Jump to content



τα ηχεια μου "ποιανουν" ασυρματο απο μονα τους!!!


tolis861416003225

Recommended Posts

εχω τα logi z4 και χωρις να εχω κανει καμια μα καμια τροποποιηση στα ηχεια ή οπουδηποτε αλλου υπαρχουν ακυρες στιγμες οπου για λιγα δευτερολεπτα ποιανω ασυρματο... ταξιτζιδων ειναι αστυνομικων δε ξερω γιατι δε πολυκαταλαβαινω τι λενε και οσο και να δυναμωσω την ενταση στα ηχεια η ενταση της φωνης δεν αυξανεται...

τι στο καλο γινεται???? :to_pick_ones_nose3:

Link to comment
Share on other sites

εχω τα logi z4 και χωρις να εχω κανει καμια μα καμια τροποποιηση στα ηχεια ή οπουδηποτε αλλου υπαρχουν ακυρες στιγμες οπου για λιγα δευτερολεπτα ποιανω ασυρματο... ταξιτζιδων ειναι αστυνομικων δε ξερω γιατι δε πολυκαταλαβαινω τι λενε και οσο και να δυναμωσω την ενταση στα ηχεια η ενταση της φωνης δεν αυξανεται...

τι στο καλο γινεται???? :to_pick_ones_nose3:

Αρκετοί το παθαίνουν, don't worry. Πως το σταματάς - αυτό δεν το ξέρω :D

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με τα καλωδια του ρευματος και των ηχειων.

Εν ολιγοις,γιατι πανε χρονια απο το σχολειο, δημιουργειται κυκλωμα LC (Thompson) δηλαδη κεραια

"Antenna wires, interconnecting cables and power cords often act as antennas and carry the interference into your system"

link

Link to comment
Share on other sites

τα ξερω τα κοικλωματα lc αλλα δεν ηξερα οτι στον ασυρματο φευγει ετσι το σημα χωρις καποια κωδικοποιηση.. ετσι χημα!! καλα ελεος ομως. δλδ τι πιθανοτητα εχει να συμβει αυτο? να συντονιστω ακριβως στη σωστη συχνοτητα? να το προσπαθοτσα δε θα το πετυχαινα :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε τους θεση.. Δε ξερω ποσο μπακαλιστικη λυση ειναι αλλα σε εμενα επιασε.. Καποτε επιανα καθε πρωι κατα τις 5-5.30 ασυρματο ταξιτζη (οπως καταλαβαινετε δεν ειναι οτι καλητερο να πεταγεσαι καθε πρωι απο μια αγριοφωναρα "παω μεσογειων.." :hehe: ). Aρχικα τα εβγαλα απο την πριζα αλλα δεν (μη με ρωτατε ακομα δε ξερω πως..), ε τελικα πηρα το κεντρικο που ειχε το προβλημα και το εβαλα κατω απο το γραφειο.. :p

Link to comment
Share on other sites

κανονικα κομπλε? βλεπεται/ακουγεται? εσυ τι καιρεα εχεις?

παντως το προβλημα ειναι μικρο... δλδ απο καμια φορα αν τυχει και περναει απο κατω καποιο ταξι και την ωρα αυτη μιλησει στον ασηρματο...τοτε το ακουω...και φυσικα εγω δεν πρεπει να ακουω τραγουδια πχ γιατι καλυπτουν τις φωνες. αρκετα σπανια δλδ αλλα οπως και να το κανεις ειναι καπως..

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου - κλειστά ηχεία -> ΚΛΕΙΣΤΑ λέμε, power off φάση.

Περνάει περιπολικό - ανοίγουν τα ηχεία, τα κοιτάω (είδα το led και λέω wtf?) και αρχίζουν: "453-τρέχα γύρευε / τον είδες? με κλειστά φώτα ήταν / ναι ναι, να επεμβουμε? / αναλαμβανω / οβερ" - και μετά κλείσαν.

Αυτό έγινε στο δωμάτιο ενός φίλου στην Εστία - μιλάμε πέθανα στα γέλια. Μου το λεγε και δεν τον πίστευα, άσε ρε του λεγα. Μετά τον κορόιδευα "Φαντάσματα μάτια μου" και τέτοια :hehe: :hehe:

Αν σου κάνει και σένα τέτοια, πρέπει να είναι σπαστικό πάντως μετά από ένα σημείο..:/

Link to comment
Share on other sites

Και γω το παθαινα με κατι παλιο ηχεια που εχω. Ραδιο ακουγα.

Με μια ερευνα που ειχα κανει ειναι αυτο που σου λενε και πιο πανω.

Απλα πηγαινε λιγο πιο μακρια τα καλωδια των ηχειων

απο τον τοιχο που περνανε και τα καλωδια του ρευματος.

Καπου ειχα διαβασει και για τηλεφωνικες "υποκλοπες" με τον ιδιο περιπου τροπο.. :haha:

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου - κλειστά ηχεία -> ΚΛΕΙΣΤΑ λέμε, power off φάση.

Περνάει περιπολικό - ανοίγουν τα ηχεία, τα κοιτάω (είδα το led και λέω wtf?) και αρχίζουν: "453-τρέχα γύρευε / τον είδες? με κλειστά φώτα ήταν / ναι ναι, να επεμβουμε? / αναλαμβανω / οβερ" - και μετά κλείσαν.

Αυτό έγινε στο δωμάτιο ενός φίλου στην Εστία - μιλάμε πέθανα στα γέλια. Μου το λεγε και δεν τον πίστευα, άσε ρε του λεγα. Μετά τον κορόιδευα "Φαντάσματα μάτια μου" και τέτοια :hehe: :hehe:

Αν σου κάνει και σένα τέτοια, πρέπει να είναι σπαστικό πάντως μετά από ένα σημείο..:/

το κανει στη μια απο τις 3 τηλεορασεις

philips.

κανονικοτατα με ηχο

εικονα αρκετα καλη,ελαχιστα παρασιτα.

αλλα βλεπουμε οτι βλεπει αυτος εκεινη την ωρα σπιτι του!:dance3::happy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.