ μπλε αποφυγή Vertigo κλπ)

Ρίξτε μια ματιά και εδώ http://www.aegeantimes.gr/article.asp?id=2409&type=4

και εδώ http://library.techlink.gr/ptisi/article.asp?mag=2&issue=271&article=6820

Φίλε gznp σε ευχαριστώ πολύ, και βεβαίως αποδεκτή η συγνώμη σου

Link to comment
Share on other sites

μπλε-μπλε εννοει τον μπλε ουρανό και μπλε θάλασσα, ενώ μπλε-καφέ είναι μπλέ ουρανός και καφέ η γη... όταν κάνεις απότομους, περίπλοκους ελιγμούς με μεγάλες ταχύτητες είναι πολύ εύκολο να αποπροσανατολιστείς... φαντάσου να νομίζεις ότι πηγαίνεις προς τον ουρανό και να πηγαίνεις προς την θάλασσα....

είναι κάτι που αποφεύγεται μόνο με την εκπαίδευση και εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με τα δικα μου ματια στη Σαμο, εβλεπα μια χαρα το τουρκικο υποβρυχιο να ειναι στα νερα μας, και το μονο που μου ελεγαν απο ταξιαρχια ηταν απλα να το παρακολουθω...

Ουτε ενα ΠΛΣ (λιμενικο) ουτε ενα πλοιο απο κοντα του...

Και οσοι λενε οτι και εμεις κανουμε.., ποτε ριξαμε ελικοπτερο δικο τους? Ιμια...

Με τρελαινει οταν σκεφτομαι το σκηνικο που εγινε τοτε..3 παιδια αδικα.

Γιατι πρεπει να πω οτι δεν εχω προβλημα με τους Τουρκους? Τι ειμαι , εθνικιστης δηλαδη?

γενικα μαλακιες γινονται και απο τις 2 πλευρες.ποιοι εχουν συμφερον ομως να γινονται?ποιοι πουλανε οπλα?

χα

καλο το βιντεακι παντως.

μπλε-μπλε εννοει τον μπλε ουρανό και μπλε θάλασσα, ενώ μπλε-καφέ είναι μπλέ ουρανός και καφέ η γη... όταν κάνεις απότομους, περίπλοκους ελιγμούς με μεγάλες ταχύτητες είναι πολύ εύκολο να αποπροσανατολιστείς... φαντάσου να νομίζεις ότι πηγαίνεις προς τον ουρανό και να πηγαίνεις προς την θάλασσα....

είναι κάτι που αποφεύγεται μόνο με την εκπαίδευση και εμπειρία

αυτο ισχυει,ειναι πολυ ευκολο με τις ταχυτητες που πιανουν τα αεροπλανα να βρεθεις αλλου γι αλλου.

βεβαια μπορει να γινει και επιτηδες φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

γενικα μαλακιες γινονται και απο τις 2 πλευρες.ποιοι εχουν συμφερον ομως να γινονται?ποιοι πουλανε οπλα?

χα

καλο το βιντεακι παντως.

(αυτο ισχυει,ειναι πολυ ευκολο με τις ταχυτητες που πιανουν τα αεροπλανα να βρεθεις αλλου γι αλλου.

βεβαια μπορει να γινει και επιτηδες φυσικα).

Έχεις αποδείξεις για αυτά που λές με τόσο σιγουριά?

(γενικα μαλακιες γινονται και απο τις 2 πλευρες)

(αυτο ισχυει,ειναι πολυ ευκολο με τις ταχυτητες που πιανουν τα αεροπλανα να βρεθεις αλλου γι αλλου.

βεβαια μπορει να γινει και επιτηδες φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή είμαστε σε φόρουμ πρέπει να έχεις απόδειξεις για το τι λες και όχι αερολογίες.

Το να συνάγουμε εύκολα συμπεράσματα είναι το μόνο εύκολο.

Το να έχουμε σφαιρική και ολοκληρωμένη άποψη είναι το πλέον δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και συνέχεια http://www.enet.gr/online/online_text/c=110,id=74163500,79825580,96112684

ΕΔΙΤ:Η επιλογή της εφημερίδας είναι εντελώς τυχαία.

(Για να προλάβω τυχόν παρεξηγήσεις.)

δηλαδη τι αποδειξεις θες να σου βρω?

φορουμ ειμαστε οχι δικαστηριο.ελεος

Φίλε Kostas007 επειδή γράφουμε δημόσια τις απόψεις μας θα πρέπει (νομίζω) να είμαστε προετοιμασμένοι να αποδείξουμε την ακρίβεια των λεγομένων μας, (εφόσον μας ζητηθεί). Κανείς δεν είναι παντογνώστης, και το κυριότερο σίγουρα εδώ δεν είναι δικαστήριο.

Αλλά θα πρέπει να προσπαθήσεις τουλάχιστον να μας πείσεις, και να στηρίξεις τον λόγο σου.

Φιλικά πάντα. :)

Link to comment
Share on other sites

η off the record (aka μη επίσημη τοποθέτηση) μαρτυρία αξιωματικού της ΠΑ, στο γιο του δε σου κάνει ως απόδειξη; Αντίθετα η φαντασία και οι αστικοί μύθοι είναι αρκετά για να στηρίξουν την άποψη ότι κι εμείς κάνουμε βόλτες από πάνω από την Τουρκία...

Και για να το φέρω στα μέτρα σου, μιας και δεν μπορώ να αποδείξω ότι έχω μαρτυρία εκ των έσω, αν το είχαμε κάνει εμείς αυτό που λες, η Τουρκική εξωτερική πολιτική δε θα το είχε αφήσει έτσι, αλλά θα είχε φέρει το θέμα στο ΝΑΤΟ, σε διεθνή δικαστήρια κλπ Αν, από την άλλη, δε γνωρίζεις ούτε για το πόσο ικανοί είναι οι Τούρκοι στην εξ. πολιτική, μένεις μετεξεταστέος :)

Link to comment
Share on other sites

η off the record (aka μη επίσημη τοποθέτηση) μαρτυρία αξιωματικού της ΠΑ, στο γιο του δε σου κάνει ως απόδειξη; Αντίθετα η φαντασία και οι αστικοί μύθοι είναι αρκετά για να στηρίξουν την άποψη ότι κι εμείς κάνουμε βόλτες από πάνω από την Τουρκία...

Και για να το φέρω στα μέτρα σου, μιας και δεν μπορώ να αποδείξω ότι έχω μαρτυρία εκ των έσω, αν το είχαμε κάνει εμείς αυτό που λες, η Τουρκική εξωτερική πολιτική δε θα το είχε αφήσει έτσι, αλλά θα είχε φέρει το θέμα στο ΝΑΤΟ, σε διεθνή δικαστήρια κλπ Αν, από την άλλη, δε γνωρίζεις ούτε για το πόσο ικανοί είναι οι Τούρκοι στην εξ. πολιτική, μένεις μετεξεταστέος :)

περιεργο

γιατι κι εγω σε μαρτυρια (ανωτατου) αξιωματικου της πα βασιζομαι.

οπως επισης και σε μονιμα σε υποβριχιο.

αν πιστευεις οτι λεω μουφες οκ.να μη ξαναγραψω.

Link to comment
Share on other sites

quote από το link που έδωσε ο VIL,

το τουρκικό Γενικό Επιτελείο Εθνικής Αμυνας έδωσε στη δημοσιότητα λίστα με «παρενοχλήσεις» τουρκικών μαχητικών από ελληνικά αεροσκάφη, που ταυτίζονται με τις αναχαιτίσεις που έχουν κάνει τα ελληνικά στα τουρκικά όταν αυτά παραβιάζουν τον ελληνικό εναέριο χώρο ή το FIR Αθηνών.

Ναι οκ, με την λογική του Τουρκικού ΓΕΕΑ και τα δικά μας μαχητικά προκαλούν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.