Jump to content



Μπερδεμένος για αγορά κινητού!


ilion10

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι?

Άσχετα με τις δυνατότητες του αι φουν ή όχι, ένα τηλέφωνο με windows δεν σας κάνει να σφύγκετε? Πλέων το symbian έχει στρώσει αρκετά, αλλά τα παράθυρα έχουν φτιάξει σε σταθερότητα και υποστήριξη ή είναι όπως οι πρώτες μετενσαρκώσεις που ήταν λίγο γτπ?

Ακόμα κάτι άλλο γιατί με απασχολεί άμεσα με το 5800 έπαιξε κανείς?

Μπορείς να το χρησιμοποιείς με το ένα χέρι, χωρίς γραφίδα?

Είναι γρήγορο η έχει σπασίματα σαν τα νέα ερικσον?

Το μεγαλυτερο μερος της αγορας των smart phones αρχιζει και εμπιστευεται windows μονο νοκια εχει μεινει σε symbian αυτο κατι δειχνει.Ισως φταιει και η συμβατοτητα σε εφαρμογες βεβαια,αλλα δεν νομιζω οτι θα αντιμετωπισει καποιος χοντρα προβληματα αυτη τη στιγμη σε windows mobile.

Το 5800 δεν το εχω δει καθολου αλλα ερχεται και η σειρα του.

Τι ειδους σπασιματα εννοεις οτι εχουν τα νεα se?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Δύστυχος όχι skywalker….

Για κάποιο λόγω ότι update και να έχω δοκιμάσει σε 2-3 νέο ερικσον όλα σέρνονται στο μενού σε σημείο που να θέλω να πάρω και να μην το κάνω για αυτόν τον λόγω.

Με το «σέρνονται» μην φανταστείς πως πάνε με 2 FPS αλλά είναι αργά και σίγουρα ΟΧΙ smooth.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το iPhone είναι finger friendly και το browsing που κάνει στο web δεν συγκρίνεται με άλλο.

Τεράστιο ψέμα.

1) πόσους διαφορετικούς browsers έχεις στο Ιphone?

2) πού είναι το δεξί κλικ στον konqueror (όπως λέγεται τέσπα)?

αν δεν έχεις δοκιμάσει WMP τότε ναί, και εμένα μου φάνηκε έυκολο το browsing.

Αλλά μετά το diamond δεν ξαναγυρνάω σε iphone άσχετα απο τα άλλα προβλήματα του.

Link to comment
Share on other sites

+1 παιδιά και από έμενα για HTC και windows mobile κινητό.

Το i-phone δεν λέω καλό αλλά έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα, έχει λειτουργικό τις apple.

Και θα σας το αναλύσω όσο καλύτερα και ποιο απλά μπορώ.

Μιλώ πάντα για κάποιον που για να πάρει τέτοιο κινητό ξέρει τι θέλει και ξέρει τι ζητά. Δεν απευθύνομαι στα 100δες θύματα που παίρνουν win mobile ppc η i-phones γιατί έχουν τα λ7 η είναι fashion addicts.

Χρησιμοποιώ ppc από την πρώτη χρονιά που έχουν βγει και οι δυνατότητες τους είναι άπειρες.

-Επεξεργασία εικόνας (τα βασικά ε cut-edit-resize-some Photoshop filters κτλ )

-Επεξεργασία κειμένου και εφαρμογών office. (πολύ χρήσιμο για την δουλεία μου)

-Εξεργασία ήχου (και εδώ τα βασικά cut-edit-encode-decode- some adobe filters)

-Τέλειος συγχρονισμός με mail servers –Skype-msn κτλ.

-Τέλειος συγχρονισμός με όλα τα pc ακόμα και σε Linux περιβάλλον

-Πολλά gps programs και σχεδόν όλα δουλεύουν σε όποιο ppc και αν έχεις.

-Άπειρα προγράμματα (λεξικά, χάρτες,gps info’s,translators ολόκληρων κειμένων για όποια γλώσσα χρειαστώ,drivers για υποστήριξη και μετατροπή του ppc σας από gps info σε απλό usb στικακι (δουλεύει ακόμα και στο usb radio του αυτοκινιτου μου)

Θα μπορώ να μιλώ ατελείωτα για τις δυνατότητες τους. Τον τρόπο που τα πειράζεις (hacking) και πολλά άλλα χαρακτηριστικά.

Άσε που υπάρχουν 1000δες σίτε με όλες τις πληροφορίες, updates,modified firmware’s κτλ.

Όσο για το i-phone όπως είπα αρκεί να δοκιμάσετε τα νέα finger friendly στοιχειά που έρχονται στα νέα win mobile 6.1 και τα το touch flo της HTC.

Έφτασε η ώρα να πω τι δεν μου αρέσει στο μηλαρακι.

Δεν θα αναφέρω τα γνωστά μειονεκτήματα με τα mms και τα Bluetooth άλλα θα εστιασω σε ποιο καθημερινά πράγματα.

-Το μήλο θα το πάρω γιατί είμαι θύμα.

-Θα το πάρω γιατί δεν ξέρω ούτε πρόκειται ποτέ να μάθω τι κάνει και θα το χρησιμοποιώ σαν κινητό και mp3 player.

-Θα το πάρω γιατί νομίζω ότι θα ρίξω γκόμενα αν το βγάλω στο τραπέζι.

-Θα το πάρω και δεν θα με ενοχλούν τα νταβατζηλίκια στο λειτουργικό τις apple.

-Θα το πάρω και πάρω και μια δεύτερη συσκευή γιατί φοβάμαι μην το χαλάσω.

-Και πολλά άλλα που συνήθως κάνουν αυτοί που δεν έχουν ιδέα.

Είναι κάτι σαν τον μικρό Κωστάκη που έχει i7, 8g ram,2x4870x2,2T δίσκους και ακούει τραγούδια όλη μέρα και σερφάρει στο νετ…

Δεν λέω ότι τα ppc δεν έχουν παιδικές αρρώστιες άλλα όσες και αν είναι, είναι 1000φορες ποιο ανεκτικές από τις αρρώστιες του i-phone.

Συγγνώμη για το μέγεθος του ποστ μου. Ελπίζω να μην ξέφυγα από το θέμα μας και να βοήθησα έστω και λίγο τον φίλο.

Για ότι πληροφορία από hacking μέχρι και απλές ερωτήσεις θέλεις για τα htc απλά στείλε μου ένα pm

Link to comment
Share on other sites

-Το μήλο θα το πάρω γιατί είμαι θύμα.

-Θα το πάρω γιατί δεν ξέρω ούτε πρόκειται ποτέ να μάθω τι κάνει και θα το χρησιμοποιώ σαν κινητό και mp3 player.

-Θα το πάρω γιατί νομίζω ότι θα ρίξω γκόμενα αν το βγάλω στο τραπέζι.

-Θα το πάρω και δεν θα με ενοχλούν τα νταβατζηλίκια στο λειτουργικό τις apple.

-Θα το πάρω και πάρω και μια δεύτερη συσκευή γιατί φοβάμαι μην το χαλάσω.

-Και πολλά άλλα που συνήθως κάνουν αυτοί που δεν έχουν ιδέα.

Χαιρομαι πολυ που καταλαβες τους λογους που το πηρα εγω και ο καθε Χ μαμακας .....

Δεν υπαρχει λογος να μπω σε 'αντιπαραθεση' .....Η συσκευη φυσικα και εχει αρκετα - οπως καθε αλλη αλλα οταν βαζεις τετοιους λογους αγορας , απλα καταντα γελοιο.

Με καθε φιλικη διαθεση

Link to comment
Share on other sites

Μιλώ πάντα για κάποιον που για να πάρει τέτοιο κινητό ξέρει τι θέλει και ξέρει τι ζητά. Δεν απευθύνομαι στα 100δες θύματα που παίρνουν win mobile ppc η i-phones γιατί έχουν τα λ7 η είναι fashion addicts.

Δεν θα αναφέρω τα γνωστά μειονεκτήματα με τα mms και τα Bluetooth άλλα θα εστιασω σε ποιο καθημερινά πράγματα.

αναφέρομε και στις 2 κατηγορίες όπως είδες.

δεν καταντάει καθόλου γελοίο αλλα είναι η πραγματικότητα που εγώ νομιζω οτι βλέπω καθημερινά.

φίλε μου και εγώ δεν θέλω να μπούμε σε αντιπαράθεση, ειναι καθαρά προσωπική μου γνώμη και δεν ήθελα να δημιουργήσω θέμα για μαμακες και τα σχετικά..

συγνώμη αν πρόσβαλλα κάτι και αν κάποιος admin κρίνει οτι το ποστ μου είναι προσβλητικό μπορεί να το διαγράψει

:daisy:.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πολυ που καταλαβες τους λογους που το πηρα εγω και ο καθε Χ μαμακας .....

Δεν υπαρχει λογος να μπω σε 'αντιπαραθεση' .....Η συσκευη φυσικα και εχει αρκετα - οπως καθε αλλη αλλα οταν βαζεις τετοιους λογους αγορας , απλα καταντα γελοιο.

Με καθε φιλικη διαθεση

Τι εχετε παθει ολοι και οταν λεει καποιος την γνωμη του χαλιεστε?

Το παληκαρι εθιξε ενα μεγαλο μερος της αληθειας και δεν ειπε οτι ολοι οσοι πηραν i-phone ειναι μ@λ@κες και κοροιδα..

Τωρα και συ με την σειρα σου καταντας το δικο σου ποστ γελοιο οταν κατηγορεις την γελοιτητα της γνωμης καποιου και αρνεισαι να ερθεις σε μια φυσιολογικη υγειης αντιπαραθεση με επιχειρηματα που λεγεται συζητηση

ετσι ωστε να αποδειξεις την "γελοιοτητα τους"..

Φανταζεσαι τι θα γινοταν καθε φορα που καποιος μιλουσε με την προσωπικη του αποψη και ενας αλλος το ακυρωνε

ετσι απλα επειδη το θεωρει γελοιο η χαζο η δεν ξερω γω τι και οι υπολοιποι το ειχαμε ως de facto?

Ακομη θα ημασταν στην εποχη των ουγκα-ουγκα:mamba:

Χωρις παρεξηγηση:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο ψέμα.

1) πόσους διαφορετικούς browsers έχεις στο Ιphone?

2) πού είναι το δεξί κλικ στον konqueror (όπως λέγεται τέσπα)?

αν δεν έχεις δοκιμάσει WMP τότε ναί, και εμένα μου φάνηκε έυκολο το browsing.

Αλλά μετά το diamond δεν ξαναγυρνάω σε iphone άσχετα απο τα άλλα προβλήματα του.

Σωστός βάζεις opera στο ppc και παει κομματια ασε που μπορεις να κανεις και download σε αντιθεση με το safari

Χαιρομαι πολυ που καταλαβες τους λογους που το πηρα εγω και ο καθε Χ μαμακας .....

Δεν υπαρχει λογος να μπω σε 'αντιπαραθεση' .....Η συσκευη φυσικα και εχει αρκετα - οπως καθε αλλη αλλα οταν βαζεις τετοιους λογους αγορας , απλα καταντα γελοιο.

Με καθε φιλικη διαθεση

Η αλήθεια ειναι οτι μεγαλο μερος του κοσμου που εσπευσε να αγοράσει iphone με αυτα τα κριτήρια το πήρε :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι μεγαλο μερος του κοσμου που εσπευσε να αγοράσει iphone με αυτα τα κριτήρια το πήρε :)

Φυσικα και υπαρχει η μεριδα των ανθρωπων που το πηραν για να κανουν πουλ μουρ αλλα ποσο μεγαλη ειναι αν αναλογιστεις οτι ειναι ενα ακριβο κινητο ? Βλεπεις πολλα παιδια να το εχουν ? Θεωρεις οτι οι ηλικιες μεχρι τα 20 εχουν την δυνατοτητα να το παρουν ?

Εγω προσωπικα σαν 30αρης μονο το πουλ μουρ δεν με ενδιαφερει .....

1. εχει μεγαλη οθονη και ειναι + για μενα

2. ειναι απιστευτα ευκολο στην χρηση και δεν θελει γραφιδες κλπ κλπ

3. ειναι κατι διαφορετικο απο οτι ειχα μεχρι στιγμης

αυτα ειναι τα κριτηρια που το πηρα.......χεστηκα και αν ειναι μοδατο ή οχι

Link to comment
Share on other sites

Τι εχετε παθει ολοι και οταν λεει καποιος την γνωμη του χαλιεστε?

Το παληκαρι εθιξε ενα μεγαλο μερος της αληθειας και δεν ειπε οτι ολοι οσοι πηραν i-phone ειναι μ@λ@κες και κοροιδα..

Τωρα και συ με την σειρα σου καταντας το δικο σου ποστ γελοιο οταν κατηγορεις την γελοιτητα της γνωμης καποιου και αρνεισαι να ερθεις σε μια φυσιολογικη υγειης αντιπαραθεση με επιχειρηματα που λεγεται συζητηση

ετσι ωστε να αποδειξεις την "γελοιοτητα τους"..

Φανταζεσαι τι θα γινοταν καθε φορα που καποιος μιλουσε με την προσωπικη του αποψη και ενας αλλος το ακυρωνε

ετσι απλα επειδη το θεωρει γελοιο η χαζο η δεν ξερω γω τι και οι υπολοιποι το ειχαμε ως de facto?

Ακομη θα ημασταν στην εποχη των ουγκα-ουγκα:mamba:

Χωρις παρεξηγηση:giveup:

Να ερθω σε αντιπαραθεση με αυτα τα επιχειρηματα ???

Δεν θα αναφέρω τα γνωστά μειονεκτήματα με τα mms και τα Bluetooth άλλα θα εστιασω σε ποιο καθημερινά πράγματα.

-Το μήλο θα το πάρω γιατί είμαι θύμα.

-Θα το πάρω γιατί δεν ξέρω ούτε πρόκειται ποτέ να μάθω τι κάνει και θα το χρησιμοποιώ σαν κινητό και mp3 player.

-Θα το πάρω γιατί νομίζω ότι θα ρίξω γκόμενα αν το βγάλω στο τραπέζι.

-Θα το πάρω και δεν θα με ενοχλούν τα νταβατζηλίκια στο λειτουργικό τις apple.

-Θα το πάρω και πάρω και μια δεύτερη συσκευή γιατί φοβάμαι μην το χαλάσω.

-Και πολλά άλλα που συνήθως κάνουν αυτοί που δεν έχουν ιδέα.

Οχι αλλα συγνωμη δεν θα παρω.....

Link to comment
Share on other sites

Στο ξαναλεω το συγκεκριμενα επιχειρηματα ειναι πραγματικοτητα για μια μεριδα ανθρωπων οσο και αν δεν θες να το καταλαβεις.

Φυσικα και υπαρχει η μεριδα των ανθρωπων που το πηραν για να κανουν πουλ μουρ αλλα ποσο μεγαλη ειναι αν αναλογιστεις οτι ειναι ενα ακριβο κινητο ?

Πιστεψε με ειναι πολυ μεγαλη και ο λογος ειναι ευκολος να τον καταλαβεις.Εκεινος που θα ξερει τι παιρνει και για ποιο λογο παιρνει ενα smart phone θα παει στα ppc και οχι στo i-phone γιατι χρειαζεται τις δυνατοτητες του ppc που δεν εχει το i-phone..

Βλεπεις πολλα παιδια να το εχουν ? Θεωρεις οτι οι ηλικιες μεχρι τα 20 εχουν την δυνατοτητα να το παρουν ?

Προσωπικα εχω δει αρκετους 18-20δες τις πρωτες ημερες που προτοκυκλοφορησε το i-phone στις ουρες να περιμενουν να το αγορασουν και επισης συνεχιζω να βλεπω αρκετους στην ιδια ηλικια να πηγαινουν να ζητανε θηκες για το συγκεκριμενο προιον που το εχουνε.

Την δυνατοτητα αποκτησης δεν την εχουν οι περισσοτεροι οι ιδιοι αλλα μαλλον οι μαμαδες-μπαμπαδες-γιαγιαδες-μπατζανακιδες τους....

Εγω προσωπικα σαν 30αρης μονο το πουλ μουρ δεν με ενδιαφερει

Κοιτα μπορει να εσενα να μην σε ενδιαφερει αλλα υπαρχουν στην ηλικια σου αλλοι που κανουν λες και επιασαν το παπα απο τα @ρχιδι@ επειδη εχουν το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα και διαφωνω παραλληλα ....σε αυτο που με βρισκεις καθετο ομως ειναι οτι βαζουμε ολα τα πραγματα στο ιδιο τσουβαλι και πεταμε και στο τελος ενα "ενα μεγαλο μερος κανει αυτο" .....

Τεσπα, ο καθενας με τις αποψεις του.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδειαφερομαι να αγορασω το HTC Diamond,να ρωτησω οταν θα τρεχω το msn και το skype θα μπορω να στελνω δωρεαν μηνυματα και να κανω κλησεις free οπως και στα pc?Βασικα για το Ιντερνετ πρεπει να πληρωνω ε?:man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδειαφερομαι να αγορασω το HTC Diamond,να ρωτησω οταν θα τρεχω το msn και το skype θα μπορω να στελνω δωρεαν μηνυματα και να κανω κλησεις free οπως και στα pc?Βασικα για το Ιντερνετ πρεπει να πληρωνω ε?:man_in_love:

Ναι θα μπορεις οσο αφορα το ιντερνετ αν δεν εχεις κανενα wifi να συνδεθεις τοτε θα πρεπει να πληρώνεις με το μηνα για να εχει ιντερνετ στο κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδειαφερομαι να αγορασω το HTC Diamond,να ρωτησω οταν θα τρεχω το msn και το skype θα μπορω να στελνω δωρεαν μηνυματα και να κανω κλησεις free οπως και στα pc?Βασικα για το Ιντερνετ πρεπει να πληρωνω ε?:man_in_love:

απο το HTC Jade μου κλέβω συνέχεια wifi στην δουλειά και μιλάω στο skype ακόμα και σε σταθερά απεριόριστα και μπορώ να πω σε σχεδόν τέλεια ποιότητα. (Αν φυσικά βάλεις credit στο skype)

Όπως και πολλά πρωινά ποστ εδω τα κάνω απο τον htc οπερα.

αν θες παντος την γνωμη μου καλο το diamond αλλα κοιτα και το touch 3g.

μικρές οι διαφορές μεταξύ τους μια που πέρασαν και τα 2 απο τα χέρια μου και κατέληξα στο 2 λόγο επεκτασιμότητας και μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια με το Wi-Fi θα μπορω να εχω ιντερνετ σε περιοχες οπως Συνταγμα φρεε ε?Και κατι ακομα το Diamond,που θα μπορεσω να το βρω φτηνοτερα για να το αγορασω?Απο Ελλαδα παντα...:bigsmile:

@Alexisferos φιλε μου το touch 3g ειναι φτηνοτερο???Το ειδα και μου γενεται καλο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.