Jump to content



Μπερδεμένος για αγορά κινητού!


ilion10

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά σε λίγες μέρες έρχεται η αναβάθμηση κ για ανανεωθούμε είμαι ανάμεσα σε:

apple iphone 3g

samsung omnia 8gb

nokia 5800

htc touch hd

htc touch pro

lg renoir

Πιστεύω είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή!Με νοιάζει πολύ το wifi που το έχουν όλα,δηλαδη να είναι εύχρηστο απο την πλευρά ότι να μπορώ να μπώ εύκολα στο ίντερνετ,να έχει μεγάλη οθόνη να βλέπω!Μετά το gps δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να πω την αλήθεια!Η φωτογραφική έτσι κ έτσι,δεν με πολυενδιαφέρει αλλά όσο καλύτερη τόσο το καλύτερο!Κ μου αρέσει να πέρνει προγράμματα το κινητό για να μπορω να παίζω!

Βάσει όλα αυτά κ βάσει τιμής κλείνω περισσότερο προς samsung omnia k iphone!

Αν κ το καλύτερο που τα έχει όλα κ είναι σχετικά πολύ φτηνό,είναι το 5800 αλλά δεν ξέρω κάτι μου λέει οτι θα είναι λίγο μάπα το καρπούζι όσον αφορά το touch screen!

περιμένω την άποψη σας,παρακαλώ θα ήταν μεγαλύτερη βοήθεια απο άτομα που τα έχουν χρησιμοποιήσει!thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Personal opinion...

Εχω iphone 3g και ειμαι πλήρως ευχαριστημένος...

Το μονο κακο ειναι οτι μερικα παιχνιδια τα πληρώνεις για να τα κατεβάσεις...

Καμερα καλουτσικη(οταν ειναι εστιασμενο το θεμα) και γενικα ειναι παρα πολυ εύχρηστο και γρήγορο

Νοκια οχι λογο symbian

Omnia no λογο οθονης...

Αρα htc or iphone:coax:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κ εγώ κ πιστεύω ότι το htc touch hd πρέπει να είναι μακράν το καλύτερο με τα χαρακτηριστικά του,αλλά έχει και 200 ευρώ πάνω.....το όμνια παρέχει τα ίδια περίπου με το hd ,με 200 ευρώ περίπου κάτω!νομίζω ανάμεσα σε όμνια κ iphone πρέπει να μείνω!εκτός κ είναι τόσο καλό το νοκια 5800!

Link to comment
Share on other sites

επειδή ξεφεύγει πολύ σε τιμή το htc,δεν νομίζω προς τα εκεί...με κλίνετε προς το iphone!κανείς καμιά γνώμη για όμνια??στο iphone τα προγράμματα τα πληρώνεις για να τα βάλεις?γενικά είναι εύκολο να του περάσεις προγράμματα,παιχνίδια,βίντεο,ήχους κτλ. ή θέλει διαδικασίες?

Link to comment
Share on other sites

Oλα δικα σου...

Τα αρνητικα του iphone:

1.κλειδωμενο ΒΤ

2.λιγες εφαρμογες προς το παρον

3.δε τραβαει βιντεο

4.δεν εχει ραδιο (νομιζω δλδ)

5.δεν κανει copy/paste

6.δεν εχει αναφορα μηνυματων, αν και καπως διορθωνεται πλεον νομιζω

7.εχει 2Μρ καμερα χωρις autofocus και φλας (ουτε το διαμαντι εχει φλας)

8.δε στελνει μμς

9.θελεις το i-tunes για να βαλεις τραγουδια

_______________________________________________________________

Ποιοι πρέπει να πάρει το νέο Iphone?

• Όποιος είναι μεγάλος fan της Apple

• Όποιος είχε την προηγούμενη έκδοση

• Όποιος θέλει οπωσδήποτε να έχει ό,τι τελευταίο gadget κυκλοφορεί

• Όσοι θέλουν να ακούνε μουσική από το mp3player τους

• Όσοι θέλουν να έχουν internet στο κινητό τους (αυτό δεν αφορά όσους είναι εθισμένοι στο email τους)

• Διαφημιστές, φασιονίστας, δημοσιογράφοι, κοσμικοί κτλ κτλ (το iphone είναι το gadget που πρέπει να έχουν και μάλλον θα δώσουν το παλιό κινητό στη γιαγιά τους- έτσι θα μπορούν να μιλούν όλοι μεταξύ τους με στυλ)

• Το Iphone αποτελεί καλό δώρο για τις κοπελιές (ειδικά εάν τις έχουμε αγνοήσει λίγο τελευταία)

Ποιοι δεν πρέπει να πάρουν το Iphone?• Όσοι χρησιμοποιούν πολύ data transmission και χρειάζονται HSDPA σε καθημερινή χρήση

• Όσοι χρησιμοποιούν Outlook για τα email τους και πρέπει να είναι σίγουροι για την ασφάλεια των δεδομένων τους

• Όσοι θέλουν GPS χωρίς να πληρώνουν GPRS σύνδεση

• Αυτός που χρειάζεται ένα μικρό τηλέφωνο (σε μέγεθος)

• Εκείνοι που δεν τους ενδιαφέρει τι και πως είναι το κινητό τους- απλά θέλουν να μπορούν αν παίρνουν τηλέφωνο

• Αυτοί που θέλουν να βγάζουν φωτογραφίες από το κινητό τους

• Αυτοί που θέλουν να στέλνουν MMS

• Όσους τους ενδιαφέρει να μπορούν να προωθούν SMS άλλων

• Όσοι θα ήθελαν να μπορούν να πάρουν βιντεάκι με το τηλέφωνό τους

• Όσοι θέλουν να είναι σίγουροι για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας του κινητού τους

• Αυτοί που θέλουν να ακούν FM radio (μιάς και το iphone προτείνει online ραδιοφωνικούς σταθμούς μόνο)

Οriginal Thread

Link to comment
Share on other sites

Oλα δικα σου...

Τα αρνητικα του iphone:

1.κλειδωμενο ΒΤ - συμφωνω οτι ειναι - αν και δεν με πολυνοιαζει

2.λιγες εφαρμογες προς το παρον - λαθος , απιστευτες εφαρμογες και ΔΩΡΕΑΝ / αν το εχει JB

3.δε τραβαει βιντεο - μπορεις να τραβηξεις αν ειναι JB

4.δεν εχει ραδιο (νομιζω δλδ) - μικρο το κακο

5.δεν κανει copy/paste - μεγαλο -

6.δεν εχει αναφορα μηνυματων, αν και καπως διορθωνεται πλεον νομιζω - γινεται

7.εχει 2Μρ καμερα χωρις autofocus και φλας (ουτε το διαμαντι εχει φλας) - μικρο το κακο για μενα

8.δε στελνει μμς - μπορεις να στειλεις αν ειναι JB

9.θελεις το i-tunes για να βαλεις τραγουδια - μικρο το κακο για μενα

Οriginal Thread

^^^

Link to comment
Share on other sites

htc diamond με 230-240 ευρώ απο το ebay

πήρε ένα η κοπέλα μου και με αλλαγή ROM είναι τέλειο

έχει και εγγύηση 100% αφού ήδη τη χρησιμοποιήσαμε γιατί είχε κάτι λεκέδες η οθόνη - μας έδωσαν καινούργιο σαν αντικατάσταση :)

μόνο αρνητικό η μπαταρία αλλά με τόσα λεφτά που κάνει αγοράζεις άλλες 2-3 για να σου κρατάει και βδομάδα :)

τί άλλο να πώ?

240 ευρώ για το diamond το καθιστούν για μένα την καλύτερη επιλογή με τα 1000

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δοκιμάσει την εγγύηση στην Ελλάδα αλλά νομίζω πως ναί

του κοριτσιού μου είναι Vodafone και η vodafone μας το άλλαξε

αλλά και χωρίς τη vodafone λογικά έχει εγγύηση κατευθείαν με την HTC που θα πρέπει να το στείλεις κάπου σε Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

HTC θα έχεις κανονικά εγγύηση. Αγόρασα από την Ελβετία, και πριν την αγορά είχα φροντίσει να έχω γραπτή διαβεβαίωση της μητρικής HTC ότι θα καλύπτομαι από την Ελληνική αντιπροσωπεία ;)

Προσωπικά δε σου προτείνω το iPhone για ένα λόγο: για να το εκμεταλλευτείς πλήρως, χρειάζεσαι data transfer μέσω 3g. Και στην Ελλάδα τόσο η κάλυψη των δικτύων 3g είναι μικρή, όσο και η χρέωση μεταφοράς δεδομένων πανάκριβη. Αν έχεις σκοπό να φύγεις για καμιά αγγλία/ελβετία/γαλλία/κλπ σύντομα (για σπουδές δουλειές και τέτοια), μην πάρεις ακόμα κινητό, και το παίρνεις από εκεί με συμβόλαιο. Αλλιώς πάρε κάποιο htc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.