Jump to content



Νεο PSU


alexkhr

Recommended Posts

Όλα καλά ρε παίδες, και τα επιστημονικά αλλά και τα πρακτικά, θα πείτε όμως εσείς οι πλέων αρμόδιοι τελικά πιο τροφοδοτικό να πάρει το παλικάρι alexkhr που άνοιξε και το θέμα.:innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply
τελειωνοντας να πω οτι οταν βλεπω εναν ανθρωπο που λεει οτι ειναι γυναικα αλλα μιλαει σαν αντρας και δεν θελει να δημοσιοποιησει και οποιοδηποτε στοιχειο του (μη σε φαμε) και γραφει (?) σε απταιστα αγγλικα μετρια αρθρακια για τροφοδοτικα σε ξενα φορουμ , ε , ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΑ ΜΑΛΛΑ

Θα μείνω εκτός συζήτησης των ηλεκτρονικών γιατί οι γνώσεις μου είναι πολύ λίγες. Θα μείνω όμως σε αυτήν εδώ την πρόταση. Είναι απαράδεκτο και αγγίζει τα όρια του ρατσισμού να κρίνεις τα γραπτά κάποιου από το φύλο του. Αν έχεις πρόβλημα με αυτά που γράφει το nickname Grace (και τι σε νοιάζει στην τελική αν είναι Μπάμπης ή Μπάμπαινα; ) θα αμφιβάλεις όχι γιατί μπορεί να τα γράφει γυναίκα, αλλά γιατί έχεις επιχείρηματα να τα αντικρούσεις. Δε ξέρω ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο, με ενδιαφέρει ο τρόπος που αποδεικνύεται αυτό, κι είσαι φάουλ. Έχοντας πει αυτό, αν ξανακυλήσει η κουβέντα εκεί θα έχουμε δράματα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος jaco , ετσι κ αλλιως ξερουμε ολοι οτι χρηζεις απειρης εκτιμησης σε αυτο το φορουμ και με τις γνωσεις και με τη σταση σου και το "mod-ibility" σου

παρολα αυτα για μενα παντα το λαθος αργα η γρηγορα θα φανει

απο την πορεια μου ως μαθητης-φοιτητης-καθηγητης καταλαβα οτι μερικα παιδια κανουν καποτε ενα "κλικ" παραπανω

τα ιδια ξερουν με τους αλλους , κοντινο iq και eq ,απλα καποιοι ξεπερνουν τις δυνατοτητες αποσα λεει απλα ενα βιβλιο και 5 τυποι .δηλαδη βλεπουν "παραπερα"

αυτο το λεω στο σχολιο της κβαντομηχανικης που ειναι αναγκαιο κακο να ΜΗΝ διδαχτει σε καποιες ταξεις και μετα ξαφνικα σου κανουν ενα switch να σκεφτεσαι αλλιως

ε εκει καποιοι μπαινουν στο νεο mode και καποιοι μενουν στο παλιο .

μοιαζει με την φυσικη του newton που ξερουμε μεχρι ενα σημειο και μετα ερχεται η κβαντικη φυσικη

καποιοι μενουν στην πρωτη και καποιοι πανε παρακατω

οι πρωτοι τα βλεπουν ολα απλα και newton , οι αλλοι τα βλεπουν οπως πραγματικα (?) ειναι.

η απλοποιηση του grace στο θεμα cpu μου δινει ακριβως αυτο το παραδειγμα

οσο για το τροφοδοτικο να πω για ΤΕΤΑΡΤΗ φορα οτι ολοι εχουμε απαντησει τι προτεινει ο καθενας

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ "αρχίσουμε" να κάνω μία ερώτηση..... :)

Το PCB (πλακέτα) της μητρικής κάρτας (motherboard) και ΜΟΝΟ ή οποιοδήποτε άλλο PCB (τροφοδοτικού π.χ.), είναι παθητικό ή ενεργό στοιχείο όταν "δουλεύει"?....Παρακαλώ και αιτιολογήστε?..... :)

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνω εκτός συζήτησης των ηλεκτρονικών γιατί οι γνώσεις μου είναι πολύ λίγες. Θα μείνω όμως σε αυτήν εδώ την πρόταση. Είναι απαράδεκτο και αγγίζει τα όρια του ρατσισμού να κρίνεις τα γραπτά κάποιου από το φύλο του. Αν έχεις πρόβλημα με αυτά που γράφει το nickname Grace (και τι σε νοιάζει στην τελική αν είναι Μπάμπης ή Μπάμπαινα; ) θα αμφιβάλεις όχι γιατί μπορεί να τα γράφει γυναίκα, αλλά γιατί έχεις επιχείρηματα να τα αντικρούσεις. Δε ξέρω ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο, με ενδιαφέρει ο τρόπος που αποδεικνύεται αυτό, κι είσαι φάουλ. Έχοντας πει αυτό, αν ξανακυλήσει η κουβέντα εκεί θα έχουμε δράματα.

εμενα η grace δεν με πειθει οτι ειναι grace

το οτι γραφει σε ξενα φορα σε απταιστα αγγλικα μετρια review μου ριχνει την αξιοπιστια της

το οτι δεν τεκμηριωνει τις απαντησεις της επισης δημιουργει θεμα στην αξιοπιστια της

το οτι "αδειαζεται" συστηματικα απο γνωστες και μη επισης εχει το ιδιο αποτελεσμα

και εν τελει δεν εχει κανει σχολιο καν για το αν ειναι αντρας η γυναικα μετα το σχολιο μου

εγω με το σκεπτικο σου μπορω να μπω στο φορουμ ως "σκαθαρινα" και να λεω οτι ειμαι ο διευθυντης του ΜΙΤ και να αδειαζω με ασυναρτησιες οποιον θελω ετσι?

και οποιος με ρωταει τι και πως να λεω "δεν δημοσιοποιω οποιοδηποτε στοιχειο μου"

δλδ τι ζητησαμε ας πουμε , φωτογραφια της?πλακα κανεις τωρα?

τι σπουδασε ρωτησαμε και τι εξοπλισμο εχει κτλ

ειναι το μονο ατομο που εμφανιζεται ως γυναικα και δεν μας λεει ουτε καν ποιο βιβλιο εχει διαβασει

εδω ειπωθηκαν κουβεντες για φωτογραφηση του chris valin , για να παρουμε τηλεφωνο στην δουλεια του να δουμε οτι οντως δουλευει εκει και απο VIP μελος του φορουμ και δεν ειπες τιποτα

σε πειραξε το δικο μου σχολιο ομως

αλλοι κανουν τους ντεντεκτιβ , εμενα χτυπας

και "θα εχουμε δραματα"

ειναι η τριτη φορα που μου ριχνει admin τετοια ατακα

ο hipro καποτε εψαξε ολα τα fora να δει ποιος ειναι ο "paylaras"

αληθεια τον ξεχασες?

καποιοι αλλοι ψαχνανε τον ΑΤΙΜΑΝ και τον βρηκαν αργα η γρηγορα

σε πειραξε ομως οτι εριξα σποντα για την grace

ουδεποτε ειπα οτι δεν εκτιμω την grace ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ

ειπα οτι αν δεν ειναι γυναικα τοτε ειναι ακομα χειροτερο γιαυτον

ειπα οτι συγμωνα με το προφιλ του "μαλλον" δεν ειναι γυναικα

αν το διατυπωσα λαθος τοτε συγγνωμη

ουδεποτε εχω φερθει ρατσιστικα σε γυναικα ουδε εδω ουτε πουθενα

ωστοσο αν την πειραξα οπως λες ΣΥΓΓΝΩΜΗ grace που ειπα οτι εισαι αντρας αλλα δεν με πειθεις.

οκ?

Link to comment
Share on other sites

Σκάθαρε (δεν το λέω για σένα, σε χρησιμοποιώ απλά σαν μαξιλάρι για το περί εκτίμησης) κάνω λάθη ουκ ολίγες φορές, απλά πλεον τα παραδέχομαι (παλιότερα το παλευα μέχρι τέλους)... :p

Γενικότερα τώρα, δεν είναι κακό να κάνει ή να λέει κάποιος κάτι λάθος, αντίθετα όταν το αντιλαμβάνεται είναι που μαθαίνει... όσες γνώσεις και να έχουμε είναι μαθηματικά σίγουρο ότι λάθος θα κάνουμε... τέλοc...

Τέσπα, η παρέμβασή μου, είναι η αλήθεια πως ήταν και λίγο σαν φίλτρο εξομάλυνσης... :hehe:

Θα ήθελα να δω μια ενδιαφέρουσα κουβέντα και είμαι σίγουρος πως υπάρχουν και άλλοι που διαβάζουν αυτό το thread με πολλές γνώσεις και που καταλαβαίνουν, αλλά δεν θέλουν να παρέμβουν... οπότε όλοι κρινόμαστε γι' αυτά που λέμε...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ "αρχίσουμε" να κάνω μία ερώτηση..... :)

Το PCB (πλακέτα) της μητρικής κάρτας (motherboard) και ΜΟΝΟ είναι παθητικό ή ενεργό στοιχείο όταν "δουλεύει"?....Παρακαλώ και αιτιολογήστε?..... :)

οσο προλαβαινω να πω οτι για μενα ειναι ενεργο

γιατι εχει πανω ολα τα εξαρτηματα , απομακρινει μεγαλα ποσα θερμοτητας

επιπλεον εχει πανω ολες τις γειωσεις και τις γραμμες αρα καθοριζει τα επιπεδα θορυβου και περιοριζει τα αμπερ αναλογα με τις γραμμες της

καθοριζει επισης τις πτωσεις τασεως αναλογα με την αποσταση των εξαρτηματων μεταξυ τους

η ποιοτητα των κολησεων της καθοριζει τις χωρητικοτητες στις συνδεσεις

αυτα ετσι προχειρα

Link to comment
Share on other sites

βασικα διευκρινησε αν με τον ορο ενεργο εννοεις με την κυριολεκτικη σημασια ή μεταφορικα

δλδ εννοεις αν παιζει ρολο στην ολη λειτουργια ή αν ειναι ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ενεργο σαν αγωγος ή μονωτης κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά θέλατε "οι γνώστες" να μας ανοίξετε τα μάτια, θα έπρεπε να το κάνετε με τρόπο κατανοητό και με επιχειρήματα που θα μας βοηθήσουν να κάνουμε σωστές επιλογές.

Ως έλληνες της πιάτσας όμως πιάσατε το μέτρο, αρχίσατε να μετράτε τα e-p και ξεχάσατε το ότι γράφετε σε forum.

Επειδή θα το κλειδώσω το topic, δεν θα κάνω quote/απαντήσω σε κανέναν.

Αν πραγματικά έχετε κάτι να προσφέρετε στην κοινότητα, κάντε νέο thread και επιχειρηματολογήστε.

Αν θέλετε να δώσετε εξετάσεις και να αποφασίσετε ποιος περνάει ή οχι, πείτε μας να σας φτιάξουμε ένα subforum για την πάρτη σας, να γουστάρετε ναούμ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.