Jump to content



Recommended Posts

Ρε παιδια εχω βαλει εδω και λιγες μερες τα 7 και εχω παρατηρησει το εξης..Οταν χρησιμοποιο καποιο θεμα aero η αποκριση του υπολογιστη ειναι τραγικη με αυτη την τρισδιαστατη κινηση που κανουν τα παραθυρα στο ανοιξε-κλεισε ενω αμα χρησιμοποιησω θεμα Basic η αποκριση ειναι εξαιρετικα καλη αισθητα καλυτερη απο τα vista που ειχα...Συμβαινει σε ολους σας αυτο?

οχι.μηπως δν εχεις περασει τους τελευταιους drivers(chipset,καρτα)?αν τους εχεις,μηπως εχεις βαλει καμια μαγειρεμενη εκδοση των 7?

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου βγαζει μονο 6.4

Το 6,4 που λες προφανως ειναι και το μικροτερο νουμερο απο τα υπολοιπα και λογικα θα την παιρνει ο σκληρος δισκος...

Αν δεις την βαθμολογια αναλυτικα στα γραφικα με την 5870 που εχεις και στον επεξεργαστη που εχεις θα ειναι και τα 2 αρκετα πανω απο το 6,4 που λες...Απλα ο δεικτης αξιολογησης των windows καθοριζεται απο την χαμηλοτερη βαθμολογια την οποια πιστευω οτι θα την παιρνει ο δισκος...Αν θες μεγαλυτερη βαθμολογια παρε ssd..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στην ελλαδα παλι θα πουληθoυν ξεχωριστα 32-bit και 64-bit εκδοσεις...στω εξωτερικο παλι βλεπω θα ειναι πακετακι μαζι...οντως ετσι ισχυει ?

Να ρωτησω επισης ...γινεται upgrade απο Vista 32-Bit -> 7 64-bit ?

Έγινε επεξεργασία από JohnnyX
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στην ελλαδα παλι θα πουληθoυν ξεχωριστα 32-bit και 64-bit εκδοσεις...στω εξωτερικο παλι βλεπω θα ειναι πακετακι μαζι...οντως ετσι ισχυει ?

Να ρωτησω επισης ...γινεται upgrade απο Vista 32-Bit -> 7 64-bit ?

Οχι απο 32->32 64->64

Link to comment
Share on other sites

παίδες...κάτι άσχετο και σχετικό συνάμα!!! φταεί η nvidia ή τα windows 7 για τα bsod που γίνονται συνέχεια λόγω nvlkdm.sys ή όπως λέγετε το ρημάδι αυτό?? γιατί ακόμα και με τους καινούργιους drivers δυστυχώς πάλι τα ίδια...ελπίζω στο final version των 7 το οποίο πιστεύω δεν αργεί να έχει διορθωθεί...γιατί η nvidia @@ έχει διορθώσει ...

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το σκορ ειναι σε x64

cpu 6.5

ram 5.5

graphics 6.8

game graphics 6.8

hdd 5.9

ειναι λογικο να εχω χαμηλοτερη βαθμολογια στη ram απο οτι στο δισκο?

το pc ειναι e8400-2GB ram-geforce 8800gt 512-500GB hdd -p35, ολα δουλεύουν σε stock

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το σκορ ειναι σε x64

cpu 6.5

ram 5.5

graphics 6.8

game graphics 6.8

hdd 5.9

ειναι λογικο να εχω χαμηλοτερη βαθμολογια στη ram απο οτι στο δισκο?

το pc ειναι e8400-2GB ram-geforce 8800gt 512-500GB hdd -p35, ολα δουλεύουν σε stock

Νομιζω λογικο ειναι γιατι εχεις σχετικα λιγη ram...Εφοσον εχεις 2 gb ram ποιος ο λογως που πηγες σε 64 bit λειτουργικο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λογικο ειναι γιατι εχεις σχετικα λιγη ram...Εφοσον εχεις 2 gb ram ποιος ο λογως που πηγες σε 64 bit λειτουργικο?

αρχικα τα εβαλα για δοκιμη, αλλα δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα στη χρηση 2,5μηνες τωρα με τα 2 γιγα.

οταν φορτωσουν τα win χρησημοποιητε περιπου το 40-45% και κατα τη χρηση 50-65%(σερφαρισμα, εμαιλ, ταινιες, downloading) απο παιχνιδια ελαχιστα που εχω παιξει δεν εχω δει πανω απο 85% χρηση ραμ. κοληματα δεν εχω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λογικο ειναι γιατι εχεις σχετικα λιγη ram...Εφοσον εχεις 2 gb ram ποιος ο λογως που πηγες σε 64 bit λειτουργικο?

δεν το καταλαβα..ποιος λεει οτι κατω απο 4γιγα πας σε 32bit OS?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.